Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 1,006 total)
  • Autor
    Postitused
  • #54881 Reply
    Member

Kas selline tabel sobib?

#54882 Reply
    Member

Ah vabandust, ma ei täpsustanud, ma mõtlesin tehnikat kuidas seda tehakse. Kas lihtsalt omavahel mudides või kuidas, lihtsalt ei kujuta ette.

#54883 Reply
    Member

Kuidas omavahel värve segada? Näiteks valge ja punase abil roosa saamine?

upd. Kui sa seda mõtled, siis lihtsalt mudides. Mina teen seda näpuvahel, aga võib ka akrüülist savirullijat kasutada või pastamasinat.

#54884 Reply
    Member

Jah, seda ma mõtlesingi. :D
    Aa..ma sain vist aru, kuidas teha seda pastamasinaga, värvide üleminekuid oskan teha ju!
    Tänan, abi eest :D

#54885 Reply
    Triin27
    Member

Tegin täna oma esimese fimokatsetuse ,momendil on ahjus.
    mul paar küsimust fimo kohta .Võibolla lollid aga kasutan siiski esimest korda ja lihtsalt tekkisid sellised lollid küsimused 😳

1.Kui teen augud sisse tikuga ja ahju pannes tikku sisse ei jäta kas auk jääb ikka alles?
    2.Kas fimot on vaja kindla peale lakkida ?
    Tegin täna ilma lakkimiseta kasutasin fimo effecti .

#54886 Reply
    Member

@Triin27 wrote:

1.Kui teen augud sisse tikuga ja ahju pannes tikku sisse ei jäta kas auk jääb ikka alles?

1. Jääb auk ilusti alles.
    2. Ei pea. Mõni asi ongi lakkimata ilusam. Ja lakid ikka peale küpsetamist, kui vajalikuks pead :)

#54887 Reply
    Triin27
    Member

@Bubbly wrote:

@Triin27 wrote:

1. Jääb auk ilusti alles.
    2. Ei pea. Mõni asi ongi lakkimata ilusam. Ja lakid ikka peale küpsetamist, kui vajalikuks pead :)

selge lihtsalt tekkis küsimus aitähh vastamast

#54888 Reply
    Member

@KatiLoom wrote:

Aga mis polümeersaviga tegu on?
    Ise olen muidu pildiülekandeid Premo! Sculpey’ga teinud ja tõesti pole millegi üle kurta olnud.

upd. sorri, unustasin väga tähtsa asja ära. Kui ma asetan välja prinditud pildi küpsetamata savile, siis hõõrun ma lusikavarrega pildi õrnalt savisse. Ja alles seejärel hakkan vee abil paberit nühkima.

kasutasin “Katilooma tehnikat” aga ei niisutanud üldse, tirisin lihtsalt paberi ära.Kasutasin premo ja fimo segu.

#54889 Reply
    Snoopy
    Member

@Tondinahk wrote:

@KatiLoom wrote:

Aga mis polümeersaviga tegu on?
    Ise olen muidu pildiülekandeid Premo! Sculpey’ga teinud ja tõesti pole millegi üle kurta olnud.

upd. sorri, unustasin väga tähtsa asja ära. Kui ma asetan välja prinditud pildi küpsetamata savile, siis hõõrun ma lusikavarrega pildi õrnalt savisse. Ja alles seejärel hakkan vee abil paberit nühkima.

kasutasin “Katilooma tehnikat” aga ei niisutanud üldse, tirisin lihtsalt paberi ära.Kasutasin premo ja fimo segu.

Kas Sa prindid lihtsalt mõne suvalise pildi välja ? Asetad peale, ja nühid õrnalt ? Kui nühkida, kas siis fimo nagu.. oma kuju ei muuda vä?

#54890 Reply
    Snoopy
    Member

Küsiks veel, et kust võiks leida Hello Kitty pärlite õpetust ? 🙄

#54891 Reply
    Member

Pildiülekandeks on vaja AINULT pilt välja printida. Ülekandumise kvaliteet sõltub printeritest, tahmadest jne. Sellepärast soovitan erinevate paberite ja printeritega katsetada (kui on võimalik).

(Üldse soovitan hästi palju katsetada – võibolla valmistate katse-eksitusmeetodil midagi täiesti uut ja seda tehnikat hakatakse teie nimega kutsuma:D)

Minu meelest on Fimo üks suuremaid probleeme just see, et ta on liiga pehme. Aga seks, et polümeersavi ei deformeeruks, lase lahti rullitud tükil seista (“puhata”) või pista väheks ajaks külmkappi jahtuma.

Ma ei tea küll, mida sa Hello Kitty pärlite õpetuse all mõtlesid, aga cane’i õpetus on siin:
    http://paroledepate.canalblog.com/archives/2007/07/28/5692455.html

Edu tegemisel!

#54892 Reply
    Snoopy
    Member

Aitähh KatiLoom .
    Eks nüüd saab katsetada ka seda prindi-värki, ja Kittyst on see suupppper link ! loveshower

Päikest sulle ! :P

#54893 Reply
    Member

prindin välja suvalise pildi, vaatan ainult et liiga tume ja segane üldmulje ei oleks , sest siis vist ei paistaks p.savi pealt välja.

#54894 Reply
    Member

Täna katsetasin esimest kora piltide ülekandmist TLS-ga. Katse õnnestus :D Kuid mul on veidi jäänud arusaamatuks, et kas seda piltkilet võib korduvalt kuumutada? No näiteks, kas ma saan seda veel kord küpsetada koos toore p.saviga? Ning kas ma asetan seda piltkilet toore savile tagumise poolega, kus hõõrusin paberi maha, või selle ilusa poolega vastu p. savi?

#54895 Reply
    Member

Ma tahtsin küsida, et need sõrmusetoorikud, mis Helmehaldjas müügil on, kas nendesse jääb Fimo niimoodi külge, kui seda ainult sinna süvendi sisse panna või peab selle kuidagi ümber mässima? Ja kas ta lihtsalt jääb metallosa külge ahjus olemisel?

Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 1,006 total)
Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi
Your information: