Eurojutud

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Eurojutud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 376 total)
  • Autor
    Postitused
  • #9361 Reply
    undukas
    Member

Minge münte ostma ;)

Mõne aja pärast saate ühe Eesti euro eest rohkem kui ühe euro vastu :) Proovige näiteks leida Luxembourgi münte – kõik kogujate käes, kes on nõus neid ka kallimalt ostma. Rääkimata Vatikani, San Marino või Monaco euromüntidest. Luxembourgis elab küll vähem rahvast kui Eestis aga nad on palju maksujõulisemad – järelikult müntide kogus väga palju ei erine.

#289432 Reply
    Kissu
    Member

Ärge parem minge kui oma ajaga midagi targemat teha on :)
    Kahtlemata on Eesti müntide kogus piisavalt väike, et iga mündi jaoks leiduks Aasias mõni numismaatik, aga jaanuari alguses on ju poodides vahetusrahaks ikka Eesti mündid, mis siis vaikselt hakkavad kõigi teistega segunema. Lisaks pole küsimus ju ainult selles, palju neid münte algselt tehakse, vaid ka selles, kas neid kunagi juurde tehakse ;)

#289433 Reply
    undukas
    Member

Seda küll, et kas hiljem ka juurde tehakse… Seda, et need surmkindlalt ringlusest ära kaovad, ei tea keegi. 🙄 Samas ikka Luxembourgi näitel – neil on pidevalt juurde tehtud, aga ikka ei ole ringluses miskit leida. Ning numismaatikutele meeldivad tihtipeale just need mündid, mis pole ringlusesse jõudnud, et ehk on alles omas pakendis.

#289434 Reply
    Member

Käisin postkontoris ja memmed ostavad 5 pakki korraga ja lapsed-lapselased pidid jõuluks saama.

#289435 Reply
    undukas
    Member

Mul plaanis ostetud 5 pakki jätta ka oma lastele. Lahti ei tee ;) Vana-vanaisalt (kes on suuremat sorti vanade müntide koguja) sai poiss endale hambaraha juba sündides – kuldrubla. Nüüd eurod lisaks :D

#289436 Reply
    yllep
    Member

Käisin postkontoris pakki saatmas ja valmistusin juba hullemaks…pikas järjekorras seismiseks kuna kõik münte ostavad. Aga olid juba otsas ja sain kiirelt tulema. Üks mu tuttav oli mündid ostnud, lihtsalt nutsakas kilekoti sees….ma arvasin, et ilusasti pakitud nagu teistes riikides on olnud. 🙄
    Postkontoris sain pragada, et ma ei tohi pakki saata vanas Hobby Hally kastis (pakkisin sinna, kuna hea suur kast oli)…minevat kohe hoobilt sinna firmasse, minu kirjutatud aadressi ei vaatavat keegi 🙄 Kummaline…seda enam, et sellist firmat Eestis enam pole.

#289437 Reply
    Verpin
    Member

Issver, kas inimeste lolliksminek käib iga rahavahetusega kohustuslikult kaasas. Loen uudiseid ja õudne hakkab.

#289438 Reply
    Kissu
    Member

No ma ei tea… Ma nüüd siit vaatasin, ma küll ei ütleks, et teistes riikides need nutsakad kuidagi oluliselt kaunimad oleksid olnud… See ei ole ju suveniir, see on tarbeasi selleks, et 1. jaanuaril bussipiletit osta. Ja müntide originaalpakend on ju see drops, mis sealsamas ettevõtete pakkides näha on, mitte see kilekott…

#289439 Reply
    yllep
    Member

Ju ma ajasin siis mingi suveniirkomplektiga segamini, oli selline vaakumkile sees papitüki peal…ei oska riiki öelda, lihtsalt mälusopis on selline pilt :D

#289440 Reply
    Kissu
    Member

Jah, need on käibemüntide komplektid, selliseid tehakse aeg-ajalt. Eesti müntidega on näha siin. Tehakse järgmise aasta alguses ka eurodega. See on palju ilusam lastele-lastelastele või endale või kellele iganes mälestuseks soetada kui see kotinässakas.

#289441 Reply
    Guest

@Verpin wrote:

Issver, kas inimeste lolliksminek käib iga rahavahetusega kohustuslikult kaasas. Loen uudiseid ja õudne hakkab.

No rahavahetus on ikka vägagi Big Deal. Ega see pole mingi niisama Osturalli või Hullud Päevad vms.
    Ja enamik inimesi ei näe üldse sellist asja oma elu jooksul nagu rahvusliku valuuta vahetumine ja meil see juba teist korda. Ma arvan et väike hullumine on täiesti õigustatud! 😈

#289442 Reply
    Annyliis
    Member

Ja minu emal on “õnn” olla mõlema rahavahetuse ajal tööl (pangas)… :)

#289443 Reply
    Guest

Mul on pigem kroonist kahju, vähe on maailmas nii ilusaid rahatähti. Mitte üheltki rahalt ei leia nii tuttavaid nägusid ja kohtasid … Oma on ikka oma!

Meenutan , kui tähtis oli krooni tulek ja kuidas kõik tegelikult ju uut raha ootasid- just oma raha. Vene rubladega polnud ka midagi peale hakata, poed olid lagedad, aga rublasid leidsid mõned pensionärid veel aasta hiljem oma pesude vahelt. Siis, aastaid tagasi oli meil tasku tühi isegi vene rahast- noore pere asi, polnud mille pärast põdeda ja nüüd oleme nii “vaesed” küll, et täitsa külmaks jätab.
    Aasta alguse hullumaja tahaks küll igati vältida, ma ei tea, mitme päeva leivad peaks ära ostma, et mitte näha seda jama kassades.

#289444 Reply
    Urri
    Member

Kas ma olen ainus, keda see rahavahetus absoluutselt külmaks jätab? 🙄
    Raha hulk suvalises valuutas läheb mulle märksa enam korda.

#289445 Reply
    VintajRose
    Member

1 jaanuaril peaks kaardiga makse ka ju toimima :roll:. Ma ei usu, et rahvas nüüd oluliselt rohkem sularaha eest ostma hakkab, kui enne. No ja kroon ja euro kehtivad kuni 10dani koos, et kui vaja sulas maksta-osta aga vahetada ei jõudnud… Millest see hullumine peaks tekkima? Ma ei näe mitte ühtegi põhjust muretsemseks.

Pigem tekib 1 jaanuaril psühholoogiliselt selline tunne, et kui enne oli pangaarve peal natuke rohkem numbreid ja peale eurodesse arvutamist nigu polegi teist õieti, siis ei kipugi eriti nagu ostma midagi, sest kaine mõistus ütleb, et kuu lõpuni on veel väga palju aega 😆

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 376 total)
Reply To: Reply #289438 in Eurojutud
Your information: