Harjukad maalivad Pisihaldjaga koos puidule-kangale 22.04

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Tallinn * Harjumaa Harjukad maalivad Pisihaldjaga koos puidule-kangale 22.04

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11314 Reply
    Member

Toimumispaik: Linnupesa lasteaed. Kohalejõudmise õpetus SIIN.

22. 04 kell 12 õpetab Pisihaldjas meid puidule ja/või kangale maalima.

Õpitoa hind 6 eurot.
    NB! ruumirendiks varuge 1,5 € rahakotti!

Nüüd kaks teemat teile siia arutamiseks: kas soovite mõlemat proovida ja sel juhul teeme igaüks kaks väikest tööd (suuri ei jõua) või hääletame emma-kumma poolt?

Teine asi: materjalid – soovitav oleks muretseda need kamba peale (markerid, guttad, värvid jms), nii tuleb odavam. Kes võtab asja ajada, et leiab siit kambalised ja ostab ära?

NB! Teise postitusse lisan Pisihaldja soovitused, lugege seda kindlasti!

Nimekiri:
    1. Muhv – soovin kindlasti puitu või siis mõlemat teha
    2. Lossipreili – puit
    3. Tinta – mõlemad
    4. roosike
    5. betty – mõlemad
    6. Tintsu
    7. heinthel
    8. ode?
    9. otto-triin – mõlemat

#325554 Reply
    Member

@pisihaldjas wrote:

Mõistlik on võtta katsetamiseks pisem pala. Ja arvatavasti ka inimese jaoks tore, kui asjal on mingi mõte ja see õnnestub ja läbi saavad tehtud töö erinevad etapid.

Tektiilile.
    Mulle on jäänud mulje, et kõige paremini on õnnestunud esialgu pisemas mahus pildid heledale õhemale kangale nt taskule, aluspükstele, niisama kangatükile, mida hiljem siis kasvõi õmmelda kuskile peale/külge – et siis esimene postiivne kogemus loob hea fooni uuteks katsetusteks. Suuremaid asju saab jõudmööda igaüks kodus edasi teha.
    Siis veel selline asi, et kui kellelgi on kindel nägemus, mida ta tahab joonistada, siis on tark joonistada originaalsuuruses kavand paberile ja võimalusel siis nii, et joon on tugev ja tume ja paistab läbi kanga. Kui keegi soovib, siis võin ka ise kohapeal joonistada pisemaid kavandeid.

Mis puudutab värve:
    kui soovitakse musta piirjoont või ka lihtsalt mustaga pilti (ilma hilisema värvimiseta), siis on tark hankida nt Vunderist siidile mõeldud gutta (tuubis).
    Tekstiilijoonistuste jutt minu blogis: http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=3422&singlepost=57155 jutt on küll hirmus vana, aga põhimõtteliselt kehtib endiselt. Vähemalt Lefranci värvid jagunevad kaheks – tumedale kangale mõeldud ja heledale. Mina kasutan ka heledal tumeda värve, sest need ei kuma läbi ja jätavad konkreetse jälje. Mulle meeldib nii, aga see on puhtalt maitseasi. Pintsel peab olema suhteliselt jäik ja pisema asja puhul ka peenem. Tegelikult piisab ka ühest pintslist ja ma võtan enda omad kõik kaasa. Musta markeri võtan ka. Ja kui kellelgi on kodus tekstiilimarker, mis kindlasti pesu kannatab, siis tegelikult võib ju joonistada sellga ka ja siis kasvõi värvida.

Puidujutt: http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=3422&singlepost=57390

Peitsi, nii valge kui vist ka värvitu, saan ma kaasa võtta. Liivapaberid pean kaevama, aga kui kellelgi on, siis äkki saame jagatud. Kui just puit väga kare ei ole, siis piisab ka väga peenest liivakast.

Mina olen alati harilikuga õrnalt ette joonistanud, siis värvinud ja siis markeriga äärejooned teinud. Puiduvärve on mul kuigivõrd olemas ka, aga kel huvi saab ise hankida. Mina olen truuks jäänud Lefranci Deco Matile. Mulle ei meeldi, kui pind läigib. Aga see on puhtalt maitseasi. Värve saab suurepäraselt segada kokku ka põhivõrvidest – punane, sinine, kollane. Valget läheb ikka vaja. Musta ka ehk.
    Samas vanasti kasutasin ma tavalisi tuubis asuvaid akrüülvärve, mingeid suvalsi vene omasid, ostetud Koduekstrast vms kohast ja ka nendega sai kenasti hakkama. Marker on hetkel pähkel, kuna isegi Knopka poed minu kodu lähedal on antud hetkel vajalikust pliiatsist lagedad, aga ehk mõtleme midagi välja ja kas alati ongi vaja ääri markeerida?
    Lakki ma kaasa ei hakka võtma, sest see eeldab eelnevalt töö korraliku kuivamist ja ma enam isegi mäleta, millal viimati lakkisin. Viimati siis, kui mööblile joonistasin. Muidu jääb kõik nii nagu on ja ilma lakita.
    Puidust sobib igasugune töötlemata värvi- ja lakivaba pind, ka vineer. Alustuseks on äkki hea katsetada pisikese uksesildi-nimesildi, karbi vms laadse asjaga. Samas pesulõks vast jääks ikka liiga pisitilluks? Mulle endale on muidu meeldinud Tiimari pisikesed puidust plaadikesed või muud puitvidinad, need on suht siledad ja paari korra peitsimise, kuivamise ja lihvimisega saab juba joonistada. Puidule ei ole mõtet enne töötlemist joonistada, sest liivapaber kulutab ka harilikujoonistuse – kui keegi soovib, siis võin ka ise harilikujoonistusi teha, kui mahti on kohapeal.

Variant oleks töökorralduslikult nii, et kes on huvitatud mõlemast – nii puidust kui tekstiilist, alustada puiduga, sest peitsi kuivamine võtab aega siis vahepeal tegeleda tekstiiliga ja vaheldumisi.

#325555 Reply
    Guest

Panen ennast õpituppa kirja. Mina mõtlesin teha laste tubadele uksesildid, ehk siis sooviks teha puidule. Koos materjalid osta oleks mõistlik, võib-olla mõnele on see ainus kord puidule joonistada nii et pole vaja tervet komplekti värve osta nurka seisma.

#325556 Reply
    Member

Palun mind kirja. Soovin proovida nii puidule kui tekstiilile joonistamist.

#325557 Reply
    roosike
    Member

Palun ka mind kirja :D

#325558 Reply
    Member

Panen ka ennast kirja, arvatavasti prooviksin nii puidule kui tekstiilile.

#325559 Reply
    Tintsu
    Member

Panen ennast kirja ja sooviks mõlemat proovida.

#325560 Reply
    Member

nohh..kui mõlemat pakutakse, siis võib ka mõlemat proovida..

#325561 Reply
    Member

Nimekiri uuendatud. Upitan veits teemat ka, et pärast keegi ei kirjutaks jälle “kuidas ma küll selle teema maha magasin, millal kordate” 😈

#325562 Reply
    Member

Muhv, pane mind ?-ga kirja.

#325563 Reply
    otto-triin
    Member

Mina ka! :)

#325564 Reply
    otto-triin
    Member

Mina tahaksin mõlemat proovida! Lootsin salamisi, et Pisihaldjas õpetab meile ka joonistamist 😳

#325565 Reply
    Member

Vbl rumal küsimus, aga mida mõeldakse joonistamise õpetamise all? :)

#325566 Reply
    pisihaldjas
    Member

Ma võin endamoodi joonistamist ka õpetada. See pole üldse uus asi, kus täiskasvanud tunnistavad, et oska joonistada, kuigi lapsena me ju kõik oskasime :)

Ja seda ka veel, et kangas, millele joonistada plaanite, peaks valdavas enamuses olema naturaalne kiud – puuvill või lina. Ja liiga kare muster, ka mõne trikotaazkanga tohutu venivus soonelisuse arvelt võib olla veidi problemaatiline, aga saame hakkama. Mina ise alustasin kunagi katsetamist voodilinade, kotitoorikute ja tavaliste t-särkidega :)

#325567 Reply
    Member

Einoh, mina ka ei oska joonistada, kuigi lapsena seda tegin, aga ma ei kujuta ette, kuidas keegi seda mulle õpetada suudaks :)
    Et tõmba joon siit nii ja sealt naa või tähendab seda mingite perspektiivide jm nippide õpetamist, aga jooni pean ikka ise oskama tõmmata? Mulle on alati tundunud, et see “joone tõmbamine” on kaasasündinud anne, mida õpetada pole võimalik. No nt minu õele oli see anne antud ja ilmselt minu arvelt topelt, ta üritas mulle ka õpetada neid nippe, a no kui käsi ikka ei liigu, siis pole neist nippidest ka muhvigi kasu. Kui keegi minu sellise arusaama ümber lükkaks ja mind joonistama õpetaks, mis mul selle vastu saaks olla :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 35 total)
Reply To: Harjukad maalivad Pisihaldjaga koos puidule-kangale 22.04
Your information: