Fileepits

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pitsid Fileepits

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Avasin suisa uue teema , kuna asi tõesti mind huvitab.
    Nagu nüüd aru sain käib põhja võrgu tegemine samal moel,kui tehakse kalavõrku.
    Siit kohe järgmine küsimus. Kuidas siis kalavõrku tehakse?
    Mis nipiga need ruudud ikka nii ühtlased tulevad?

Member

http://lace.lacefairy.com/ID/FiletID.html – selline link hakkas silma

Member

njah vat seda kui täita seda ruudustikku see on jah tikand, aga võrk tuleb ka ise valmis teha :P
    otsisin ka mõned lingid….

Töövahendid

Kuidas teha fileed üleval menüüs on eri tööetapid

Kuidas teha võrku
    Veel filee tehnikast
    võrgu täitmine aga neid täitmisviise on palju palju, teab mu ema öelda, tema seda fileetehnikat oskab Igasugu vidinaid….
    nii saaks vist kraesid teha….
    Igasigu pisted ja veel ja edasi

Member

Suured tänud teile. Sain tiba targemaks.
    Aga huvitav kuidas nende vajalike töövahenditega meie maal on?
    Nagu ikka värskelt avastatud asjaga- tahaks ju ise proovida.
    Või saab ehk millegi muuga asendada.

Member

selleks pulgaks sobib põhimõtteliset isegi jäätisepulk(kui liivapaberiga veidi üle käia),veidi üle kümne aasta tagasi oli seda harki ka saada- nüüd ei tea, sest pole vaja läinud.Sõlme õppida saab ka lihtsalt niidirulliga ja väga hästi peaks sobima süstikpitsi süstik

Member

leidsin vanemate juurest ühe vana Käsitöö-nimelise albumi, kus kirjeldab ilusti ja eesti keeles nii fileevõrgu kui tikandi tegemist… kui ükskord oma arvuti taha saan, siis teen ülesvõtted siinsetele huvilistele

Member

Esimene katsetus nüüd tehtud. Töövahenditeks asjad, mis kodust leidsin. Vaadata saab minu blogist, kel huvi. Oranzi lõnga kasutades, tulid mul äkki silme ette need nõuka aegsed turuvõrgud :). Need olid ju peamiselt oranzid.
    Tehnika on igaljuhul uus ja huvitav. Mõte jookseb kahjuks kiiremini, kui käed teha jõuavad ning 24 tundi ühes päevas on selgelt liiga vähe.

Member
    Member

Oskab keegi nõu anda, kust leida võrgunõela. Olen paaris poes küsinud, aga mida pole seda pole. Tahaks väikest ruutu ka proovida. Preaguste vahenditega augud üsna pirakad.
    Niisiis otsin nõela heinakuhjas – võrgunõela!

Member

Võrgunõelu müüakse käsitööpoodides…või peab sealt küsima. Pole kõige paremad…laastud ka tiba liiga paksud aga ajavad asja ära. Meistrimees teeb väga hea nõela veneaegsest sukavardast, kui otsa lapikuks lõõb ja väikse vahe sisse ajab.

Member

nii..ja veel :) pikema nõelu (neid mis vist poes vaibanõelteks kutsutakse ja umbes 10 cm pikad on) saab edukalt väikse ruudu jaoks kasutada. Filee täitmiseks erinevate pistetega on üks hea raamat 56 aastal ilmunud ja vene keelne. Olen täheldanud, et seda on isegi meie raamatukogudes olemas. Ise olen oma kKehtna ja osaliselt ka peda lõputöö sellel teemal kirjutanud j(kui oskn anann nõu ka ;) ) ja minu arvates on lahe tehnika :)

Member

soh mina saatsin enda filetamise vidinad nurka no krt ei tule välja tigedaks teeb kõik õpetused on paremakäelisele mõeldud no ei tule need nõmedad sõlmed välja 👿 👿 👿 nii ma lähen otsin need asjad sealt ahju eest uuesti üles ja katsetan uuesti!!!!!!!

Member
    Member

Huraa lõpuks sain sõlmed selgeks võtis aega mis võttis (vahepeal tegin igasugu asju) leidsin hea õpetuse youtubest

Member

Kui keegi tunneb huvi, siis Tallinna Kaubamaja II korrusel käsitöö-õmblustarvete osakonnas on müügil fileevõrgu sõlmimiseks töövahendid firmalt PRYM

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • The topic ‘Fileepits’ is closed to new replies.