Eurojutud

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Eurojutud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 376 total)
  • Autor
    Postitused
  • #289446 Reply
    Member

Ma kipun ka arvama, et see raha vahetus ongi psühholoogiline ja paljud inimesed ei ostagi paar esimest kuud midagi peale söögi. Paratamatult kannatava selle augu all paljud pisipoed- kui jaksavadki ära kannatada.

#289447 Reply
    Hetty
    Member

@Urri wrote:

Kas ma olen ainus, keda see rahavahetus absoluutselt külmaks jätab? 🙄
    Raha hulk suvalises valuutas läheb mulle märksa enam korda.

Ei ole, mind ka. Ma pooldan väga euro tulekut, aga hulluks minema ka ei hakka.
    Ja neist mündi nutsakutest, mis praegu jagataks,ma ka aru ei saa. Nüüd neid kasutada ei saa ju, alles 1. jaan. Mul nendega aega tutvuda küllalt.

#289448 Reply
    t7pi
    Member

@avastaja wrote:

Mul on pigem kroonist kahju, vähe on maailmas nii ilusaid rahatähti. Mitte üheltki rahalt ei leia nii tuttavaid nägusid ja kohtasid … Oma on ikka oma!

Täpselt minu mõtted. kavatsen kindlasti jätta koju kroone alles, et oleks hea paarikümne aasta pärast imetleda. Isegi need uued eurod on igavad, ainult Eesti kontuur on peal. Teistes maades on sageli iga euro erinev, palju ilusam ja huvitavam.

#289449 Reply
    Susa
    Member

Ma mõtlesin, et ma ei julge sel teemal üldse sõna võttagi, et meie eurod on igavad! Nagu meil poleks piisavalt palju huvitavat, mida ülejäänud Euroopaga jagada! Pannud kasvõi samuti kui kroonidel, et 2-eurosele Jakobson ja 1-eurosele Koidula jne. Ega Eesti kaardil ka ju midagi viga ei ole, aga sellest oleks piisanud kui ta oleks vaid ühe mündi taga olnud.
    Aga ega teha polegi midagi. Mina ka armastan krooni. Tõesti ilusad rahad olid! Lisaks emotsionaalsele faktorile – mul ei ole ka euro tugevusse usku.
    Aga loodame kõige paremat – meist targemad 🙄 on ju selle otsuse teinud.

#289450 Reply
    eidzu
    Member

Täpselt minu mõtted. Kui neid euto tagumise poole kujundusi valiti oli seal paljupalju ilusamaid ja sisukamaid kujundusi. Mäletan rahvusmustritega (vist olid kaheksakannad) ja eestikeelsete sõnadega kujundusi. Väga ilusad olid. Aga see oli ju rahv valik (sai ju ise ka hääletada ometi :m8hh: ) ja ju siis eesti rahvas selline igav ongi ;)
    Ja mul on osa kroone mälestuseks juba tallele pandud ;) Just käibelolnud kroone mitte neid klanitud-pakitud ja vist ka käibeväärtusest kallemaid kroone (pakkimise ja kujunduse eest peab ju ka ometi maksma ;)).

#289451 Reply
    Susa
    Member

Need auguga olid väga lahedad :)
    Ma mäletan, et mu lemmik oli (ja on praegugi) see kavand.

#289452 Reply
    eidzu
    Member

Just! Ja mulle meeldis see ka :)
    (Ma ei pannud siis tähelegi, et seal auk sees oli :D)

#289453 Reply
    Annyliis
    Member

@Susa wrote:

Ma mõtlesin, et ma ei julge sel teemal üldse sõna võttagi, et meie eurod on igavad! Nagu meil poleks piisavalt palju huvitavat, mida ülejäänud Euroopaga jagada! Pannud kasvõi samuti kui kroonidel, et 2-eurosele Jakobson ja 1-eurosele Koidula jne. Ega Eesti kaardil ka ju midagi viga ei ole, aga sellest oleks piisanud kui ta oleks vaid ühe mündi taga olnud.
    Aga ega teha polegi midagi. Mina ka armastan krooni. Tõesti ilusad rahad olid! Lisaks emotsionaalsele faktorile – mul ei ole ka euro tugevusse usku.
    Aga loodame kõige paremat – meist targemad 🙄 on ju selle otsuse teinud.

Täpselt minu mõtted. 🙄

Olen suutnud end sundida tuimaks, selle euro tuleku kohapealt. Niikuinii minu emotsioonid jm midagi ei muuda ju, seega kannatan ära 😉 . Kroon on ja jääb südamesse. Kuna mu ema sai tööl osa krooni tulekust, siis mulgi on krooni tulekuga mälestusi, mis jäävad eredalt meelde (ema töökohal… kopitanud hais diivanil…kus ma magama oleksin pidanud, kuid und ei tulnud jne).

#289454 Reply
    Member

Mina vaatasin ka neid eri maade müntide tagakülgi ja mõtlesin, et miks meie omad nii vaimuvaesed on.
    Ma olen vist kuu pealt kukkunud – ma ei teagi, millal need kujundused hääletusel olid.
    Euro paberraha on lihtsalt igavalt poliitkorrektne. Kroon on palju ilusam, ja oli ju meie iseolemise sümbol.

#289455 Reply
    Mercar
    Member

@Susa wrote:

Need auguga olid väga lahedad :)
    Ma mäletan, et mu lemmik oli (ja on praegugi) see kavand.

Kusjuures mul ka need lemmikud. Või muud kus vähemalt eri rahad eri pildiga.
    Auke ma ka ei märganud, aga vaevalt et seda oleks teha saanud. Esipool peab ju identne olema kõigil. Lisaks muudaks see mündi kaalu, mis teeks Ühise raha puhul pileti / snäki jne automaatide kasutamise keerukaks.

#289456 Reply
    Guest

Kuna ma olen vana inimene ja kogun juba ammust ajast münte (põhiliselt), kuid on ka paberraha, siis mul on albumite vahel ka eelmise ja üleeelmise rahavahetuse eelsed rahatähed. Väga huvitav vaadata ja võrrelda, sest üleeelmised olid ikka väga suured. Münte mul on väga paljudest maadest ja väga huvitav neid võrrelda, aga need eurorahad ei paku mingit huvi. Albumisse panen ikka (lastele ja lastelastele ja mul on juba ka üks lapselapse laps) neid eurosid.

#289457 Reply
    Guest

Euroga seoses olen juba nüüd läbi vanaisa (80 a.) saanud selgeks veel ühe probleemi, mis suur just vaegnägijatele. Vanaisa sõnad:”Mind on nüüd jube lihtne paljaks röövida.” Tema kehva nägemise tõttu ulatab ta sendid müüja poole pihus!, kui palju see sealt neid võtab- on talle teadmata.Tal on terav kuulmine ja hea mälu, kuid katsuda ta neid münte pole saanud, et õppida neid eristama kombates, nagu pimedatele kombeks.
    Kroonidel tegi ta vahet värvi järgi, eurod pidid olema kõik tuhmid ja segadusse ajavad. Neid lasi ta omale koju tuua, et uurida alles hiljuti, just õppimise eesmärgil.

Vanemad inimesed ütlevad, et euro-hinnad on enam- vähem võrdsed mingil ajal vene rahaga. Juba on välja arvutatud viina hind 😆 ja üks papi ütles, et tema ostis jalgratta 47.- rubla eest kunagi! Mida mäletatakse! 😆

Ei ole midagi uut siin päikese all, jutt on ainult selline, et oi- leiutasime teie jaoks ja kõigi heaks!

#289458 Reply
    Member

Ma olen müügil näinud mündi hoidjat Igale väärtusele eraldi koht Postkontoris maksis 55.-

#289459 Reply
    Sunray
    Member

Stagnaaja Eestis olid ka sellised mündihoidjad, mul oli selline. 😆

#289460 Reply
    Guest

Mul on spet. mündialbumid. sees on plastikust jaotused, nii et iga münt eraldi. Aga nad on nüüd väga rasked, sest münte täis.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 376 total)
Reply To: Eurojutud
Your information: