Heegeldame lapiteki – valmimine jõuluks!

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Heegeldame lapiteki – valmimine jõuluks!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 69 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Heegeldatud lapi suurus: 20cmx20cm

Täpsemalt lepime üksikasjades kokku Teie ettepanekute järgi! Arvatavasti peab iga liituja tegema rohkem kui ühe lapi, et saada kokku korralik tekk või kõik teevad suurema lapikese! Tähtis on ka leida see inimene, kellele kõik saadavad õigeaegselt oma lapi(d) ning kes siis teki kokku heegeldab. Kas heegeldatud laptekil on vooder? Lihtsam oleks, kui ei oleks :D Palun siin või erasõnumiga teada anda.

2. ampsak – 5 lappi – 4 valmis
    3. Susa – 7 lappi – 7 valmis
    4. Aette – 7 lappi – 7 valmis
    5. MaaliMaalt – 7 lappi – 7 valmis
    6. Jutupaun – 5 lappi – 2 valmis
    7. Britiliis – 7 lappi – 7 valmis
    8. Mariska – 7 lappi – 7 valmis
    9. Elsa – 5 lappi
    10. Pirr – 6 lappi – 6 valmis
    11. Anniki – 4 lappi

47 lappi valmis

Värvid: tumeroheline, sinine, valge, helesinine, heleroheline

Tekk tuleb 140x180cm = 7x9tk = 63 lappi

Member

Aga kas mingi kindel muster või miski ka on? et missugused need motiivid tulevad? või see juba puhas oma looming? ja tumeroheline ja sinine on laiad mõisted:P äkki mingi värvi näidist vms? :D

Member

Peaks siis kõigepealt kokku leppima, kas koome või heegeldame. Minu poolest võiks mõlemad teha :)
    Ja materjali peaks kokku leppima – villane või villasesegud vast kõige paremad? Aga peab siis vaatama, et oleks ikka kvaliteetsed lõngad, mis pesus kokku ei tõmbaks või midagi. Või lepime mingid kindlad lõngad kokku?
    Voodri osas – kootud tekk jääb pahemalt poolt nt palmikute puhul hoopis teistsugune kui paremalt poolt, seega mingi riie võiks all olla, heegeldatud teki puhul pole see vast nii oluline?
    Värvi osas – ei pea need tükid ju ühte värvi olema, enamus siniseid ja rohelisi sobivad omavahel kenasti kokku.
    Mustri võib igaüks ikka ise otsustada, ma arvan?
    Oluline on vist ka see, et igaüks oma tüki(d) ise ära viimistleb (peseb ja pressib ja venitab vms)?

Member

see ju ongi asja võlu kui iga lapp on erineva mustriga ja erinevas sinises-rohelises toonis. seda põnevam-kirevam on lõpptulemus:)
    lõngatekk võiks ju tegelikult koosneda nii heegeldatud kui kootud lappidest.
    kõige kindlam oleks vast mingi kindla lõnga osas kokku leppida… lisaks pesus kokku tõmbamisele võib mõni lõng ka värvi anda (mul on kapis küll neid lõngajuppe millest hea sellist lappi kududa oleks, aga mis pärast pesu kogu töö ära rikuks).
    praegu tuli hoopis selline mõte, et kui teha hunnik salle mingile suurperele… lappidest kokku. aga ega pole muidugi kindel, kas salle ka kantakse…

kikukas
    Member

Praegu veel on valik meie, kui meil siin jooksuga ja ähmiga see lapiteki värk metsa hakkab jooksma, siis võime ju nt selle järgmiseks tööks jätta.
    Kui meil plaan kedagi, nt mingit peret aidata, siis võiksime igaüks midagi teha otsast lõpuni juba valmis ja siis saame kokku , kohvitame, jutustame ja viime koos ära. Ma teeks nt kaks sokki. 😆

Member

Kui see minu teha oleks jätaksin pressimise hea meelega mõne asjatundja hooleks :? ma pole viimistlemises just eriti kõva käpp, eriti kui asi läheb kellelegile teisele 😉 selleks enamus asjad ka endale teen 😉 (algajate värk)

Member

Kriuks, ma küll pole kunagi pressinud asju aga vaevalt seal midagi niii keerulist on, et midagi vussi annaks keerata! :D

Lapi suuruseks lepime siis kokku 20×20 cm. Kuna seda võib olla raske saavutada, siis tulebki pesemise-venitamise-pressimisega see range mõõt saavutada! Juppi ei saa ju maha võtta! 😆

Essu memm
    Member

@kikukas wrote:

Ma teeks nt kaks sokki. 😆

Kes tahab, võib ju heategevuseks midaiganes teha. Küll me leiame, kellele jagada. Tarvis on ainult suuremate ruumidega inimest, kes need esialgu ladustab 😉

Member

Meil on kaminatuba täiesti asustamata kui ruumipuudus peaks tekkima! 😆

Ja kootud lapikesed on ka lubatud lapitekki. Aint et nad võiksid igate pidi ehk ka pahemalt poolt ilusad olla. :D Kui see ei ole võimalik.. no siis heegeldage lihtsalt rohkem! Või ma ka ei tea :D

Kui suur peaks valmis tekk tulema?

Essu memm
    Member

150cm¤200cm on mul tekk. 100 lappi siis või…

Member

@crazy wrote:

Kriuks, ma küll pole kunagi pressinud asju aga vaevalt seal midagi niii keerulist on, et midagi vussi annaks keerata! :D

Nu lõngaga see asi et kui ikka liialt pressida siis ta ju koledaks läheb, kaob see kohevus jne. näeb välja nagu lödi lärakas :P tean seda sest kunagi väiksena kudusin nukule kampsuni ja sattusin hoolega pressima, ise olin jube tark ja osav omaarust (tegelt ma ei tea miks üldse nuku kampsunit pressima hakkasin 😆 )ja pärast oli kohevast kamsikust järel vaid miski lörts narts 😆 nii et pressimisega annab metsa küll panna… aga jah eks ma nüüd olens selle võrra targem:P kuigi pelgan lõngast asjade pressimist jne :?

Member

100 lappi 😯 äkki teeks natukese lühema.. 🙄 No näiteks 150×180=90 lappi? :D

18 lappi per nägu..? 😆 🙄 Appikene, kutsuge sõpru ka ühinema!!!!

Susa
    Member

Soovitaks minna sirvida raamatupoes seda 200 heegeldatud lapi raamatut. Seal on hästi head värvilahendused!
    18 lappi näkku…päris suur töö, mille lõppedes tekib kindlasti tahtmine lapid omale jätta ja ise tekk teha :P
    Üks tehniline küsimus ka, et miks lapi suurus just selline on? 15×20? Mingi huvitav põhjus ;)? Iseenesest on teha muidugi huvitavam kui 15×15 lappe või 20×20 lappe :)

Member

Sest kikukas ütles nii :D Kui ma nüüd ise loogiliselt mõtlen, siis ruutu on jah nagu lihtsam teha ning kergem mustrit saada 🙄 Eks me ka õpime asju korraldama alles tegemise käigus! 😆

Teeme siis 20x20cm. Ja teki suuruseks 140×180??? See teeks 12.6 lappi igalt heegeldajalt. Juba parem :D

kikukas
    Member

Hähh, ütlesni vist jah, aga mõtlesin ma et kas 15 või 20. Parem ma siin ei seleta, muidu teab mis torutekid tulevad veel :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 69 total)
  • The topic ‘Heegeldame lapiteki – valmimine jõuluks!’ is closed to new replies.