Heegeldatud pärliuss

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Heegeldatud pärliuss

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 616 through 630 (of 644 total)
  • Autor
    Postitused
  • #129470 Reply
    Silpsolps
    Member

Või siis proovi veidi jämedama heegelnõelaga. Minul tuli ka algul väga jäik nagu pulk, heegeldasin 1,0 heegelnõelaga. Vahetasin selle 1,5 vastu ja asi hoopis parem.

#129471 Reply
    Drex
    Member

Mina heegeldan, näiteks iirisniidi jämedust niiti 1,25 (heegelnõelasuurus, mida mul vähemalt 8 tk olemas on 😆 )

Ja lõdvemalt heegeldades ei peaks pärlid sisse vajuma, seespool neil ju heegeldus ees. Minul saab ussikese vabalt peopesasse rõngasse keerata.

#129472 Reply
    Guest

Sain hakkama, tänud kõigile!!! Nüüd hakkan otsima mustreid mida proovida ning loen kogu teema üle veel, et saada aimu, milliseid niite-pärle tasub kasutada erinevate ussikeste tegemiseks, edu kõigile!

#129473 Reply
    Guest

SOS…ostsin pisikesed pärlid nüüd ning hunniku pärliniiti (pearl cotton või iiris.) Tahaks nende pisikestega ussitada, kuid pearl cottonile nad küll ei lähe :( kas tõesti on võimalik ka pärisniidiga heegeldada, sest muu mul lükkimisnõela taha ka vast ei lähe :(

#129474 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Sa pane lükkimisnõelale taha jupp tavalist niiti kahekordselt. Tekib aas ühte otsa. Sellest aasast pane oma iirisniit läbi. Ja nüüd proovi, kas saab oma pisipärleid niidile. Kui segaseks jäi, tõsta kisa, seletame paremini 😉

#129475 Reply
    Guest

Thanks, proovin kohe hommikul, pean natuke veel majapidamise ja tööga ka tegelema, ohh jube kui pereelu segab ussitamiselu 😆 Aga muidugi natuke segane ta on küll, lükkimisnõel e. pärlinõel? Ja kuidas see pärl peaks sinna siis nö minema 🙄

#129476 Reply
    Drex
    Member

Lükkimisnõel
    http://pood.helmehaldjas.ee/detailid.php?kat=9&id=6796

Elastne traadist keerutatud nõel. Niit pannakse läbi silma, nõel on elastne ja juba esimese pärli läbimisel vajub nõelasilm kokku ja laseb helme üle. Hiljem saab nõelsilma tavalise õmblusnõelaga suuremaks ajada.

hetkel tuli link kõige jämedamale nõelale. Võib valida peenemaid.

#129477 Reply
    Guest

Tänan Drex, tellisin ära nõelad, kohe mõlemad suurused :)

#129478 Reply
    Silpsolps
    Member
    #129479 Reply
    Guest

Minu pusimised pärliussiga on nüüd lõppenud.Suured tänud Tsunamile,kes aitas mind lahkesti nõu ja jõuga.Esimene välminud pärliuss sai selline,läheb kingituseks

natuke lähemalt ka

Nüüd jääb veel üle lükkimisnõel osta ja siis tuleb neid veel ja veel ja veel….
    Mul juba üks lõpusirgel,kui valmis saab,näitan teile ka.Üks päris mõnus tegevus,kui õiged võtted käes.
    Aitähh TSUNAMI sulle veelkord.

#129480 Reply
    Drex
    Member

Väga armas ! smile_flirty

#129481 Reply
    Guest

Lõpetasin täna ka teise ussi,see tehtud natuke odavamatest seemnehelmestest,kvaliteet on ebaühtlane.Aga selline ta sai,värv väga meeldib,selle jätan omale

Lähemalt ka näha kui ebaühtlase suuruse ja kujuga helmed

#129482 Reply
    Janksike
    Member

Väga ilus uss, ja mahe värv! :D
    Vahel see pärlite ebaühtsus annabki mõnusa omapära ja tekstuuri 😉

#129483 Reply
    Guest

Tekkis ka huvi proovida pärliussi tegemist aga tekkisid ikka väga algaja küsimused:)

Kui tahaksin teha ca 45 cm pikkust ussi kaelakeeks näiteks 10/0 või 11/0 pärlitega siis kui mitu meetrit läheb vaja niiti ja kui suur kogus pärleid?
    Ehk siis mitu meetrit pärleid pean sinna niidi otsa ajama:)

Väga piinlik on muidugi:)

#129484 Reply
    Member

Helmeid lüki sellise valemi järgi: valmiskee soovitud pikkus korruta ringis olevate helmeste arvuga.

Näiteks: 6 helmest ringis ja 40cm pikkust keed soovin. 6×40=240cm :)

Mina sain sel moel hakkama.

Viewing 15 posts - 616 through 630 (of 644 total)
Reply To: Heegeldatud pärliuss
Your information: