Heegeldamise aastaprojekt 2015 — arutlus

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Heegeldamise aastaprojekt 2015 — arutlus

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
 • Autor
  Postitused
 • #12736 Reply
  AvatarMari Marike
  Member

  Uuel aastal Teeme koos alafoorumis suurt ja kõiki tehnikaid hõlmavat aastaprojekti ei tule, vaid igas temaatikas tulevad oma aastaprojektid.

  Kas meil oleks piisavalt huvilisi ühe heegeldamise aastaprojekti jaoks?
  Pakkuge ideid ja teemasid!
  Mõelge sellele, mis võiks olla aastat läbiv teema, kui palju võiks teha asju aasta jooksul, et koostegemine ikka rõõmu pakuks!

  Avaldage arvamust, palun!

  #346007 Reply
  AvatarMuhv
  Member

  Mulle meeldib linikuid heegeldada, kuid niisama pole mul neid vaja. Ammune mõte on teha midagi erinevatest heegeldatud motiividest või linikukestest. Et heegeldaks iga kuu vähemalt ühe liniku/motiivi ja aasta lõpuks kasutaks neid mingi suurema eseme valmistamisel. Nt ümmarguse lambivarju, kardina või laudlina serva, suure õlasalli, seeliku või lapiteki juures. Korjasin hulga ideid kokku Pinteresti albumisse.
  See projekt peaks sobima ka neile, kes mujalgi aastaprojektides kaasa tahavad lüüa, sest mõnel kuul võib ka päris pisikese motiivi või linikukese heegeldada – on ju neidki suuremate ühendamisel esemeks augutäiteks vaja.

  Teise variandina pakun välja samal põhimõttel kitsama teema, et heegeldame koos Nicky Epsteini Medallion Medley suurt salli. Ravelrys on 109 valmistööd tutvumiseks. Kuid kuna see on tasuline muster, siis peavad osalejad ise mustrid hankima ja teemas nende jagamine oleks keelatud.

  #346008 Reply
  Heily
  Member

  Ma tahaks heegeldada kindlasti, aga mida ja kuidas, seda pean natuke mõtlema… Iseenesest see motiivide mõte mulle meeldib, kui äkki teha midagi sellist, et “Väikestest saab kokku suure” ja idee olekski selles, et iga kuu teha mingi väike asi ja nendest väikestest asjadest saab aasta lõpus kokku midagi suuremat.

  #346009 Reply
  Avatarfriend15
  Member

  Näiteks miskit sellist
  Et igakuu teed ühes stiilis ruudu või siis mitu ühes stiilis, oleneb kui suurt lõpptoodet saada tahad. Lõpuks oleks siis 12 erinevat ruutu. Tahad teha 24ja ruudulist siis oleks kõikides stiilides ruute 2, 36-e puhul siis kõiki stiile 3.

  #346010 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Mulle meeldiks ka motiividest heegeldada. Aga suurema töö puhul võib ju 2-5 motiivi ka nt kuus heegeldada ja siis detsembris kõik motiivid kokku heegeldada.

  #346011 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Mulle meeldiks ka motiive heegeldada,alati jääb ju teistest töödest järgi,seega triinu112 idee on hea !;)

  #346012 Reply
  Sunray
  Member

  Kui te/me iga kuu motiive heegeldaksime, siis oleks ka kaasalööja.

  #346013 Reply
  AvatarMari Marike
  Member

  Aga teeks siis näiteks mingi suurema asja aasta lõpuks, mille edenemisest iga kolme kuu takka raporteeritaks? Võib motiividest, võib suurema tükina jne.

  #346014 Reply
  AvatarAnonüümne
  Guest

  Kas igaüks valiks ise mustri/motiivi mida heegeldada või võiks olla valikus mõned suuremad tööd koos mustritega ja siis valitakse nende seast. Ma arvan, et lõpptulemused oleks küllaltki erinevad ja huvitavad.

  #346015 Reply
  Sunray
  Member

  Kui keegi minu eest selle otsustamise töö ära teeks, siis oleks pisut lihtsam küll, muidu ma esimesed kolm kuud otsin mustrit 😆 Kui aasta jaguneks neljaks perioodiks, siis viimane jääks asja kokkuheegeldamiseks, ma arvan.

  #346016 Reply
  AvatarMuhv
  Member

  Mulle meeldib Mari Marikese variant, sest see on piisavalt lai teema, et võimalikult paljud saaksid osaleda. Mina jätaks siiski mustri vabaks. Selles mõttes, et muidugi võib mustreid jagada ja koos samu asju teha, aga ma ei jätaks siiski neid, kes tahavad omapäi käia, seepärast kõrvale.

  #346017 Reply
  AlleRaa
  Member

  Mänguasjade heegeldajad oleks ka oodatud ettepanekuid tegema :)

  #346018 Reply
  Avatarsassa
  Member

  Mõne suurema asja tegemine vahepealse raporteerimisega oleks piisavalt paindlik projekt ehk.

  Endal on pikemat aega mõttes olnud heegeldada üks seelik ja veelgi suurematest asjadest päevatekk ning kleit, kunagi tekkis mõte järgi teha vanaema heegeldatud tõsiselt suur laudlina… unistada ikka võib ju 😆

  No ja üldse tekib tõsine oht end järgmisel aastal totaalselt lõhki rebida – mitu aasta projekti korraga ja lisaks veel jooksvad TK projektid – tuleb realistlikult asju võtta

  #346019 Reply
  Sunray
  Member

  @sassa wrote:

  Mõne suurema asja tegemine vahepealse raporteerimisega oleks piisavalt paindlik projekt ehk.

  See on täpselt see, mida minagi arvan.

  @sassa wrote:

  No ja üldse tekib tõsine oht end järgmisel aastal totaalselt lõhki rebida – mitu aasta projekti korraga ja lisaks veel jooksvad TK projektid – tuleb realistlikult asju võtta

  Otsustamine, kus osaleda on tõesti keeruline, eriti, kui kõik aastaprojektid otsustavad samadel aegadel vahefinišeid teha.

  #346020 Reply
  AvatarMuhv
  Member

  Minu arust võiks neid vahefinišeid igaüks ise teha, kui midagi näidata on. Mõnel on nt aasta algus kiire ja saab alles märtsis hoo sisse, mõnel on suvel rohkem aega teha, teisel vastupidi on suvi käsitöövaene. Kas on väga utoopiline tahta, et inimesed oleksid end isejuhtivad, mitte ei pea end mingite tärminitega siduma?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
Reply To: Reply #346019 in Heegeldamise aastaprojekt 2015 — arutlus
Your information: