Eurojutud

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Eurojutud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 376 total)
  • Autor
    Postitused
  • #289461 Reply
    KESSU31
    Member

Mul tuli eurokalkulaator esimest korda välja võtta. Raasikult saadeti hinnakiri eurodes ja see ehmatas ära küll, et nii hakkabki olema.

#289462 Reply
    ussicke
    Member

Ma viisin oma eurokalkulaatori tööle, hea turistidele arvutada sellega täpseid summasid edaspidi ja tagurpidi. Mis ma temaga siin kodus ikka teeks, arvutaks oma palganumbrit või? Naerukoht…

Aga minu jaoks on see euro üks “uus rubla” ja kogu lugu. Kahju on ilusatest rahvusrahadest, mis sellele ohvriks langevad. OK, Hispaania peseetad ja Itaalia liirid olidki meeletult suurte numbritega, neil võib-olla tõesti läks elu väheke mugavamaks. Aga kas keegi Slovakkia rahasid mäletab? Need olid sama ilusad nagu meie kroonid, kirkavärvilised ja uhkelt kujundatud. Läind kõik euro kõhtu, oh jah…. 😥

#289463 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Äkki läheb millalgi euro “lõhki” ja tuleb meie kroon tagasi? Unistada ju võib…

#289464 Reply
    Member

@Isabel wrote:

Ma olen müügil näinud mündi hoidjat Igale väärtusele eraldi koht Postkontoris maksis 55.-

Vihjan, et umbes samasugune münditasku on praegu Superbox’is saadaval, 39.90 = tunduvalt soodsam. ;)

#289465 Reply
    Member

Kas sinna Superboxi omasse eurod ka sisse sobivad? Vaatan, et postkontori omadel on kohe õige suurusega pesad.

#289466 Reply
    Member

Ei tea, reklaamlehes on kirjas “eurotasku”.
    Ise seda näinud pole.
    Vaata http://superbox.ee/ (viimasel leheküljel, ülaosas).

#289467 Reply
    Member

@Isabel wrote:

Ma olen müügil näinud mündi hoidjat Igale väärtusele eraldi koht Postkontoris maksis 55.-

Eile nägin selliseid münditaskuid Konsumis müügil aga ei pakkunud huvi hind , nii nagu ei paku huvi ka euro . Aga , mis parata , tuleb võtta see ,mis antakse. Kroon oli ja on ja jääb mulle rohkem sümpatiseerima.

#289468 Reply
    Drex
    Member

Meil on ka neid Konsumis müügil. Hinda juures ei olnud (ainuke asi oli ilma hinnata)
    aga seda kolakat (vabandust) ma endale ei taha.

#289469 Reply
    Tintsu
    Member

Täna sain poest tagastusrahana 50-kroonise. Nii et see harv nähe on nüüd tallele pandud. Igast kupüürist tahaks ikka midagi alles jätta. Muidugi 500-st on kõige raskem alles jätta. Aga see ja 100-kroonine on ka kõige ilusamad mu meelest.
    Tööl on osad sellega hulluks läinud, et ostavad wc-paberit, suhkrut ja muud säärast kokku, sest “mage on ju eurode eest kohe wc-paberit ostma minna”. Mina selles probleemi ei näe, ostan siis, kui vaja läheb, mis seal vahet, missuguse valuuta eest. Kui lähebki kallimaks, mis siis ikka, kunagi tuleb ju ikka osta.
    Eurokalkulaaori oleks võinud aastaid varem saada, siis oleks väljamaal käies lihtsam olnud hindu arvestada 😆

#289470 Reply
    eidzu
    Member

Tintsu, mul täpselt sama mõte et prooviks igast rahatähest vähemalt ühe alles jätta. 50-kroonist pean vist panka otsima minema :D Ja kuidas see 500 alles jääb ei tea veel 🙄

Aga nende euromüntid ehoidjate kohta tehti kunagi Ringvaates test. Need mis olid sobiva suuruse ja kujundusega, neist oli raske neid kätte saada või oli neis ruumi vähe. Ja vastupidi :D

#289471 Reply
    Susa
    Member

See Ringvaate test oli lahe :) Ühega oli selline seis, et sisse sai mündid toppida, aga välja neid enam ei saanud :P
    Muide – seal tutvustas ka pimedatele mõeldud eurode tuvastajaid. Mul ei meenu ainult, et kas neid oli ka müntide jaoks või ainult paberi jaoks.

#289472 Reply
    Kissu
    Member

Iseenesest saab siitkaudu endale tellida kui mõni puudu jääb, aga väga tahaks.

#289473 Reply
    Member

Tahaks nii väga kusagilt veel 1.- paberraha 🙄
    Üleeile Raplas käies , tekkis mulle sularahaga arveldades miskipärast 50.- ja ikka mitu tükki . Huvitav varem pole täheldanud , et seda niimoodi palju ringleb . Igatahes on see rahatäht mul juba kõrvale pandud 😆

#289474 Reply
    Mareli
    Member

@Susa wrote:

…. Mul ei meenu ainult, et kas neid oli ka müntide jaoks või ainult paberi jaoks.

Ühel poole oli paberraha “mõõtmise” tabel ja teisele poole sai münte sisse veeretada, et siis mõõdu järgi nende väärtust tuvastada.

#289475 Reply
    Kissu
    Member

Täna esitleti viimaseid krooni meenemünte. Üks neist võiks isetegijatele eriti südamelähedane olla, sest kunstnik ütles, et on sinna sisse peitnud kudumi :) Ehk siin olev taevas meenutab koekirja. Ja mündi teisel küljel olev pind puitu.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 376 total)
Reply To: Reply #289469 in Eurojutud
Your information: