Heegeldatud pärliuss

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Heegeldatud pärliuss

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 496 through 510 (of 644 total)
  • Autor
    Postitused
  • #129350 Reply
    Member

heegeldada annab küll, aga muster on valesti tehtud. See ei saagi õnnestuda selle skeemi järgi.

#129351 Reply
    Janksike
    Member

@annely2 wrote:

heegeldada annab küll, aga muster on valesti tehtud. See ei saagi õnnestuda selle skeemi järgi.

Kas mõtled seda, et ainult üks mustrikord on seda va kirssi?

#129352 Reply
    Member

ei mõtle, mõtlen seda, et minu meelest on valgeid helmeid mõnes ringis rohkem, ja see lükkabki pildi nihkesse.Nii palju, et kui terve mustrikord on heegeldatud, on õuna pea ja saba koos.

#129353 Reply
    Janksike
    Member

@annely2 wrote:

ei mõtle, mõtlen seda, et minu meelest on valgeid helmeid mõnes ringis rohkem, ja see lükkabki pildi nihkesse.Nii palju, et kui terve mustrikord on heegeldatud, on õuna pea ja saba koos.

Sul on õigus. Ma nii kaugele ei vaadanudki. Tundub, et programm on siis mustriloojat alt vedanud aga kas seda viga ei peaks saama sellega parandada, et võrdled pilti ja mustrit ning võtad vähem valgeid helmeid niidile.

#129354 Reply
    Member

ma ei tea, proovisin numbrite järgi mustrit joonistada, ma pilti omale ei salvestanud ja nii tundus, et jälle mõne teise ringi peal on vähem.Igal juhul on see numbrite jada küll vale.Pole aega praegu rohkem proovida.Tegelikult küll saab pildi järgi ka helmeid lükkida aga eks ta natuke ajude ragistamine on.

#129355 Reply
    helikene
    Member

Nakkuse kinnistamiseks tegin kohe veel ühe ussikomplekti, mis vajab täiendamist mingi ripatsi näol. Nüüd lugesin huvipärast seda teemat algusest peale ja selgus 🙄 , et ma teen kõike täiesti valesti icj7 Huvitav, kas õppida ringi või jätkata omal viisil…

#129356 Reply
    Drex
    Member

@annely2 wrote:

Ma ei saa aru, mis nihkest siin jutt on?? ja mis pea ja saba koos ??

Programm teeb ju joonise ja loeb helmed täpselt.

Ei miskit viga, kõik on korras, ideaalselt.

Tegin proovi ära.

#129357 Reply
    tintsik
    Member

Ehk tuleb “viga” sellest, et mustrit hakatakse lugema valest otsast? Mul oli ka esimese sitika muster algul segi, sest mina hakkasin mustrit ikka õigest otsast lugema, st ülevalt alla. Tegelikult tuleb alustada alt lõpust, eksju?

#129358 Reply
    Member

Minu meelest pole vahet, kust otsast, lihtsalt kui alustad 1 tulba ülevalt, siis hakkab õun tekkima lehepoolsest otsast :)

#129359 Reply
    Silpsolps
    Member

Mina olen ka alustanud mõlemat pidi ja vahet pole.

#129360 Reply
    tintsik
    Member

Mina alustasin sisalikku ülevalt ja muster jooksis valesti. Ajasin helmed uuesti niidile teistpidi ja muster oli ok. Aga ma olen ainult ühte mustrit proovinud oma ussitamiselus, nii et ei oska rohkem arvata ka miskit.

#129361 Reply
    Janksike
    Member

Vahel kui veab siis on mustris ka kirjas mispidi helmeid peale lükkida.

#129362 Reply
    Drex
    Member

@Muhv wrote:

Minu meelest pole vahet, kust otsast, lihtsalt kui alustad 1 tulba ülevalt, siis hakkab õun tekkima lehepoolsest otsast :)

Just nii ongi.
    Kui alustad vasakult esimese tulbaga ülalt alla, siis teine tuleb samuti ülat alla, siis kolmas, ikka ülalt alla jne.

Või paremalt esimene alt üles, teine alt üles, kolmas alt üles…. jne.
    siis jookseb muster, näiteks siin õun, kas punane osa ees, või leht ees.

Sedasi saab ju kee sisse mustreid ka niiöelda peegelpildis lükkida.

#129363 Reply
    Guest

Sellest teemast sain viimse tõuke pärliussi tegemiseks:) Nüüd nuputan, kui palju seemnehelmeid vaja oleks. Oleksin väga tänulik vastuse eest :) .

#129364 Reply
    Member

Vaata selle sama teema 25. leheküljele. ;)
    Miokas on väga hästi ära seletanud selle, kuidas arvestada ussi jaoks vajaminevate helmeste hulka.

Viewing 15 posts - 496 through 510 (of 644 total)
Reply To: Heegeldatud pärliuss
Your information: