Heegeldatud pärliuss

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Heegeldatud pärliuss

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 601 through 615 (of 644 total)
  • Autor
    Postitused
  • #129455 Reply
    Member

@Tini wrote:

http://fotoalbum.ee/photos/Abbatisa/71562553

ilti lisada ei oska, ainult linki. Pilt ei ole just parima kvaliteediga, kuna ehteid pildistada oli esimene kogemus.

ää luiska :) Minu pärlitöid oled varem ka pildistanud ;) Tore sind siit foorumist leida!

#129456 Reply
    Guest

smile_flirty
    Minule tuletab madu meelde..kuningmadu ja korallmadu :)
    Aga muidugi ka jalgpalli :D

#129457 Reply
    Guest

@Maialiisa wrote:

@Tini wrote:

ilti lisada ei oska, ainult linki. Pilt ei ole just parima kvaliteediga, kuna ehteid pildistada oli esimene kogemus.

ää luiska :) Minu pärlitöid oled varem ka pildistanud ;) Tore sind siit foorumist leida!

😳 Uups selle unustasin ära juba …
    No teine kogemus siis 8) .

#129458 Reply
    Guest

Olen nüüd ka natukene ussitanud. Algus oli päris jube, aga ma ei lasknud ennast sellest segada ja heegeldasin lihtsalt edasi, kui vaatasin, et helmeid on vähe jäänud ringile siis heegeldasin ühe lisaks vahele ja lõpuks hakkas jooksma. Sain valmis umbes 5cm jupi aga see oli nii jäik (ma koon ja heegeldan väga kõvasti alati), et sellist ikka ei oleks kuidagi kaela ümber väänanud. Mul oli ka pidev hirm et niit jääb paistma kui lõdvemalt teen.

Teine ussike tuli kenam. Tegin metallikvärviga kaetud seemnekatega ja siit kogemus et ussitada nendega vist ikka ei saa, sest värvi tuli natuke maha. Eemalt ei märka seda, aga lähedalt on näha ja pole ühtlane. Mulle väga meeldis see toon ja jube kahju igatahes. Ega selle vältimiseks vist mingit nippi ka pole. Vas suve lõpuni saab ikka kanda.

Kolmas tuli juba nii ilus, et sobis kingituseks :)

Nüüd tahaks proovida erinevat mõõtu helmestega ühte ussi teha, kui ainult aega leiaks …

(Pilti ei oska lisada, muidu lisaks, kui keegi juhataks õpetuseni, oleksin tänulik)

#129459 Reply
    Guest

8v6 8v6 Hei tegijad!
    Mõtlein, et küsin teilt, kogenud “ussitajatelt” mõned küsimused.
    Esteks tundub mulle minu esimese katse puhul ,et see asi jääb ju kole jäik. Mis sellisega küll peale hakata? Samas ei julge nagu lõdvemalt ka teha, sest siis ronib niit pärlite vahelt välja või hakkavad pärlid/helmed “pesastuma hoopiski.
    Ja siis veel see mure ka, et teen ussi 9/0 seemnehelmestest, ringis 8 helmest. Uss jääb suhteliselt jäme, mingi 1 cm on kindlasti läbimõõt. Ausalt ei kujuta ette, et ma omale nii jämeda “ussi” kaela paneks näiteks???

#129460 Reply
    Guest

Mina sain nyyd ka siis lõpuks oma esimese ussiga hakkama. otsad veel kinnitamatta aind.

Kolm kuud üritasin aga ei saanud kuidagi jooksma. võtsin siis eile kätte ja hakkasin seda teemat otsast peale rahulikult läbi lugema ja jõrgi proovima teie õpetusi ja nippe. Suureks abiks oli soovitus heegeldada mõne ümara varda ümber, sellest on alguses palju abi et asi jooksma saada esimesed 4 ringi heegeldasin ümber varda ja siis oli juba lihtne edasi teha.
    nüüd on mu seemnehelmeste varudele juba plaanid koostatud ja hakkan uut ussi niidile ajama juba.

Edu ja toredat ussitamist.

#129461 Reply
    Guest

@anxy wrote:

8v6 8v6 Hei tegijad!
    Mõtlein, et küsin teilt, kogenud “ussitajatelt” mõned küsimused.
    Esteks tundub mulle minu esimese katse puhul ,et see asi jääb ju kole jäik. Mis sellisega küll peale hakata? Samas ei julge nagu lõdvemalt ka teha, sest siis ronib niit pärlite vahelt välja või hakkavad pärlid/helmed “pesastuma hoopiski.
    Ja siis veel see mure ka, et teen ussi 9/0 seemnehelmestest, ringis 8 helmest. Uss jääb suhteliselt jäme, mingi 1 cm on kindlasti läbimõõt. Ausalt ei kujuta ette, et ma omale nii jämeda “ussi” kaela paneks näiteks???

Kus juures ta ei jää jäik kui juba natuke pikemalt heegeldatud on siis näed. niit ikkagi ju suhteliselt pehme. tamiiliga jääks ilmselt kyll jäik ja halvasti painduv.

See jämedus on jah suhteline kaelas võib ta sull ilus jääda nii et sa siis enam ei mõtlegi sellele jämedusele mul tuli ka kuskil 1cm jäme aga ei ütleks et liiga jäme kaela panekuks. tehakse ju veel jäbedamaidgi.

#129462 Reply
    Guest

1 cm on täitsa normaalne jämedus. Mul on tehtud 10/0 Colibry omadest 9 helmest ringil ja on täpselt 1 cm jäme. Ja kui pikemaks saab, siis paindub küll.

#129463 Reply
    Tirtsukas
    Member

Eelmisel nädalal tuli julgus, et proovida “ussitamist”. Suureks õhutajaks oli 13 aastane tütar. Temagi tahtis seda tehnikat selgeks saada ja omale käevõru heegeldada.
    Kolmandal korral tuli heegeldamine välja ja suureks abiks oli 1 pilt siinsamas teemas, teisel v kolmandal lehel. Tütar hakkas siis oma käevõru heegeldama ja minul soovitati viisakalt näpud sest tööst eemale hoida.
    Järgmisel päeval, aga leidsin mooduse, kuidas ise kah pikemalt heegeldada saan. Muideks, kui olin kolm korda kolmandal ringil valesti teinud, tuli tütar ja tegi mulle alguse ära 😆
    Käevõru 2ja poole aastasele
    tütre käevõru
    ja et asi selge, siis tegin eile õhtul ka võtmehoidja.

#129464 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

@Drex wrote:

näiteks kirju

Drex, mitu pärlit sul sellel ussil ühe rea peal on? 🙄

#129465 Reply
    Drex
    Member

@Pisi-Pisi wrote:

Drex, mitu pärlit sul sellel ussil ühe rea peal on? 🙄

6 helmest

#129466 Reply
    Guest

Mina hakkasin ka nüüd hoolega ussitama, väga informatiivne teema teil siin :)
    Aga ussi algus on ikka jube, nüüd sain tänu sellele vaid ussikese jooksma, et sõbranna tegi alguse ära, minu algused läksid kõik metsa. Hoian ka heegelnõela kuidagi teisiti, ning käega tõstan niiti, sõbranna arvas, et ehk seepärast mul raskem.
    Aga alla ma ei anna ja kavatsen korralikult ussitada, küll selgeks saab 😈

#129467 Reply
    helikene
    Member

@Muhv wrote:

crochet bead rope (või tube)

Leidsin sellise huvitava nipi: teatavasti on ussi alustamine kõige ebamugavam asi kogu protsessis. Knot-Cha-Cha blogis on avaldatud kavalus, kuidas alustada varem valmisheegeldatud jupilt, mis hiljem otsast harutatakse ja järgmine kord jälle kasutamisvalmis on.

Kasuta seda nippi 😉 .

#129468 Reply
    Guest

Jess! Sain tehtud ilusa alguse ja ilusa ussi muidu ka, kuid mis ma siis nüüd valesti teen? Asi on nii jäik, et käevõruks küll ei painuta 😳 Samas kui lõdvemalt teha, kipuvad pärlid sissepoole ronima…

#129469 Reply
    Member

Püüa heegeldada ainult natuke lõdvemalt. Kui liiga pehmelt teed siis jah kipuvad pärlid silmade vahelt ussi sisse pugema.

Viewing 15 posts - 601 through 615 (of 644 total)
Reply To: Heegeldatud pärliuss
Your information: