Heegeldatud pärliuss

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Heegeldatud pärliuss

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 644 total)
  • Autor
    Postitused
  • #128885 Reply

Üks hea ja närvesäästev trikk on see, et heegeldage uss ümber mingi varda või muu ümara asja (rõngasvardad, tavalsed sokikudumise vardad, pliiatsid, söögipulgad jne..)

Sedasi on järg hästi näha ja töö liigub ladusamalt. ^^

#128886 Reply
    Janksike
    Member

Oijah, võtsin minagi selle ussitamise ette. No tuleb küll peale 20 korda proovimist ja ülesharutamist aga ma parem ei räägi sellest kui aeglaselt mu ussike pikemaks venib :?
    Kesse siin rääkis, et teeb mitu tükki õhta jooksul? 😯
    Tuleks sinna õpipoisiks :D

#128887 Reply
    Drex
    Member

@Raspberry-Tea wrote:

Üks hea ja närvesäästev trikk on see, et heegeldage uss ümber mingi varda või muu ümara asja (rõngasvardad, tavalsed sokikudumise vardad, pliiatsid, söögipulgad jne..)

Sedasi on järg hästi näha ja töö liigub ladusamalt. ^^

ümara asja ümber heegeldada on vist päris ebamugav…. 🙄 , mina heegeldan pärliussi niiöelda heegelnõelaga seestpoolt, aga “mingi ümara asja ümber” jääks see “mingi ümasr asi” segama, või kuis sa seda mõtled?

#128888 Reply

Ma heegeldan muidugi kah seestpoolt, ja varras ei sega üldse, heegelnõel tuleb lihtsalt järgmisesse auku pista nii, et varras on sinu pool ja heegelkonks jääb selle varju e. taha. Järgmist auku näeb vardast paremal pool ja asi on suhteliselt lihtne.

Proovi järgi, äkki hakkab meeldima.

#128889 Reply
    Drex
    Member

ma peaks proovima… vist,
    siiani saan tavaliselt pööreldes sellega suht kiirelt hakkama, kui vaid aega oleks…

#128890 Reply
    Janksike
    Member

Kui kiiresti te ühe ussi valmis ussitate? :D

#128891 Reply
    Member

Minul läheb umbes 45 minutit käevõru jagu helmeste niidile lükkimisele ja umbes teist samapalju heegeldamisele, seega kokku ligikaudu 1,5 tundi. :D

#128892 Reply
    Member

Ma olen kahe päevaga tibahaaval 6 cm ussi valmis heegeldanud :P

#128893 Reply
    Janksike
    Member

Johhaidii pärlike, sa oled heegeldamismasin 😆

Ma hakkasin eile ussitama ja just praegu sain kaelakee pikkuse jagu valmis.
    Noja nüüd tuleb välja mõelda kuda muffimoodi need otsad teha ja mida kee peale rippuma panna.
    Mäletab keegi kust seda lehemustrit saab – oli selline 5 lehega ripats?

#128894 Reply
    Kuradike
    Member

Ma alustasin ka eile pärliussi tegemisega. Kõigepealt ajasin 20 g helmeid niidile, selleks kulus mul terve igavik :? , kuigi see polnudki nii tüütu tegevus nagu ma algul arvasin. :) Meetrites tuli kokku 3 meetrit.
    Siis hakkasin pusima, kõige pealt mälu järgi, sellest tuli muidugi üks paras pusserdis ja siis sai foorumist juhis ülesse otsitud ja selle järgi tehtud. Enda kiituseks võin öelda, et sain pontile pihta küll ja täitsa ilus on see esimesed 3 cm 😯 , mis valmis sain 😆
    Teen hästi tugevasti ja nii ei jää niiti üldse näha, aga pean peenema heegelnõela otsima, et veidigi lihtsam oleks.
    Eks näis kaugele ma sellega jõuan :) Õnneks on pühapäeval Harjukate kokkusaamine, siis saab targematega konsulteerida :)

Sai tellitud muidugi 11/0 suurusega helmed ja need on ikka väga pisikesed, algul proovisin 6 helmest ringi, kuid 8-ga jääb juba täitsa normaalne, niit on sissy 20.

#128895 Reply
    Member

@Jänksike wrote:

Johhaidii pärlike, sa oled heegeldamismasin 😆

😆 On ka minust kiiremaid tegijaid.

Märgiksin ära, et kasutan 9/0 seemnehelmeid ja heegelnõela nr 1.
    45 minutiga saan valmis umbes 18 cm ussikest, ehk just paraja käevõru pikkuse.
    ;)

#128896 Reply
    Janksike
    Member

Sa arrmas mooses, veel kiiremad tegijad on olemas?!
    Ma viskan parem kohe heegelnõela nurka 😆

#128897 Reply
    Janksike
    Member

Okei, ei viska 😆
    Kas ussitajad oleks veel nķus oma nippe jagama? Kuda te niiti näpu peal hoiate ja pärleid ķigesse kohta lúkite? See mu arust kķige raskem osa.
    Pärlid saan kúll kähku niidile aetud aga siis läheb kķik edasi aegluubis. :tramp:
    Minul sellist kannatust ei ole 😮

#128898 Reply
    Member

Häh, tahtsin panna veel üht vägagi ‘puust ja punaseks’ õpetuse linki, aga ei saa kuidagi peidetud lingiga hakkama ja kuna link ise nii pikk, et venitab pildi naaberkrundile, siis olge kannatlikud, ma harjutan edasi 😳

siin

mjyt saingi hakkama! sellel ‘mitmekeelsel’ klaveril võttis kohe higiseks, enne kui = märgi ülesse leidsin.

#128899 Reply
    Member

Ajasin eile ka mingi portsu helmeid niidile ja üritasin heegeldada, aga nohh…… tulemus oli jubekole 😳 Lugesin siin kõiki teie arutelusid ja hakkan uuesti proovima. Äkki mul on ikka liiga jäme niit. Aga kui pika pärlijoru te niidile ajate näiteks käevõru jaoks?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 644 total)
Reply To: Heegeldatud pärliuss
Your information: