Ettepanek: Vildime koos

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Ettepanek: Vildime koos

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 88 total)
  • Autor
    Postitused
    kuuloom
    Member

mina tahaksin teha salli mis oleks õhuke ja õhuline ent ei pudeneks koost, olen selliseid käsitööpoodides näinud, maksava ca 600.- ringi

ma ei ole kunagi varem üldse midagi viltinud ja nüüd olen 2 päeva proovinud.
    esimene katse läks aia taha ja lagunes ära, teine hakkas juba käte vahel kena ja sile tunduma ning koos püsib ka. Salli puhul on mureks ka see, et sall on suur ja kuidas sellise suure asjaga köögis/vannitoas ringi toimetada?

AlleRaa
    Member

@kuuloom wrote:

mina tahaksin teha salli mis oleks õhuke ja õhuline ent ei pudeneks koost,

Mõtled vabalõngavanutust? Vaatasid siia?

Rees
    Member

@kuuloom wrote:

mina tahaksin teha salli mis oleks õhuke ja õhuline ent ei pudeneks koost, olen selliseid käsitööpoodides näinud, maksava ca 600.- ringi

Päriselt ka 600.- või!? Eestis ikka?

kuuloom
    Member

@elts wrote:

@kuuloom wrote:

mina tahaksin teha salli mis oleks õhuke ja õhuline ent ei pudeneks koost,

Mõtled vabalõngavanutust? Vaatasid siia?

ma ei osanud seda ennem mõelda, aga see on jah just see mida vaja, suur tänu =) Aitäh

see 599.- sall oli Tartu raekoja platsi käsitööpoes

kuuloom
    Member

võibolla loll küsimus ent mis tehnikas need sallid tehtud on?

http://web.starman.ee/puust/pinkscarf.jpg
    http://web.starman.ee/puust/orange.jpg

Mareli
    Member

Tundub, et need sallid on villaloorist, heidest ja vist ka villasest lõngast.Pildid on suht väikesed, pole näha, kas villloori all on ka mõni kangas (siid) või mitte ???

Member

Mina proovin teha ehtelaegast/karpi.
    Porolooni mässisin toidukilesse ja villaloori peale ja masinasse, nüüd ootan hirmuga mis välja tuleb 😳

Sunrise
    Member

Kuulge, ega vist pilte pole koos vilditud? Ma nägin Pärnu Hansalaadal väga ilusaid pilte, raamides ja puha. Huvi pildi tegemise vastu oli muidugi enne seda natuke, nii et müügilett sattus täpselt õigel ajal silme ette.

Mul mõned küsimused jäid, et mille peale tehakse? Kas vildileht? Kuidas selle kokkutõmbumise teemaga saab majandatud? Kuidas ja millele pingutada ja kuidas ning millisesse raami mahutada :)

Ma peaks ilmselt võtma ette midagi abstraktset, sest ma ei kujuta hästi ette, kuda ma natüürmordiga hakkama saaks, kui ma joonistadagi seda ei oska, eksole :)

Guest

valmis vildileht sobib vist ainult nõelviltimiseks kahjuks :?
    pilditegemise kogemus puudub kui teeksin, siis kanga(hõredamakoelise) või siis lihtsalt eelvildi peale :) aga kui raami sisse, siis ikka kangavariant on mõistlikum, jätaksin igas otsast veidi puhast kangast pinguldamiseks ja kinnitamiseks..

pinguldaks vineeri peale klamberpüssiga :D , väiksema pildi puhul prooviks kõvema sordi pappi peale(zelluloos) lihtsalt liimiga kinnitada icj7 , võimalusel(kui maali suuurus kannatab) ei paneks üldse raami sisse, kohe alguses kavandaksin pannoona! :)

no tegelikult joonistama ei peagi oskama, võtmeks on pigem kujutlusvõime, mingi elementaarne värvi-, vormi- ja kompositsioonitaju olemasolu ja muidugi stiliseerimisoskus :D Jõudu!! :D

Sunrise
    Member

@innushka wrote:

valmis vildileht sobib vist ainult nõelviltimiseks kahjuks :?
    pilditegemise kogemus puudub kui teeksin, siis kanga(hõredamakoelise) või siis lihtsalt eelvildi peale :)

Aga kuidas need pildid siis tehtud on? Ikka nõelviltides ju? 🙄 Või ei ole? Ja kas see vildileht, millest ma siin seletan, ei olegi mitte eelvilt?

Guest

võib olla see pilt, millest sa räägid, on tehtud ainult nõelviltides, seda ma kahjuks ei tea :D näiteks siin Dragonfly nõelpadi on nõelvilditud, kui ma ei eksi – sisuliselt on see maastiku pilt ja oleks võinud ka raami sees olla :)

veel variant kus märgviltides, paned põhitooni ja peamised värvilaigud, peale vildi kuivamist töötled veel nõelaga mõned nüanssid üle 😉

teine võimalus nõela üldse mitte kasutada ehk erivärvi eelvildist valmistatud kujundid(lõikad kääridega välja) või siis lihtsalt kraasivilla laotad eelvildist põhjale..edasi vildid ja vanutad tavalisel viisil :)

vildileht on see mida saab tiimarist ja karnaluksist, A4 formaadis, ei ole villast, karnaluksi oma on eriti tugev, kahjuks netipoes ei leidnud, kuid kohapal on täiesti olemas, eri värvitoonides.

eelvilt on see kui oled villa kihiti ladunud, seebiveega niisutanud ja hõõrunud, tulemuseks villakiud on viltunud, vilt on piisavalt tugev ja käsitlemisel ei lagune, samas on ta poolvalmis, sest teda ei ole vanutatud,
    siin on väike õpetus kuidas eelvilti teha (keri veidi alla poole)
    Eelvilti saab ka valmiskujul siit aga värvivalik on kasin ning minu meelest ise teha on palju huvitavam :D

loodan, et kirjutasin arusaadavalt 😉 ja jutt ei läinud segaseks :? mida seletades juhtub mul päris tihti :D

Member

Väike parandus: minu nõelapadi (millele ülalpool viidatud on) on siiski MÄRGVILDITUD (viltimisnõela üldse ei kasutanud) – peale vildi kuivamist kohati tikitud … :D

Guest

siin on veel üks variant kuidas vilditud pilt raami sisse panna :)

Guest

@Dragonfly wrote:

Väike parandus: minu nõelapadi (millele ülalpool viidatud on) on siiski MÄRGVILDITUD (viltimisnõela üldse ei kasutanud) – peale vildi kuivamist kohati tikitud … :D

Tänan parandamast! :D !…ILus töö on igal juhul! :D

Member

Vilditud pilte on teinud Mareli ja pildi tegemise õpetus on olemas ka tänavuses Isetegija kalendris …

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 88 total)
  • The topic ‘Ettepanek: Vildime koos’ is closed to new replies.