Harjukad Linnupesas 16.05 – Muhu tikand vol.2

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Tallinn * Harjumaa Harjukad Linnupesas 16.05 – Muhu tikand vol.2

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8441 Reply
    Member

Harjukate pühapäev 16.05 kell 12.00 Linnupesas — Muhu tikand!

Kohalejõudmise õpetus SIIN

Õpetajaks Farfalla

@Farfalla wrote:

Hea meelega olen nõus oma teadmisi teistega jagama. Seda peaks muidugi mainima, et ma ei ole veel muhu tikandi spets, aga tikkimisvõtteid ja nippe oskan jagada kindlasti. Oma teadmised olen saanud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidust koolituselt ja veidi muhulaste endi käest.
    Ajaliselt peaks arvestama kuskil 4h, et jõuaksime erinevaid lehti ja lilli proovida.

Õpitoa hind: 50.-
    Vajalikud materjalid: riie (õhemat sorti villane, kalevi moodi riie) ja lõngad (peenvillased lõngad – erinevaid toone rohelisi, punaseid, roosat, siniseid, kollast).
    Lisaks kaasa: tikkimisnõel, käärid.

Kuna seekord jäi õpetajale teatamine viimasele minutile, ei jõua ta pealekantud mustriga lapikesi ette valmistada, nii et igaüks otsib ise endale mingi sobiva kanga ja mustri (ja kes oskab, kannab selle kodus ka kangale). Lõngade kohapealt veel läbirääkimised käivad, vbl saab õpetajalt lisatasu eest, aga soovitav on enda omad kaasa võtta.

Nimekirja mahub 10 (kümme) inimest, nii et kes ees, see mees:

1. Sussimemm
    2. roosike
    3. KreekaPähkel
    4. Tsunaami
    5. naaskel
    6. katsu55
    7. Kuradike
    8. heinthel
    9.
    10.

MuiduLobisejaid, kudujaid, heegeldajaid jm taustajõude ootame ka :)

#277189 Reply
    Member

Sussimemm käbe tikkija üritab tulla.
    Ma tahaks kohe sussi peale tikkida, aga mul on valmis suss niuke vildine. Millega me mustri peale kanname?

#277190 Reply
    Member

Muster oleks ka hea kodus peale kanda ajavõidu mõttes, aga usun, et õpetaja on nõus seda ka kohapeal õpetama. Mäletan eelmisest korrast, et juttu oli korrektuurmarkeritest, millega saab peale kanda. Vanal heal ajal tehti seda hambapastaga :) Ja poes on ka spetsiaalseid pliiatseid müügil, mis kas ise aja jooksul lenduvad kangalt või mida saab veega eemaldada.

#277191 Reply
    roosike
    Member

Sooviks ka tulla!

#277192 Reply
    Guest

Kutse tuli tõesti viimasel minutil aga mul on rõõm, et saan kutse vastu võtta. :)
    Veidi asjast.
    Kes soovib, võib mustri kandmise riidele kohapeal tegemiseks jätta. Võtan mustrinäidiseid kaasa ka. Kuna mina kannan mustrit riidele vaba käega, siis kõige lihtsam on siiani olnud kasutada valget korrektormarkerit (ei kulu hiljem maha) või heledat pliiatsit (kulub kiiresti maha). Sel moel saab mustrit kanda küll ainult siledale riidele.
    Kudumile ja näiteks vildile mustri kandmiseks olen kasutanud vees lahustuvat kilet (müüakse nt Karnaluksis). Sussimemm, kui soovid, võin selle kile kaasa võtta, saame su susside tarvis sealt ühe tüki näpistada. :)

Lõngad võtan kaasa ka, aga niipalju kui võimalik, võiks kohale tulijad enda materjale kasutada, sest mu lõngavarud ei ole põhjatud. Kahjuks. :) Võimalik on tikkida ka mulineega puuvillasele või linasele kangale.

#277193 Reply
    Member

Aitäh Farfalla, näed juba targem et on olemas selline kile. Püüan seda endale muretseda aga pühapäevaks arvan et ei jõua, nii et ole kallis ja hoolitse siis minu eest. Mul on musta värvi sussid.

#277194 Reply
    Guest

Mina soovin ka tulla!

#277195 Reply
    tsunaami
    Member

tsunaami tuleb! :D

#277196 Reply
    Member

Paluks ode kirja…kahjuks küsimärgiga :(

#277197 Reply
    Member

Liitun teiega!

#277198 Reply
    Guest

Mina ka tulemas.

#277199 Reply
    Kuradike
    Member

Mina tulen ka. Materjalide osas olen vedi kahtlev, sest kõik Saaremaal mul. Aga kas tavalise villase lõngaga saab ka tikkida?

#277200 Reply
    Guest

@Kuradike wrote:

Mina tulen ka. Materjalide osas olen vedi kahtlev, sest kõik Saaremaal mul. Aga kas tavalise villase lõngaga saab ka tikkida?

Saab ikka. Vastavalt sellele peab siis ka alusmaterjal olema paksemast materjalist ja suurem tükk. Mida jämedam lõng, seda suurema mustri peaksid tegema. Tavalise villasega tehakse nt padja- ja toolikatted, vaibad. :)

#277201 Reply
    Member

tuleks ka, kui hiljaks ei ole jäänud????

#277202 Reply
    roosike
    Member

Kas linane riie sobib?Käisin eile paaris poes ja ei leidnud villast riiet muhu tikandi jaoks. :(

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
Reply To: Reply #277202 in Harjukad Linnupesas 16.05 – Muhu tikand vol.2
Your information: