Haapsalu salli raamat

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 221 total)
  • Autor
    Postitused
  • #231899 Reply
    Moni
    Member

Ma kaldun ka arvama et ju siis on nii ja naasugust kasutust.
    Orenburgi sallid mis on piklikud või ruudukujulised nagu eesti omadki on inglisekeelsete jaoks samuti shawls. Saksapäraseid suuri 1/2 ümmargusi olen ka näinud nimetatavat stooladeks ( vanemas kirjanduses).
    Huvi pärast hakkasin mõtlema et mis eesti keeles vastena oleks, võiks täitsa tekkida mingi loetelu neist vormidest. Oleks huvitav. Kaelasall, õlasall, kaelarätik, õlarätik, õlarätt, stoola (on ju see ka vanasti olnud eesti keeles rohkem levinud), aga ooops ma kaldun OT-sse :D

#231900 Reply
    Member

Eesti keeles määrab kasutuse ära vist kuju: kui on ristkülik, siis on sall, kui on ruut (või kolmnurk ehk pool ruutu), siis on rätt.

#231901 Reply
    Verpin
    Member

@Moni wrote:

Aafrika???? :?: Vat see mul jäänud kahe silma vahele.

13 lk-l on kirjas, et telliti Põhja-Aafrikasse ka

#231902 Reply
    Moni
    Member

Palun natuke abi neilt kel raamat kodus, nimelt mul oleks vaja teada täpset raamatu kaalu. Internetis oli et 1,5 kg aga minu köögikaal näitab vähem, ja see vahe määrab postikulu hinna, tahan raamatut kingina saata heale sõbrale aga postikulu vahe on seega oluline. Võib ka olla et mu köögikaal lihtsalt peab jaanipäeva ega taha töötada :D Kui kellegil juhtumisi on veidi laiema pealsega kaal ja saaks täpse kaalu oleksin hiigla tänulik:)

#231903 Reply
    Member

1392g, aga saatmisel peab vist arvestama sellega, et nad kaaluvad koos pakkematerjaliga, seega tuleb ka ümbriku vms kaal lisada.

#231904 Reply
    Susa
    Member

Kaalule pannakse kogu pakk koos kõigi lisadega. St. et näiteks ELSi puhul täidad paberid ära ja need pannakse ka kaalule. St. ei maksa mitte vaid enda saadetise eest, vaid pmst maksad ka eesti posti paberimajanduse eest. Kleeplindi eest ka, millega pakk kinni pannakse. :P

#231905 Reply
    Hayley
    Member

@Moni wrote:

Palun natuke abi neilt kel raamat kodus, nimelt mul oleks vaja teada täpset raamatu kaalu.

Mul köögikaalul patareid tühjad, aga beebikaal näitas 1,375 kg.

#231906 Reply
    Member

Saara kirjastuse kodulehel hind 260.-

Kui palju see raamat raamatupoodides maksab?

#231907 Reply
    Moni
    Member

Suur tänu kõigile teile! Tähendab alla kilo ei ole ta mingil juhul ja hind ikkagi 406 EEK (1-2kg). st. saatmisviisi puhul mida mina kasutan.
    Aga noh mis parata, USAst siiapoole saab suure kasti vist lausa oli 5kg ja hinnaks 37USD. Aga siin pole parata, Eesti Postil ei tohiks küll MASU olla ega tulla, huvitav küll et kontoreid kaotavad ja end kokku tõmbavad, postiteenus praegusel ajal ju nii suureneva tendentsiga kogu maailmas. Ükspäev just imestasin kui telekas üks EP strateegia juht (või midagi sarnast) rääkis et postiteenust nagu enam ei aksutatata nagunii eriti et kõik on interaktiivne. Tuli mul kohe keskaegse ajast mahajäänud inimese tunne peale ja huvitav kuidas siis järjest rohkematest internetipoodidest kaup kohale jõuab.
    Mõtlen veel et eestis on paki saatmisekulu internetipoest ( kui nüüd selle raamatugi telliks) 75 EEK. Ehk 7.50 USD umbes. Kui ostan UK internetipoest miski asja , siis maksab ka vähem postikulu selle eestisse saatmine, on olnud 2.20 naela näiteks. Täitsa imestama ajab kohe. Ausalt. Võibolla see jutt ei kuulu siia teemasse, vabandust siis OT pärast

#231908 Reply
    Mercar
    Member

Ega keegi ei tea, kas Rahvaraamatus ka juba saada on? Mõtlesin Rocca al Mare-sse ostma minna. Aga ei tea kas on mõtet…

OT. Tean seda postikulu suuruse tunnet. Saatsin just raamatut Hollandisse nii, et postikulu oli praktiliselt sama suur kui raamatu hind. Tõsiselt tobe :(

#231909 Reply
    mummukad
    Member

@Mercar wrote:

Ega keegi ei tea, kas Rahvaraamatus ka juba saada on? Mõtlesin Rocca al Mare-sse ostma minna. Aga ei tea kas on mõtet…

Eile minu laps ostis mulle sealt

#231910 Reply
    toopink
    Member

Minu andmetel peaks olema! Müügil on Saara kirjastuse kodulehel, Hobipunktis, Apollos, Rahva Raamatus, ERM-s, Tartu Ülikooli raamatupoes ja kindlasti ka paljudes raamatulettides, mida varustab Apollo või Rahvaraamat.

#231911 Reply
    Member

Tellisin Saarast, miskipärast ei Apollo ega Rahva Raamatu võrgulehel olev otsing sellist raamatut ei tunne. Ilmselt on otsetellimine koos postikuluga kokku odavam kui poest ostes, teades nende juurdehindlust.

#231912 Reply
    Member

@Mercar wrote:

Ma ostsin just sealt ja seda juba reedel, 19. juunil … ja hinnaks oli 310.-

#231913 Reply
    Hayley
    Member

“Apollo” püsiklient saab hinnaga 299.30 . Kusjuures “Apollo” kodulehel oli ta enne täitsa olemas ju ja sai isegi tellida. Kristiine “Apollos” oli 5 raamatut, nii mulle öeldi.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 221 total)
Reply To: Haapsalu salli raamat
Your information: