Heegeldatud pärliuss

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Heegeldatud pärliuss

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 644 total)
  • Autor
    Postitused
  • #129170 Reply
    Member

Tere 😳 Olen siin seda ussitamise lugu uurinud ja puurinud päris pikalt ja põhimõttest olen vist ka enamvähem aru saanud.
    Ku ma nüüd väga puusse ei pane siis sarnaneb see koti sangade ühe variandi heegeldamisele, ehk et siis ringiratast kogu aeg, kas siis aas silmustega või kinnisilmustega. Lisandina siis juures pärlid.
    Plaan on hakata ise ka proovima.
    Siit siis ka küsimus, et millised pärlid oleksid esmakatsetajale kõige lihtsamad ja millist niiti/ nõela sinna juurde valida.
    Kas võib kasutada täiesti tavalist sobiva suurusega heegelniiti või on parem teha mingi spetsiaalse niidiga.
    Kogenud ussitajatele kindlasti juba rumalad küsimused, aga no ei suuda ma siiski sellest numbrite süsteemist päris hästi aru saada.
    Heegeldamine ise minu jaoks võõras teema pole, küll aga pärlid.

#129171 Reply
    Kairu
    Member

Mustadest ja punastest seemnehelmestest uss:

Rohkem pilte ja veidi juttu blogis.

#129172 Reply
    Kuradike
    Member

@Reddevil wrote:

Siit siis ka küsimus, et millised pärlid oleksid esmakatsetajale kõige lihtsamad ja millist niiti/ nõela sinna juurde valida.
    Kas võib kasutada täiesti tavalist sobiva suurusega heegelniiti või on parem teha mingi spetsiaalse niidiga.

Seemnehelmeste suurus võiks olla 9/0 või natuke suurem. Mina olen kasutanud niiti sissy20, niidi puhul on oluline see, et see ei läheks karvaseks, muidu jääb kogu uss karvane. Heegelnõel tuleks valida vastavalt niidile, mul on 1,5.

Edu!

#129173 Reply
    miokas
    Member

Eh, suurus on vist pigem maitse asi. Olen teinud ilusa materjali pärast nr 9 seemnetest, aga nüüd kui nr 11 ka valik laiem, siis see on ikkagi mu lemmikuks. Seega….kui uuesti usside jaoks aega leian, hakkavad järgmised jälle sellest tulema… :P

Numbritesüsteem on seemnetel nii, et mida suurem nr, seda väiksem seeme.

Kiidate seda Sissy heegelniiti. Kust poest te seda ostate? Meil siin haapsalus pole küll silma hakanud sellenimelist.

#129174 Reply
    Member

Mina pean Sissyt pisut liiga libedaks, eelistan iirisniiti. Aga see on maitse asi ja sõltub ka helmeste suurusest. 11/0 helmestega sobib Sissy vist tõestiparemini.

#129175 Reply
    Member

Oma esimese helmeussi heegeldasin 8/0 helmestest, et oleks kergem jälgida. Teised olen teinud 9/0 ja kasutanud pärliniiti, hetkel on käsil Sissyga ja no ei meeldi mulle sellega teha. Ma ei tea, on see minu viga, aga niit läheb pidevalt keerdu ja sõlme.
    Kujutan ette, et 11/0 helmestega annab põnevaid mustreid teha, aga ma ei tea mitmekordse suurendusega luupi mul sel juhul vaja läheks. Helmed on muidugi olemas, kuigi mõeldud teiste keede jaoks.
    Heegelnõel on 1,5 ja Sissyga 1,25.

Suur mõistatus on minu jaoks türgi helmeuss, olen mitmeid kordi proovinud, aga mitte ei tule välja. Tsunaamil puha õpetus ja kõik, aga ei midagi. Tegelikult ma pusisin seda tavalist ka ikka jupp aega, enne kui taipasin erinevat värvi ridade ja suuremate helmestega katsetada.

#129176 Reply
    miokas
    Member

Panen siia veel yhe tyrgi ussi õpetuse, mille lingi omale salvestanud olen. Ma ei tea, kas see on lihtsamini järgitav, sest pole ise katsetamiseni veel jõudnud, kuid tean et mitu pead on ikka mitu pead ja mitu õpetust on mitu õpetust :P

http://www.biser.info/node/19716

#129177 Reply
    Member

Miokas, aitäh Sulle! Kui jõuan, siis proovin täna, aga kui ei, siis pean pühapäevani kannatama, mil Tartumaalt tagasi olen.

#129178 Reply
    mummukad
    Member

Üritasin ka mina seda ussitamist. Selleks te asi oleks ikka kindel ja midagi ka välja tuleks võtsin parajalt suured ja kõige odavamad pärlid, et ei oleks kahju minema visata kui mõistus ikka peale ei hakka.
    Proovisin päris palju kordi ja panin jälle ära, kuid süda ei andnud rahu.
    Sai valmis selline ussike. Pikkus on tall poolteist meetrit ja kulus tegemisele kaks päeva.

#129179 Reply
    tsunaami
    Member

mummukad, väga mõnus, elegnatne, huvitav jne mulle meeldis väga, kuigi ma roosat ei kanna

#129180 Reply
    Kairu
    Member

Minu järjekordne uss on ka roosa… smile_flirty
    Sookord lausa komplekt, mis koosneb kaelakeest, käevõrust ja kõrvarõngastest.
    Kasutatud siis roosasid ja valgeid Colibry plastpärleid.

Rohkem pilte blogis. :)

#129181 Reply
    -lola-
    Member
    #129182 Reply
    Kairu
    Member

Punane helmeuss

Rohkem juttu ja pilte blogis.

#129183 Reply
    Member

Niiiiiii kena smile_flirty

#129184 Reply
    Member

unistan juba ammu ussist 😆 teoreetilise osa olen tänu sellele teemale läbinud, seemnehelmepakike on ootel, aga kohalikus poes on ainult Sissy 10. kas sellest saab ka teha või ei tasu üritada? eelnevalt teades, et seda harutamist ja kirumist ilmselgelt tuleb… ja kas niit peab olema pärlitega ühes toonis või võib näit. meresinistele pärlitele valge niidi valida?

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 644 total)
Reply To: Reply #129177 in Heegeldatud pärliuss
Your information: