Heegeldatud pärliuss

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Heegeldatud pärliuss

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 644 total)
  • Autor
    Postitused
  • #129245 Reply
    uruhiir
    Member

minult selline lihne ussike

#129246 Reply
    Member

Mõtlesin teha oma pärliussikaelakee juurde pärlimunadega kõrvarõngad. (Sõnastus on naljakas, vast saate aru) Olen siit kuskilt lugenud õpetust kuidas teha pärlimunasid, kuid nüüd kui vaja, ei leia. Palun aidake!

#129247 Reply
    uruhiir
    Member

ma isegi proovisin teha neid pärlimune :) lihtsalt kasvatasin ümber “muna” aga kuidagi kahtlane jäi ja ei jäänud ilus. aga kui keegi juhendada oskaks, oleks mul ka hea meel :)

#129248 Reply
    diina
    Member
    #129249 Reply
    uruhiir
    Member

😯 ma juba hakkan tegema :) tänud

#129250 Reply
    Member

Suur äitähh Diina!

#129251 Reply
    Silpsolps
    Member

Ma ei saa aru, mida ma valesti teen? Helmed on mul 9 suurus, mingi kirju pärliniit, mis on veidi väiksem kui iirisniidi kera. Heegelnõela suurust ei tea, aga selle niidiga olen alati seda heegelnõela kasutanud. Tehnika sain ilusti kätte, algul oli veidi pusimist ja harutamist. Nüüd mingi 6-7 cm valmis ja no sellest küll mingit keed ei tule. Liiga jäik jääb. Ilus küll, aga meenutab hirmsasti neid vene ajal värvilistest traatidest punutud pastakaid! 😈 Ma vaatan, et enamus siin näidatud ussidest on ikka painduvad ja sõlmedki sisse tehtud. Kuidas seda küll saavutada??? Ahjaa, 8 helmest on mul ringis. Peaks siis 6-ga proovima või? Algul sai kee veel jäigem, kuna siin toonitati, et tuleb ilusti kõvasti heegeldada. Nüüd teen nõrgemalt, ikka jääb jäik. Aassilmustega heegeldan, kinnissilmadega ei tulnud hästi välja, helmed kippusid sissepoole jääma.

#129252 Reply
    Member

Heegeldamis tugevus omal nii umbes keskmine ja kasutan nr 1,5 nõela. Ehk on selles viga, et nõel veidi peenike?!

#129253 Reply
    Silpsolps
    Member

Ise mõtlesin ka seda, äkki proovingi jämedama nõelaga.

#129254 Reply
    Member

Mina kasutan enamasti vana nõukaaegset iirisniiti, helmeid 9/0 ja heegelnõela nr 1,5.

Silpsolps, proovi uuesti, küll õnnestub!

#129255 Reply
    Member

Minu arvates alguses tundubki jäik. Esimese 10 cm pealt vaatasin enda omasid ka, et no kuidas… Aga kui on pikem, siis tuleb seda väänatavust ka rohkem sisse. Mul muidu ikkagi üsna kanged teised ja sisse tehtud sõlmed vajuvad veidi laiali, eriti kui lühem uss on. Pikema puhul tõmbab raskus sõlme rohkem kokku.

#129256 Reply
    Silpsolps
    Member

Aitäh nõuannete eest! Mul juba hakkabki minema! :) Oli pea 10 cm tehtud ja ikka päris jäik. Mul on sellised veneaegsed heegelnõelad, 5 tk karbis ja üks pikendus lisaks. Kahjuks pole alles pappümbrist, kus nõelte suurused peal olid. Kui kellelgi juhtub olema, võiks mulle teada anda! 😉 Tegin sealt kõige peenema heegelnõelaga, nüüd võtsingi suuruselt järgmise ja kohe palju parem sai! Isegi väga hea saab! :D

#129257 Reply
    Member

Kulla Silpsolps, mul on vist täpselt sama pakend, kui Sa neid heegelnõela sabasid ülihoolikalt uurid, siis on seal imepisikeselt number kirjas 😉 Need on mu lemmiktööriistad ❗

#129258 Reply
    Silpsolps
    Member

Ja ongi! 😯 Ma teadsin kogu aeg, et karbi peal on, aga pappkarpi mul enam alles pole. Pole neid väikseid numbreid varem märganudki. Mul on ka need lemmikheegelnõelad! 😉
    Maotaltsutamine edeneb nüüd jõudsasti! 😆 Tegin veidi peenema ka, 6 helmest ringis. Ja siis 1,5 heegelnõelaga! :D

#129259 Reply
    Member

Olen foorumit küll hoolikalt lugenud, aga pole silma hakanud, kas sama murega on juba keegi üles astunud.
    Mulle meeldivad ühevärvilised ussid, panustan helmele :) . Tellisin HH-st seemnehelmed – metallikfuksiaroosad, effektsed ja armsad. Aga kui heegeldama hakkasin, märkasin, et värv hakkab maha kuluma. Algselt harutasin tagasi ja lõikasin neid laigulisi välja, aga lõpuks vaatasin, et nii ei jäägi midagi järele. Iseenesest tuli ju üsna omapärane uss, selline huvitav laiguline, aga… see ei ole see, mida ma soovisin. Kas ongi nii, et metallikläikelised “ussitamiseks” ei sobi? Metalliktürkiishelmed ootavad sobivat niiti, nüüd ei teagi, kas tasub üritama hakata. Nii kahju on…
    Oskab keegi lohutada? Kogemusi jagada?
    Eelmisele teemale lisaks –
    mina heegeldan ümber pastapliiatsi südamiku, (mul polnud lihtsalt tol alustamise hetkel suvilas midagi sobivamat) ja nüüd leian, et see on üsna ideaalne abivahend – painduv,ei ole väga libe jne.. Kui 8-9 helmest ringil, on see ümbermõõdult täiesti paras. Eriti hea on see algajale, väga lihtne on jälgida seda, et ükski seeme ei läheks töö käigus rea pealt kaduma ja töö tuleb ühtlane. Lisaks muidugi on alguses seda jupikest ebamugav käes hoida, sellega on märksa toekam. Ja nii saab uss just selline … vetruv. Aga igaüks leiab kindlasti omad abivahendid:)

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 644 total)
Reply To: Heegeldatud pärliuss
Your information: