Harjukad 2010. aastal

Homepage Forums KÄSITÖÖMAAKONNAD Tallinn * Harjumaa Harjukad 2010. aastal

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 172 total)
  • Autor
    Postitused
  • #262495 Reply
    tsunaami
    Member

Värvilist heegeldamist palun ja nõelviltimist ka :)

#262496 Reply
    Member

Kõik nii huvitavad teemad, tuleks end kokku võtta ja kaasa lüüa.
    Omalt poolt ei oska rohkem pakkuda.

#262497 Reply
    Member

Ma kobisen vahele. Nõelviltimiseks küll õpetajat vaja pole. Viimati tegime lastega ühe laagri programmis, nende pealt oli hästi näha, kui lihtsalt see on omandatav. Ma ise ka omal ajal võtsin lihtsalt villa, nõela ja porolooni ja hakkasin torkima. Kogu lugu :)

#262498 Reply
    Member

Ajalehtedest korve võiksime ka koos pusida.
    Ausalt öeldes ei ole paljude asjade jaoks õpetajat vaja, aga on asju, mida ei viitsi kodus iial üksi tegema hakata, seltsis lihtsalt segasem, saab ära proovitud ja uudishimu rahuldatud. Ja kui kõrval on keegi, kes enne juba asja pusinud on ja küsimustele vastata oskab, on eriti lihtne ja hea ;)

#262499 Reply
    tsunaami
    Member

Ohsamumeie!!! 😯
    See ajalehtede taaskasutamine on ikka lahe mõte küll. Seda võiks teha, kui keegi õpetada viitsiks/oskaks …
    pliiiiis smile_flirty

#262500 Reply
    Moni
    Member

@Kosmosemutt wrote:

Ma kobisen vahele. Nõelviltimiseks küll õpetajat vaja pole. Viimati tegime lastega ühe laagri programmis, nende pealt oli hästi näha, kui lihtsalt see on omandatav. Ma ise ka omal ajal võtsin lihtsalt villa, nõela ja porolooni ja hakkasin torkima. Kogu lugu :)

Ma vist ei küündi isegi laste tasemele, tundub täiesti raketiteadus mulle 😆
    Alles laupäeval püüan susside õpitoa jaoks vildinõela minna Tallinna ostma.
    Mille jaoks poroloon? ma ei tea kas pere vaatab mu peale hästi kui ma saunas nuustikute külge villast woodoosid hakkan torkima 😆 Juba ütlevad et vabal ajal olen ma normaalne aga vaba aega kahjuks mul enamasti ei olevat :D
    Et ühesõnaga: panen villatutsaka nuustiku külge ja kukun torkima?
    Ja kusagilt on jäänud kuuldus et kummikud jalga ja et märg töö siis parem teha kusagil pesuruumis??? Oi jeerum :) Kõlab nagu oleks kaitseprille ka vaja 😆

Ja PS: Kuidas ma selle poroloonist nuustiku siis pärast vilditud lõvikese seest kätte saan kui ma ei taha et see sinna jääks????

#262501 Reply
    Snowdrop
    Member

Mulle meeldiks ka kõlavööd pusida, korve oleks ka tore paberist punuda…löön igaljuhul kampa kui aeg vähegi sobib.

PS. Moni, ära siis pane seda nustikut sinna lõvi sisse, pane näiteks villa selle asemel :) Pärast ära võtta enam ei saa.

#262502 Reply
    undukas
    Member

Nõelviltimine on täitsa kuiv teema ;) ja nuustikut kasutatakse selle jaoks, et minusugused kobakäpad sõrme ei torkaks. Kuulduste järgi mõni teeb lihtsalt näppude vahel…

Paberkorvide tegemine oleks põnev. Kõlavöösid pusiks ka (iseasi, kas ka midagi välja tuleb… 🙄 )

#262503 Reply
    Guest

Värviline heegeldus, nõelvilitimine ja (ei tea mitmes kord teile, aga mina teha ei oska) erinevad pärlitööd (liithelmed, kuuseehted jm)

#262504 Reply
    Moni
    Member

Abipalveküsimus !!!!!!

Täna mul tekkis ainuvõimalus Tallinna minna, kuid kahjutundega just avastasin et laupäeviti Karnaluks suletud….
    Äkki keegi oskab soovitada kus Tallinnas veel viltimisenõelu võiks olla müügil??? kella 10-16 olen linnas ja seega ei saa ka meili enam lugeda, küll on jama lugu, äkki keegi teab vastust ja saab mulle kasvõi SMS saata ( 56 955935)?

#262505 Reply
    Snowdrop
    Member

Ülemiste keskuse käsitöö poes on kindlasti ja ka Järve selver veimevakas, ka Abakhanis peaks neid leiduma. Ja Prisma poe kettides käsitöö riiulite vahel.

#262506 Reply
    Member

Karnaluks pole ju laupäeviti suletud. Või nüüd on? Neile ka lamatis kohale jõudnud? Võrguleht väidab küll, et laupäeval kella kolmeni lahti.
    Muideks Karnaluksist hiljuti viltimisnõelu ostnuna ütlen, et kehvad nõelad sain sealt, kidad ei haaranud üldse villa, ja läksid kõveraks – liiga pehmed. Prymi omi neil polnud sees, need on head mu meelest, aga seal olid parajasti mingid muud.
    Tegin just hiljuti viltimisnõela-otsingut ja helistasin kõik Tallinna poed läbi, kust arvasin, et et võiks olla.
    Kangadžunglis on mingisuguseid, 10 kr tükk, kvaliteet keskmine, Abakhan võtab omad Karnaluksist, järelikult neil samad mis seal.
    Prymi omi on Hobipunktis.
    Ülemiste käsitöömaailmas on ainult need, mis käepidemega koos, üksikuna nad ei müü.
    Prismades pole üldse.

#262507 Reply
    Moni
    Member

Tulin hetk enne uksest välja astumist veel vaatama ja te olete IMELISED !!!!
    Suur tänu, Snowdrop, su SMS mulle kaasa ja tean nüüd kuhu suunda sammud seada!
    Suur aitähh Kosmosemutt!!!! Ma püüan Prym’i leida- muuseas olen selle firma metallvarraste suur fänn, siis peavad ju nõelad ka head olema!
    Teine mark oli vist Clover mida tasub vaadata´?
    (teine hull asi on et ma nagunii ei tea täpselt millised nad olema peavad- nüüd lugesin et käepidemed ja ilma? Ma mõtlesin osta mõnes eri suuruses igaks juhuks. Poodi lähen abikaasaga, nii et kohapeal nõuküsimine jääb arusaadavatel põhjustel ära 😆 😆
    Kui vaid oleks mõne asjatundliku sõbrannaga minek- aga no hea teiegi mul olete abiks! Olete lausa imelised- soovin teile imeilusat laupäeva!!!
    sunny

#262508 Reply
    Guest

@tsunaami wrote:

Ohsamumeie!!! 😯
    See ajalehtede taaskasutamine on ikka lahe mõte küll. Seda võiks teha, kui keegi õpetada viitsiks/oskaks …
    pliiiiis smile_flirty

Minul sama emotsioon mis tsunaamilgi :)
    ja paeltikandid, tsunaami kõrvarõngad ja värviline heegeldamine on ka väga toredad

#262509 Reply
    Tintsu
    Member

Mina tahaks ka paberist korve punuda ja kõlavööd teha.
    Paeltikandit saab väga hästi õppida “Paeltikandi piibli” järgi :D Kuigi seal on ka tegelikult asju, millest ma joonise järgi aru ei saanud ja mõningaid asju ei saa hästi atlaspaelaga teha, parem on siidipael (mida loomulikult Eestis ei müüda). Päris õpetada ma ise ei taha, sest leian, et mul endal ei tule ka nii välja nagu võiks ning kõiki asju ma teha ka ei oska. Mina ise uuriksin Mimmi käest, kuidas tema paeltikandit teeb :)
    Iseenesest, kui paar oskajat koos on, kes erinevaid asju oskab või nippe on omandanud, siis saab ju kamba peale ka juhendada ja nippe vahetada.

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 172 total)
Reply To: Harjukad 2010. aastal
Your information: