Haapsalu sall/rätik

• This topic is empty.
Viewing 14 posts - 91 through 104 (of 104 total)
  • Autor
    Postitused

Muide, Haapsalus käies jäi kõrva üks eriti karm arvamus – audentne on vaid Haapsalus kootud Haapsalu sall :)

Susa
    Member

Siin on ka vist väike nipp – autentne on siis ainult haapsallase kootud Haapsalu sall, kihnlase kootud Kihnu troi ja muhulase tikitud Muhu vaip :) Meie ülejäänud siin ainult ahvime.
    Seega oleks igaühel kõige parem tutvuda oma kodukoha kauni käsitööga ja hakata seda tegema :) Autentselt.

Member

Mummi2 kommentaar “Koome koos haapsalu salli” – teemast
    @mummi2 wrote:

See ei ole küll mingi jutt,et ainult Haapsalus tehakse õigeid salle.Ilusaid Haapsalu salle tehakse üle Eesti igal pool.Raamatud saidki sellepärast tehtud, et säilitada selle unikaalse käsitöö tegemise oskus ja laiendada Haapsalu sallide ning rättide kudujate ringi.

Ma mäletan seda kommentaari küll aga lihtsalt kuna pühapäeval see jälle silma jäi, siis tuli meelde :)

Kusjuures huvitav on see, et Kihnu troid või Muhu seelikut ma isegi ei ihka omale. Need seostuvadki mul konkreetselt kahe saarega.

helikene
    Member

Issver-sussver, mis selle autentsuse hinnaks küll kujuneb, kui iga kord salli kudumiseks peaks Haapsallu sõitma. 😆

Member

Mu tuttav läks ühte pealinna käsitööpoodi haapsalu salli kingiks otsima ja müüja (meesterahvas) näitas ühte. Küsimuse peale kas rohkem ei ole (et saaks mustrit valida) vastas müüja, et kahjuks ei, sest vabrik kus haapsalu salle tehti pani kinni. See oli kõige viimane sall :D

Member

😆 Päeva pärl!

helikene
    Member

See ei ole võimalik!!! 😆 😆 😆

Lola69
    Member

See sallivabriku jutt .. no seee ei ole võimalik!!!! Mis pood see oli-on. Ma tahaks kohe seda poodi ja meesterahvast kaeda :D

Member

Aga äkki oligi “vabrik”, mis seda poodi varustas – nuppudeta sallide keskosi saab ju masinal kududa. Ja see pole esimene kord, kui nö rahvuslikke kudumeid kuskil odavas riigis teha lastakse.

Susa
    Member

Läheb küll teemast mööda, aga minu jaoks oli ülimalt kole avastada, et Eesti olümpiariided olid Made in China… Pole üldse ime kui varsti lastaksegi haapsalu salle kududa odaval hiina tööjķul. Imelik, et seda veel tehtud pole.. Ju siis pole nķudlus veel nii suur.

Member

Ameerikas oli suur skandaal seepärast, et olümpiariided õmbles valmis Hiina alltöövõtja. http://www.eestielu.ca/et/arvamus/kommentaar/545-made-in-china-ajastu-lopusirgel Ja Norras oli suur kisa ja käras, kui selgus, et nende rahvarõivaid tehakse Bangladeshis ja mujal (osalt ju Eestiski).

Guest

Aga Eesti rõibaste eest hinda küsitakse, nagu oleks iga ese eraldi käsitsi kohapeal valmistatud… 🙄

Member

Läheb jub väga teemast mööda, aga õmmelge ise, ütlen ma selle peale. :)
    Eesti rõivad on kallid, sest eestlane saab pehmelt öeldes õige natuke rohkem palka kui hiinlane. Ka miinimumpalgaline eestlane.

Soovitan soojalt lugeda Reet Ausi doktoritööd, keda huvitab, kuidas kujuneb Aasias toodetud rõivaste madal hind. http://www.artun.ee/popFile.php?id=2269

Viewing 14 posts - 91 through 104 (of 104 total)
  • The topic ‘Haapsalu sall/rätik’ is closed to new replies.