Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 616 through 630 (of 1,006 total)
  • Autor
    Postitused
  • #54926 Reply
    Guest

Tere.
    Palun abi natuke materjalide kohta. Mis on parem voolimiseks?
    Ostsin poest Lyra voolimismassi aga see mass pudiseb mul kätte ära. Ma ei oska täpsemalt kirjutada – voolid käte vahel ja siis korraga on sellest kuulikesest peen pudru käte vahel. Ja kui ma üritan seda rullida õhukeseks siis on paras tegemine, seda laua küljest lahti saada. Saime tüdrukuga kahepeale ühe roosi valmis ja ahjust tulles lagunes see ära :? . Lasime küll jahtuda.
    Kui Eria käis meid õpetamas ei pudisenud küll meil miskit ära ja ei jäänud laua külge kinni jne. Kahjuks ma ei mäleta mis materjaliga oli tegemist.

#54927 Reply
    Member

Mina olen alati võimaluse korral koos sõrmuse-, prossialuste ja muude vidinatega küpsetanud. Näiteks kui polümeersavist prossipealne eraldi küpsetatada, siis ta ei pruugi hiljem prossi sisse/peale enam mahtuda. Ja kui peale küpsetamist kipub midagi küljest ära tulema, siis superliim on alati abiks!

Ma ei oska täpsemalt kirjutada – voolid käte vahel ja siis korraga on sellest kuulikesest peen pudru käte vahel.

Arvatavasti on/oli see voolimismass vana (parim enne möödas) või on teda valesti hoiustatud (liiga kuum, liiga külm).

#54928 Reply
    kikuliis
    Member

See Lyra mass ongi nats pudedam ja peale küpsetamist läksid mul ka peenemad asjad katki! 😥 Seega on ikka fimo, cernit ja sculpey ikka paremad! :D

#54929 Reply
    Guest

Aitäh.
    Arvasin, et äkki teen ise midagi valesti.

KatiLoom- ainukese kuupäeva mis leidsin oli karbi sisse trükitud 18 02 08. :m8hh: et siis vist aasta vana.

#54930 Reply
    Member

Tänud, ma teen valmis ja siis pärast liimin, siis kindel mats et püsib. Aga mis liimi olete kasutanud ?

#54931 Reply
    Member

Mina kasutan tavalist superliimi.. selle puudumisel kuumaliimipüstolit, aga mulle ei meeldi, et ta ajab niite välja ja tulemus ei ole alati selline nagu ma tahaksin. Aga ka tavalise PVA liimiga olen ma suutnud polümeersavi keraamilise poti külge liimida ja püsib siiamaani:)

#54932 Reply
    Member

@vusserdis wrote:

Tere.
    Palun abi natuke materjalide kohta. Mis on parem voolimiseks?
    Ostsin poest Lyra voolimismassi aga see mass pudiseb mul kätte ära. Ma ei oska täpsemalt kirjutada – voolid käte vahel ja siis korraga on sellest kuulikesest peen pudru käte vahel. Ja kui ma üritan seda rullida õhukeseks siis on paras tegemine, seda laua küljest lahti saada. Saime tüdrukuga kahepeale ühe roosi valmis ja ahjust tulles lagunes see ära :? . Lasime küll jahtuda.
    Kui Eria käis meid õpetamas ei pudisenud küll meil miskit ära ja ei jäänud laua külge kinni jne. Kahjuks ma ei mäleta mis materjaliga oli tegemist.

Voolimismass Lyra on õhu käes kuivav mass ja küpsetada seda ei ole vaja. Sellel massil on tõesti vaja vaadata kuupäeva, ta tükib kinniseski pakendis kuivama. Isegi värske Lyraga ei või eriti kaua mingit asja teha juba osaliseltki kuivanuna hakkab pudenema. Tema puuduseks ongi valmistööde suurem haprus ja ei ole ka eriti niiskuskindel. Lakituna natuke vastupidavam.

#54933 Reply
    kikuliis
    Member

Minu arust on ikka vaja neid Lyra masse küpsetada! Vähemasti see pisike pakike, mis mul oli, sellel oli küll kirjas küpsetada! Aga neid on võib olla ka erinevaid.

#54934 Reply
    Member

Minule pole seda kuumutatavat näppu hakanud, ainult Supersoft ja mingi väike pakike, millel eestikeelne paberilipik originaalteksti varjama kleebitud jalugeda ainult: Plastiliin Lyra, õhu käes kuivav, võib ülevärvida, ja mis juba poes nii kõva, et jäigi ostmata.

#54935 Reply
    kikuliis
    Member

Sellise pildi leidsin netist! Mul olid sellised pakikesed ja sel pildil on ka näha paki peal olev ahju märk.

#54936 Reply
    Member

Ja veel 130 kraadiga 😯 Kas see ka näppe värviseks teeb? Selle supersofti sinine küll määris kui märgade näppudega pealispinda silusime, muidu ei saanud puhtaks kui sidrunihappe ja seebi-nuustikuga :D

#54937 Reply
    Guest

Samad Lyrad mul ongi.
    …..ahjus kivistuv voolimismaterjal. Küpsetada ahjus 130 kraadi juures max. 20 min.
    Kätele vist värvi ei andnud. Ausalt ei mäleta, sest olme tüdrukuga rohkem ametis selle pudi rullimisega.

#54938 Reply
    kikuliis
    Member

Aga siis selline Lehekülg
    Kus on õpetus kuidas saab seda pudinat pehmemaks või siis vana polümeersavi jälle kasutuskõlblikumaks muuta!

#54939 Reply
    Triin27
    Member

minul selline rumal küsimus tahtsin teha mustvalgeid pallikesi aga valge seal seal musta keskel ei jää päris valge .Kuidas ta jääks nii ,et jääks päris valge .Abi teretulnud .

#54940 Reply
    Member

Kasutada polümeersavisid, mis ei määri?

Viewing 15 posts - 616 through 630 (of 1,006 total)
Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi
Your information: