Harjukad 21.03. kell 12 Linnupesas — salvrätitehnika

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Tallinn * Harjumaa Harjukad 21.03. kell 12 Linnupesas — salvrätitehnika

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8090 Reply
    Member

Harjukate pühapäev 21.03. kell 12.00 Linnupesa lasteaias Lagle pst 3.

Kohalejõudmise õpetus SIIN

Kaunistaks seekord karpe jm salvrätitehnikas?
    Õpetus Hobipunktist
    Salvrätitehnika teema foorumis
    Vaja läheb:
    1. salvrätte ja kääre
    2. karpi, potti vms
    3. decoupage lakki ja pintslit

Kes oskab, võiks ka krakleed näidata?
    @Kuradike wrote:

Tere Harjukad!
    Muhv pöördus minu poole, kas ma tuleksin Teile krakleed näitama, ikka tulen.

Panen kirja, mida on vaja kaasa võtta:
    Ese, mida krakleerida- sobib puit, plekk, savi, paks papp, mis ei vetti.
    Akrüülvärve- 2 erinevat värv või tooni
    Väiksed topsid nt kohupiimakreemi omad, kuhu sisse saab värvi tuubist välja pigistada ning vajadusel värve segada.
    Suurem pintsel
    Krakleelakk
    ning nüüd võib eseme soovi korral katta sama lakiga, mida kasutatakse salvrätitehnika juures või siis jätkata salvrätitehnikaga.

Salvrätimotiivi kinnitamiseks võiks olla väike pintsel.

Et saaks kiiremini järgmise kihi kallale asuda, tuleks vahepeal fööniga kuivatada, aga föön ei tohi olla liiga võimas ja üle 4-5 fööni korraga tööle panna tõenäoliselt ei saa, viskab korgid välja. (Hea oleks kui elektrikapi võti oleks igaks juhuks käepärast!)

Kes vajalikke värve/lakke ostma ei hakka, saab kasutada minu tagavarasid, neid jätkub hetkel umbes kümnele, kui on rohkem soovijaid, siis on mul vaja varusid täiendada, aga seda oleks mul vaja hiljemalt kolmapäevaks (17.03) teada. Materjalide kasutamise eest küsin 35 krooni.

Kohtumiseni!

#272758 Reply
    Member

Ma ronin ka mõne karbiga siis kohale, saab ehk ometi tehtud, kodus mul nii palju ettevõtmist ei ole, et meisterdaks 🙄

#272759 Reply
    Guest

Ma just kodus ükspäev lakkisin ühele karbile salvrätitehnikas kaunistusi peale, pärast tuba tükk aega lõhnas selle laki järele. Et ei tea, kui tervislik see mulle on kui me kõik liimime ja lakime suures koguses? Äkki peaks respiraatori ette panema 😆
    Muidu jubedalt tahaks tulla, mul just siis on mees ja laps suusareisil ja ma nädal aega täitsa üksi…

#272760 Reply
    Mareli
    Member

Kas seda lakki ei saaks ühiselt osta ? Mul seda küll ei ole.
    Keegi võiks ju osta ja siis hiljem raha ära jagada.

#272761 Reply
    Kuradike
    Member

Tere Harjukad!
    Muhv pöördus minu poole, kas ma tuleksin Teile krakleed näitama, ikka tulen.

Panen kirja, mida on vaja kaasa võtta:
    Ese, mida krakleerida- sobib puit, plekk, savi, paks papp, mis ei vetti.
    Akrüülvärve- 2 erinevat värv või tooni
    Väiksed topsid nt kohupiimakreemi omad, kuhu sisse saab värvi tuubist välja pigistada ning vajadusel värve segada.
    Suurem pintsel
    Krakleelakk
    ning nüüd võib eseme soovi korral katta sama lakiga, mida kasutatakse salvrätitehnika juures või siis jätkata salvrätitehnikaga.

Salvrätimotiivi kinnitamiseks võiks olla väike pintsel.

Et saaks kiiremini järgmise kihi kallale asuda, tuleks vahepeal fööniga kuivatada, aga föön ei tohi olla liiga võimas ja üle 4-5 fööni korraga tööle panna tõenäoliselt ei saa, viskab korgid välja. (Hea oleks kui elektrikapi võti oleks igaks juhuks käepärast!)

Kes vajalikke värve/lakke ostma ei hakka, saab kasutada minu tagavarasid, neid jätkub hetkel umbes kümnele, kui on rohkem soovijaid, siis on mul vaja varusid täiendada, aga seda oleks mul vaja hiljemalt kolmapäevaks (17.03) teada. Materjalide kasutamise eest küsin 35 krooni.

Kohtumiseni!

#272762 Reply
    Member

Suur tänu Kuradikesele, et oli nõus meid juhendama!

Võiksime materjali ostmisel tõesti koopereeruda, sest nt krakleelakk pole kuigi odav, samas jääks minul ilmselt ülejäänud pudelike lihtsalt koju haapnema.
    Ja salvrättidega võiksime ka omavahel kaubelda, vahetada jms. Jällegi, terve pakk maksab korraliku summa, neid on seal liiga palju, tahaks aga erinevaid mustreid ju.

Oskab keegi soovitada, kust üldse huvitavamaid salvrätte osta võiks?

PS. Ma enne kirjutan ja siis loen :P Mina pretendeeriks Kuradikese materjalidele lakkide ja värvide osas!

#272763 Reply
    Mareli
    Member

Ja mina soovin ka kasutada Kuradikese või teiste materjale.

#272764 Reply
    Member

ma püüan ka kohale tulla. kuna minu jaoks on selle pühapäevane kava täiesti uus, siis ma oleks nõus maksma, kui saaks teiste materjale kasutada või siis osaleks kamba peale soetamisel.
    saaks käe valgeks, et kas meeldib või kuidas need tehinikad üldse on..;)

#272765 Reply
    Member

Salvrätitehnikast olen juba pikalt olnud huvitatud, aga alustamine on koperdanud ja komistanud.
    21.märts oleks suurepärane päev sellega algust teha. Püüan oma materjaliga kohale tulla :)

#272766 Reply
    Member

Nii tahaks krakleed proovida, aga ma ei ole ju sel nädalavahetusel Tallinnas :(.

#272767 Reply
    Guest

Mul kõik kõik need vahendid ostetud ,soovin ka osa võtta.Proovisin omal käel ,aga oskustest jäi puudu.Salvrätte on ka 2pakki olemas,( lilled ) aga ma ei tea kas võtta kõik kaasa või mõlemast pool.Antke nõu teadlikumad inimesed. sunny retsuk

#272768 Reply
    Karin84
    Member

Sooviks ka osaleda… objekti mida kaunistada ja salvrätid ning pintslid saab ise võetud, aga lakke võiks kellegagi koos jagada võimalusel…
    😆

#272769 Reply
    Member

Väga lahe oli jälle, kuigi tegelesin kevadetöö taustaheegeldamisega, mitte põhitegevusega.
    Natuke pilte on blogis.

#272770 Reply
    Karin84
    Member

Oli jah tore, suured aitähid Kuradikesele, kes põnevat krakleed näitas 😉
    Teistele tänud toreda seltskonna eest ja maitsva koogi eest Mari Marikesele ka tänud!

#272771 Reply
    Member

Mina jäin tänasega väga rahule! Meid oli küll väga vähe, aga Kuradikesele suur suur tänu tulemast, õpetamast ja materjali jagamast. Mul on nüüd nii ilus teekarp olemas, aga pere ei uskunud, et ma ise tegin 🙄

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
Reply To: Harjukad 21.03. kell 12 Linnupesas — salvrätitehnika
Your information: