Eurojutud

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Eurojutud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 376 total)
  • Autor
    Postitused
  • #289476 Reply
    Guest

Noh, kurvastage nüüd! Eesti Pank laseb nüüd välja viimased Eesti Vabariigi vermitud kroonid. Komplektis on kolm münti:
    1münt 25kr “Eesti ajalugu”
    2münt hõbe münt “Eesti loodus”, sisaldab ka tükikest paekiviVäärtust lasin kõrvust mööda
    3münt 100kr münt puhtast kullast “Eesti inimene” taga onDNApilt.

Välja lastakse 1500 komplekti, komplekti hind 7000kr.

Kus nüüd nii ootamatult nii palju raha saab?

#289477 Reply
    Kissu
    Member

Neid saab ühekaupa ka osta.
    25-kroonine hõbedast meenemünt on pühendatud Eesti ajaloole ja kujundatud etnograafilise kodarrahana. Puhtast hõbedast (Ag 999,9) proof kvaliteediga meenemünt kaalub 24,1 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Müntide tiraaž on 15 000 ja mündi maksumus on 500 krooni.

50-kroonine hõbedast meenemünt on pühendatud Eesti loodusele. Meenemünti läbib ümara kujuga ungru paekivi. Puhtast hõbedast (Ag 999,9) proof like kvaliteediga meenemünt kaalub 24,5 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Müntide tiraaž on 20 000 ja hõbemündi maksumus on 550 krooni.

100-kroonine kullast meenemünt on pühendatud Eesti inimesele. Puhtast kullast (Au 999,9) proof kvaliteediga meenemünt kaalub 7,78 grammi ja selle läbimõõt on 22 mm. Müntide tiraaž on 7500 ja kuldmündi maksumus on 5010 krooni.

Selliseid karpe, kus kõik kolm münti sees, on tõesti 1500.
    Link piltidele on siin.

#289478 Reply
    Guest

Vaatasin pilte.Nii ilusad mündid! Seda enam ma neid tahan ja kuna ma kogun münte,siis tahan ikka kõiki, mitte mingit ühte. Mine või nutunurka.

#289479 Reply
    Guest

Ringvaate testi jälgisin minagi ja tõdesin fakti… Kujutage nüüd ette 2011 aasta jaanuari esimesi päevi , kus penskarid oma pensi eest maalt süüa tulevad ostma ja kõik oma “kinni kiilunud” mündihoidjatega sabas seisavad ja oma eurosid- sente loevad. Kalkulaator on ka kuskil kaenla all, sest ikka kontrollitakse kurssi ka ja summa õigsust ja …-…saba ei vähene!
    Käisin täna päevasel ajal poes ja -püha jumal!- pensionärid ostavad tuhandete kroonide eest viina, pood oli tudisevaid vanakesi täis. Ma ei teadnudki, et meil nii palju papisid on! Tädikesed tuterdavad igapäevaselt, mehed liiguvad vähem, aga täna oli küll midagi lahti!

Selle aasta viimased pensipäevad…Uuel aastal uue hooga, aga siis juba pika taibuga inimestega võib küll hulluks minna!

#289480 Reply
    Hetty
    Member

Mitte ainul ei osteta viina vaid ka muid asju – majapidamistarbeid (odavaid seepe, pesupulbrit) ja kuivtoiduaineid ning mida kõike veel ja ikka hulgim. Täna käisin Paides hommiku poole ja mine või hulluks – järjekorrad on nii pikad, letist ei jõuta müüa, kassad ei suuda rahvast läbi lasta. Ei tea kas keegi on kusagil jälle mingi paanika lahti lasknud või on see kõik euro pärast.
    Mõtlesin küll, et käin kiirelt lõngapoes ära ja sutsti toidupoes ka, aga võta näpust tervelt pool päeva raisus :)

#289481 Reply
    Member

Ma täheldasin seda juba ükspäev Rapla Konsumis ka . Ja ikka kõike , mutikestel paberid peos , kõik ilusti sooduka lehelt üles kirjutatud ja vaesed müüjad , kes kaupa välja panevad , peavad nendega siis mööda poodi jooksma . Ei leita ju kaupa ülesse ka . Ja millised kassa järjekorrad 🙄

#289482 Reply
    Susa
    Member

@avastaja wrote:

Ringvaate testi jälgisin minagi ja tõdesin fakti… Kujutage nüüd ette 2011 aasta jaanuari esimesi päevi , kus penskarid oma pensi eest maalt süüa tulevad ostma ja kõik oma “kinni kiilunud” mündihoidjatega sabas seisavad ja oma eurosid- sente loevad.

Aga sa ole tark ja ära mine jaanuari esimestel päevadel poodi! Saab ju toidud ka varem valmis osta ja siis ei ole vaja pikas sabas seista ja oma mündihoidjat vastu käru käepidet taguda, et sealt midagi kätte saada :P
    Istud rahulikult kodus diivanil ja vaatad teleka uudistest kassasabasid ja pead peent naeru “maalt linna toitu ostma tulnud penskarite üle” 🙄

Selge ju, et vanematel inimestel tekib probleeme ja et praegu on neile väga ärev aeg.

#289483 Reply
    Member

sellised mündihoidjad olid kunagi ju kopikate jaoks ka olemas 🙄

#289484 Reply
    Lynx
    Member

Haakub natuke teemaga:

Käin hommikuti enne tööd söömas Pärnus kohvikus “Kadri”. Nii ka eile.

Võtsin tatrapudru ja piima. Arve kokku 16.- …maksin 100 kroonisega.
    Teiselpool letti küsiti, et kas mul täpsemat raha pole. Vastasin, et kahjuks mitte.
    Ja vastuseks tuli sõnavaling: “Te peate omale ikka täpsema raha vaatama…varsti tuleb euro ega meie siin ei hakka teile raha lahti vahetama….”

Kuulasin vaikides…

#289485 Reply
    Susa
    Member

Raudselt lähed 2. jaanuaril sinna 50 eurosega! Oleks sajane võtta, siis saadaks su sellega sinna. Või 500 eurot – veel parem!

#289486 Reply
    Verpin
    Member

@Põhjatäht wrote:

Ei tea, reklaamlehes on kirjas “eurotasku”.
    Ise seda näinud pole.
    Vaata http://superbox.ee/ (viimasel leheküljel, ülaosas).

Tõin eile oma üle 80 aastastele ämmale-äiale ühe sellise, toimib hästi, vanainimesed ei pea poes sendilahtreis näpuga sorima ja viletsa silmanägemisega mõistatama, mis raha neil nüüd peos on, teavad kus mis on ja rahul tundusid olema.

#289487 Reply
    Susa
    Member

Sahtlite koristamine on hea tegevus. Ma leidsin paber ühekroonise – tõeline reliikvia! :D

#289488 Reply
    ussicke
    Member

Mul on ka sihilikult sihuke alles hoitud. Kohe panin kõrvale, kui tuli teade, et paberkroonised korjatakse käibelt ära.

Kohe üldse ei taha neid äkaseid eurorublasid, ma ütlen :?

#289489 Reply
    eidzu
    Member

A mul on neid ühekrooniseid oma 3-4 tükki kuskil karbipõhjas ;)

#289490 Reply
    Member

Mul ei ole ja kusagilt ei leia ka 😥 Tahan panna kaks komplekti poistele krooniseid rahatähti mälestuseks . Ikkagi nenede esimene raha . 😥

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 376 total)
Reply To: Eurojutud
Your information: