Eurojutud

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Eurojutud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 376 total)
  • Autor
    Postitused
  • #289641 Reply
    Guest

Palju see stardipakk kaalub?- see vaja nüüd viiega korrutada! Isegi “Scarlett” ei saa nii raskest pensionärist jagu! 😳 :D

#289642 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

@Kuduv koeraomanik wrote:

Mind hämmastas hoopis see, kus see raha siis kõik on 🙄

Kodudes lastelastele mälestuseks tallele pandud ehk?

#289643 Reply
    Guest

Minu mees läks täna raha panka viima, võttis järjekorra numbri, lahkus pangas, läks lõunale ja kui söödud oli läks tagasi ja siis ootas veel paari numbri jagu :D😀

#289644 Reply
    meery
    Member

@Kuduv koeraomanik wrote:

Mind hämmastas hoopis see, kus see raha siis kõik on 🙄

Paljud ju jätavad igast rahatähest ühe või rohkem mälestuseks alles. Mul on endal käes üle 100 eegu sula veel 😆
    50 EEKi jätangi endale, (seal ju kolmas silm peal) Töökaaslastel on ka veel üpris palju sularaha, ütlesid, et nemad panka seisma ei lähe, aega ju vahetada juulini.
    Stardipakettidest, sai igaüks 5 pakki küll, aga pensionärid said oma viis pakki kätte ja läksid ju kohe saba lõppu uusi ostma. Jumal teab, palju nad niimoodi kokku osta võisid. Paljud ju kinkisid lastelastele ja nendest kingitustest suurem osa on kindlasti rännanud juba hoiupõrsastesse.
    Ex tuleb uue rahaga harjuda, sügaval stagnaajal oli ju palk 80 rubla ja ka tuli ära elada. (muidugi, siis polnud ju midagi osta ka)

#289645 Reply
    Member

@avastaja wrote:

Palju see stardipakk kaalub?-

laps kaalus huvi pärast oma stardikat- umbes 200 grammi :)

#289646 Reply
    Guest

Mul oli poes arve täna täpselt 4 eurot. Ladusin siis letile 2-se ja 1-se mündi ja siis sente veel 1 euro jagu. Jäin siis müüjale otsa vaatama, tema vaatas mulle juhmilt otsa, et vähe on. ???????????? Lugesin siis talle veel oma mündid ükshaavel ette, siis hakkas naerma ja vabandas, et on küll…
    Ilmselt juhe jooksis kokku… ja nii need vead tulevad…

#289647 Reply
    Member
    #289648 Reply
    Sunray
    Member

Igatahes poodides on segadust. Väike näide – kohalikus väikepoes on hinnasildid eurodes, jäätise hind 0,70 €, loogiliselt peaks ju kaks jäätist maksma 1,40 €, aga kuna kassaaparaati lüüakse hind EEKides, 11.00 eeki -1 jäätis, siis maksta tuleb 1,41 €. Kassapidaja kehitab õlgu ja matemaatika unustaga ära – see ei toimi.

#289649 Reply
    Guest

Käisime ka eile viimseid kroonisente oma arvele panemas pangas ja no ei saa kurta. Hansapanka sisse astudes avastasin, et minu ees numbrite poolest veel mingi 10 inimest. Kuna aega oli, mõtlesin oodata. Möödus veerand tundi ja no ikka ei midagi. Ikka veel olen 8 numbri kaugusel. Siis tuli juba mu teinepool vaatama, et mis ma seal nii kaua jokutan. Ühiselt otsustasime, et tuhka temaga, tuleme mõni teinekord ja marssisime minema.
    Poolel teel autosse turgatas mõte, et vaataks korra kuidas olukord SEB-is on (mees ju mul selle panga klient). Vänderdasime SEB-i ja ohh imet, ainult üks unise näoga turvamees jalutab saalis ringi 😆 . Mõtlesime, et mine tea, äkki on suletud.. Katsusime ust ja juhhuuu..meie õnneks oli pank ikka lahti ja müntide arvele panek ei võtnud üle mõne minuti 8)
    Nii et kasu ka sellest, kui mõlemad ühes pangas ei ole.

#289650 Reply
    Member

Oh m ul täna esimene euro pensipäev . Jessas , heal juhul oli mul kuulõpus selline summa arvel , kui praegu eurodega . 😉

#289651 Reply

@Tintsu wrote:

Mina sain täna esimese europalga. Pärsis nutusest summast teatas SMS 😥
    Nüüd tuleb küll muu maailma kõrval kirikuroti tunne peale. Kroonisumma oli päris korralik, ei osanud nagu muu maailma europalkadega võrreldagi.

Siin peab ilmselt ka meeles pidama, et muu maailma kulutused on ka teises suurusjärgus. Nt käisid siin külas käsitööinimesed Hollandist ja ütlesid, et meie hinnad on ikka super. Vähemalt 50% discount nende mõistes kõigel (õhtusöögid väljas, lõngad, teenused jne).
    Ehk siis kui panna oma kulutustele topelt otsa (maksud, eluase jne) ja siis mõelda, kuidas elu välja näeks sama palgaga, oleks pilt vähe teisem :).

Ehk siis minu point – alati ei saa palku üks-ühele võrrelda.

#289652 Reply
    Mareli
    Member

Just, piisab sõidust Helsingisse ja võid toidupoes imetleda, kui kõrged hinnad seal on.

#289653 Reply
    Guest

@Mareli wrote:

Just, piisab sõidust Helsingisse ja võid toidupoes imetleda, kui kõrged hinnad seal on.

Kindel või? :D http://majandus.delfi.ee/news/tarbija/hinnavaatlus-eesti-ja-soome-prismades-on-hinnatase-uhtlane.d?id=37680483

#289654 Reply
    Annyliis
    Member

@Susa wrote:

😯 Kõigepealt ahnitseti endale 5 pakki (või palju neid saigi..) münte ja nüüd, kui pangad on rahvast punnis, minnakse neid paberiks vahetama!?! Ajuvaba..

Ja nüüd peab teller need stardipaki veel ka lahti võtma ja üle lugema… üks pikkade järjekordade põhjustaja 😈 .

#289655 Reply
    Member

Soomes on nii ja naa. Taimetoitlasena saaks seal ilmselt Eesti sissetulekutega hakkama, aga näiteks liha ja lihatooted on seal küll vastavalt Soome palgatasemele, samuti leib.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 376 total)
Reply To: Eurojutud
Your information: