Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 541 through 555 (of 1,006 total)
  • Autor
    Postitused
  • #54851 Reply
    Member

Ilmselt äkki võibolla (ja muud kahtlevad sidesõnad siia vahele), kui teha nö algselt hästi jäme mustrivorst, mis hiljem peenemaks mudida.

#54852 Reply
    Member

Mina arvan, et asi on hoopis nii:
    See ese näiteks- http://www.flickr.com/photos/7455505@N02/2362925688/ – on tehtud nõnda, et on kaks või kolm erinevat savikihti, millele lisatakse tekstuur. Seejärel lõigatakse tekstuur maha.
    See ese –http://www.flickr.com/photos/7455505@N02/2298712956/ – on akvarellitehnikas.

#54853 Reply
    Urri
    Member

Kas selle akvarelli tehnika kohta on mingit linki äkki juhatada?

#54854 Reply
    Member
    #54855 Reply
    Member

Nonii Kati, nüüd tekitasid küll isu savi välja otsida ja midagi uut proovida :D

#54856 Reply
    miokas
    Member

@stuart wrote:

Minidrell on jah jube hea vidin, igasuguste asjade jaoks, miski hetk sai soetatud mingi eriti k2kk Power2000 vms sarnase nimega asi, hiljem sooduspakkumisega Dremel (see on h22 kraam).

ot, see Dremel on chainmaili listist tuttav nimetus. Räägi sellest lähemalt. Kust ostsid, kui kallis see on ja mis ta teha oskab, mis vidinaid algselt kaasa antasse?

#54857 Reply
    stuart
    Member

@miokas wrote:

ot, see Dremel on chainmaili listist tuttav nimetus. Räägi sellest lähemalt. Kust ostsid, kui kallis see on ja mis ta teha oskab, mis vidinaid algselt kaasa antasse?

Ostsin Handymannist, maksis 990 kr, aga see oli rämeda allahindlusega (enamvähem iga teine mees marssis vastu, Dremeli kast käes :D ). Ei oska öelda, kas seal neid niisama kallima hinna eest ka müüakse. Proxxon v mis täpselt selle nimi oligi, peaks ka üsna kobe olema, seda olen Proovikojas ja Kullo keskuse mudelipoes müügil näinud. Kaasa tulid mo mälu järgi miskid lihvasjad, natuke puure ja vist midagi veel, aga nii Proovikojas kui sealsamas Kullo keskuse poes on igasugu lõikevidinaid ja muud hulgem saada, hinnad ei ole ka väga koledad. Tean et ehituspoodides müüakse ka ekstra Dremeli vidinatega karpe, aga üldiselt tundub mõistlikum lisajuppe eraldi osta, saab täpselt seda mida vaja ja ei lähe väga kalliks ka.
    Lisa: tegin eesti lehtedel väikese google, müügil on Elfa Elektroonikas, see Dremel 300 on täitsa kobe variant. Osta.ee’s oli müügil ka mingi hiina “dremel” (jutumärgid minu poolt, sest seal kasutatakse seda lihtsalt minifreesi yldnimetusena, põrssad ma ütlen 👿 ). Dremel on ikka konkreetse firma nimi ja kvaliteedi näitaja ;)

#54858 Reply
    Member

@Marri wrote:

kas olete saanud hankida ka selliseid metallist raame, kuhu sisse siis savi siis rullida. Et fimo jääb siis plaadina, metallraam ümber.

Üks võimalus – nagu ka Bubbly teeb- vääna ise traadist 😉

#54859 Reply
    Member

ostsin täna Vunderist nelja värvi cerniti savi. plaanis teha muidugist pärleid 😉 aga kuna vennal juubel tulemas ja paluti “ümbrikukinki”, mõtlesin teha hoopis “karbikingi”. kas on keegi proovinud teha Emilia Käsitööpoe lehelt seda ehtekarbikest? et kuidas on välja tulnud 8) plaanis oli teha nõnda, et nime ka kuidagi karbile saaks. kas siis lehtede asemel v nii. see saab olema mu esimene töö. tean, tean, et vb liig suur alustuseks, aga proovin ikkagi smile_pintor

#54860 Reply
    Member

mnjaa.. 🙄 ei ole vist väga proovitud seda topsi teha, pean ise asja üksi käsile võtma 😆

#54861 Reply
    Member

Esthappen,

kuna see nö “topsik” on minu kätetöö, siis soovitan jälgida suurusi – mida suurem on (ehte)karbike, seda paksemad peaksid seinad olema. Polümeersavi ei küpse siiski päris tugevaks ja liig õhukesed seinad ja detailid võivad kergemini puruneda.
    Kui jääb veel midagi selgusetuks, siis võin alati aidata.

Edu katsetamisel!

#54862 Reply
    Member

aitäh soovituse eest, Kati! hakkan täna pusima 8)

#54863 Reply
    Member

ma tean, et selles alafoorumis on palju fimost ja cernitist kirjas… Ma olen täitsa algaja ja mul oleks üks piinlik küsimus: Kuidas üldse fimost ehteid teha??? Noh ma saan aru, et see on midagi saviga sarnast, aga kas neid tuleb ka põletada???Kui noh lihtsalt ostan fimo ja siis hakkan midagi tegema, või on mingit erilist ettevalmistust jms. vaja? Ma tänan juba ette, teie vastuste eest… 😳 😮

#54864 Reply
    Member

tere taas!

sai siis nõnda, et kl 23st kuni 2 30ni ma “pusisin” 😯 😆 ok, sealhulgas oli ka natuke pärlitamist, aga päris karm kogemus. esmalt pean tunnistama, et mõistan nüüd “jahti pastamasinale”, no oli ikka metsikult raske rullida cernitit. karbi tegemine nõudis muidugi osavust. oli muuga, kuidas oli, aga kaas oli Sinul, Kati, ikka täielik meistriteos 😆 icon_hb mu karbi kaas sai kangesti lopergune, aga loodetavasti pole asi nii hull, et raha sisse panna ei kannataks. variandina kaalusin ka, et jätan kaane üldse ära, aga kuna rahaga tegu, pole vist nõnda ka hea mõte. mind ennast kaas natuke häirib 🙄 eriti lopergune on ta siis, kui pealt ära võtta ja silmitseda.
    http://www.foto24.ee/photo.php?photoID=1486463
    muidu oli väga tore, kui sain topsi ahjust välja, oli ikka ütlemata uhke tunne! 😉 nii äge oli, täitsa isetehtud tops :D
    http://www.foto24.ee/photo.php?photoID=1486440

natuke sai siis pärleid ka tehtud, nende pildid lähemalt mu blogis varsti. seda topsi ma esialgu sinna ei riputa, kuna kingisaaja käib ka seda tsekkimas 😆

aga aitäh Sulle, Kati! :)

#54865 Reply
    Member

@maagialeht wrote:

ma tean, et selles alafoorumis on palju fimost ja cernitist kirjas… Ma olen täitsa algaja ja mul oleks üks piinlik küsimus: Kuidas üldse fimost ehteid teha??? Noh ma saan aru, et see on midagi saviga sarnast, aga kas neid tuleb ka põletada???Kui noh lihtsalt ostan fimo ja siis hakkan midagi tegema, või on mingit erilist ettevalmistust jms. vaja? Ma tänan juba ette, teie vastuste eest… 😳 😮

Vastus väga üldiselt: Fimost mätsid nagu plastilinist … ja siis tuleb seda praeahjus küpsetada (siis muutub mass kõvaks, umbes nagu plastmass). Juhend on tavaliselt ka pakil olemas, et kui kaua ja mis temperatuuril küpsetada – aga kui sa fimo ja cerniti teemat loed – saad palju tarkust kõrva taha panna :)

Viewing 15 posts - 541 through 555 (of 1,006 total)
Reply To: Reply #54853 in Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi
Your information: