ERIPROJEKT: Õlasallid missioonidel hukkunud sõdurite emadele

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu ERIPROJEKT: Õlasallid missioonidel hukkunud sõdurite emadele

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 262 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11383 Reply
    Member

Kallid isetegijad!
    Igal aastal koome kauni teki Aasta Emale.
    Kuid Eestis on emasid, kellele emadepäev toob südamesse valu ja igatsuse kellegi järele, kes enam iial üle koduläve ei astu. Need on missioonidel hukkunud sõdurite emad.
    Meie väikese rahva hulgas on neid väga palju – 11. Nad on naised, kes väärivad kogu toetust, mida neile pakkuda on võimalik.

Kutsun tegema sooje, pehmeid, valgeid õlasalle nendele emadele. Teeme need sarnased Aasta Ema tekile – 20×20 cm suurustest valgetest ja naturaalvalgetest kootud lappidest.

Teeme need sallid jõulukingiks.

See on suur töö ja osavõtjaid on vaja palju – sest kui ei tule välja 11 salli, siis ei saa teha ühtegi. Ühte salli mahub 3×8 lappi, kokku on lappe vaja 264.

Aga isetegijas on ennegi suuri tegusid tehtud, seega pole mul kahtlustki, et ka seekord projekt õnnestub.

Projektijuht: Freddy
    Toetajad: martaberta (lubab Kaitseväe kaudu sallid saajateni toimetada) ja pisihaldjas (kujundab sallidele kaaskirjad või pühendused).

Täpsemalt reeglitest ja soovitustest

1. Registreerumine – lõppenud!
    2. Lappide saatmise tähtaeg – 15. oktoober

Lapid saata:

PK 45
    Tallinna Postkontor
    Narva mnt. 1
    10502 Tallinn

Kes soovivad Smartpostiga või muul viisil lappe minuni toimetada, palun võtke ühendust privas.

Lisa kindlasti oma kasutajanimi, et saaks jälgida, kelle lapid on kohal.
    3. Tehnika – kudumine
    4. Lapi suurus TÄPSELT 20×20 cm
    5. Lõng – Jil valge (kood 4501) või naturaalvalge (kood 4509, kood 9 ja kood 4332), Novita Wool valge (värv 11) või loodusvalge (värv 10). Võib kasutada ka Lana Cervinia Nordicu valget või loodusvalget lõnga, kellel see olemas on. Karnaluksi info põhjal enne sügist nad uusi varusid ei saa.
    6. Kudumisel kasuta vardaid nr 2,5 või nr 3, siis jääb lapp ilus ja tihe.
    7. Iga osaleja teeb vähemalt 2 lappi – kelle aja- ja raharessurss võimaldab, selle jaoks ülempiiri pole – koo, palju jaksad!
    Lõnga värvi valima ei pea.

NB! Liann Lõngad on valmis müüma selle projekti jaoks lõnga JIL 1.48€ tokk.
    Kes on huvitatud, palun saata mulle privaatsõnum kuni jaanipäevani e. 24. juunini.
    Tallinnas saab lõnga edastada käest-kätte, postiga saates lisandub postikulu.

Sallide tegemisel võivad osaleda KÕIK isetegija foorumi liikmed (v.a. mustas ja jorutajate nimekirjas olijad).

Näpunäited lapi kudumiseks:
    NB! Lõika valgest (mitte värvilisest) papist 20×20 cm ruut ja võrdle lappi kudumise ajal kogu aeg sellega. Sama ruutu kasuta ka viimistlemisel.
    NB! Kõikidele lappidele palun tee ripskoes äär, aasalise (silmuselise) servaga, siis on kergem salle kokku heegeldada.
    NB! Lapp koo õiges suuruses, sest ükski kude ei veni lõputult, ülevenitatud lapid on ebakorrektsed, sama kehtib ka liiga suurte kohta. Neid on väga raske sallidesse paigutada.
    NB! Lapp viimistle kuuma triikrauaga läbi niiske lapi aurutades. Viimistlemisel kasuta roostevabasid nööpnõelu.
    NB! Palun kontrolli mõni päev peale viimistlemist, et lapid oleksid endiselt ühesuurused ja õiges mõõdus — 20×20 cm.

Mustreid

Lapi kudumise juhend

@Tintsu wrote:

Ma loodan, et Freddy ei pahanda. Ta tegi viimase isateki tegemisel oma blogis õpetuse lappide viimistlemiseks. Eelmisel aastal viimistlesin oma emateki lapid samamoodi ja tõesti oli kohe selge, kas lapp on õiges mõõdus või mitte.Lappide viimistlemise õpetus.

Ei, ma ei pahanda. Tehke nii, ja kõik on OK.

Veel näpunäiteid viimistlemiseks

Veel soovitus – kuduge lapp pigem veidi mõõdust väiksem kui liiga suur.

Kui soovid, võid oma lappidele lisada soovi/mõtte/pühenduse saajale. Kogume need ühte ja lisame kõikidele sallidele.

Info lappide saatmise ja sallide kokkuheegeldamise kohta lisan siis, kui on selgunud, kas projekt teostub e. kui lapitegijad on koos.

Mis te arvate, kas teeme selle ära?

Lubatud arv lappe kohal :D

Boonuslapp – 😉

Tegijad:
    1. Sunray – 2 :D
    2. eidzu – 4 või rohkem :D 😉 😉
    3. Muhv – 9 :D
    4. Minuliisu – 2 :D
    5. kerstin – 4 :D
    6. tintsik – 2 :D 😉 😉
    7. Britiliis – 4 :D
    8. Triini22 – 3 :D 😉
    9. enna – 4 :D
    10. meeli7 – 2 :D
    11. martaberta – 8 :D
    12. Mahlakuu – 2 :D 😉
    13. tinta – 11 :D
    14. giti – 2 :D
    15. Hetty – 2 :D
    16. anne301 – 6 :D
    17. Helinake – 6 :D
    18. helikene – 4 :D 😉
    19. meery – 10 :D 😉
    20. Sant – 11 :D
    21. Mareli – 3 :D
    22. Sussimemm – 3 :D
    23. ingliplika – 3 :D
    24. Lizzy – 6 :D 😉 😉
    25. pühapäev – 2 või rohkem :D
    26. Sapsi – 10, esialgu :D
    27. Virmaline – 10 :D
    28. anne476 – 4 :D
    29. pisipahalane – 2 :D
    30. tiianiin – 4 :D
    31. tiigrikutsu17 – 3 või rohkem :D
    32. maali26 – 4 või rohkem :D
    33. Sibulaplix – 3, esialgu :D
    34. ivik – 4 ja enamgi :D
    35. wwjd – 4 :D
    36. Mirjum – 2 :D
    37. KihnuLiina – 2 :D
    38. AlleRaa – 2 :D
    39. Rin – 4 :D
    40. Evekana – 4 :D 😉
    41. Tintsu – 2 :D
    42. Rotibor – 4 :D koos imeilusa sõnumiga
    43. ämmamoor – 2 :D
    44. Maialiisa – 4
    45. rellukas01 – 2 :D
    46. betty – 3 :D
    47. Freddy – 11 :D
    48. Heily – 2 :D
    49. loora – 4 :D
    50. Käina käsitööring – 24 :D – tegid salli ise valmis
    51. Marien – 6 :D 😉 😉
    52. Pitsiliisu – 4 või rohkem :D
    53. Nukunägu – 3 :D
    54. Mari Marike – 11 :D
    55. sniff – 5 :D

#326263 Reply
    Sunray
    Member

Mina olen poolt ja valmis kuduma esialgu 2 lappi. Aga kuna tegemist õlasalliga, kas siis võivad lapid olla pisut õhulisema mustriga? (tekil väga õhulised olla ei tohtinud)

#326264 Reply
    Member

Päris suuri auke vast ei maksaks teha, aga muidu jätan mustrivaliku vabaks – kuna kokku tuleb 11 erinevat salli, siis saab kombineerida – mõni pitsilisem ja teine jälle toekam.

#326265 Reply
    eidzu
    Member

Minul on tokk ja natuke peale valget Jili olemas, niiet kaks lappi ikka saab ;)

#326266 Reply
    Member

Mina osalen, 4 lappi olen kindlasti valmis tegema, aga vajadusel võin rohkem ka teha, kui selgub, et tegijad puudu jääb.

#326267 Reply
    Minuliisu
    Member

Mina teeks kaks lappi. mul ka valge Jil kodus olemas.

#326268 Reply
    Member

Loomulikult nõus kuduma! Ma natuke kardan seda lapi mõõtu saamist, aga ma proovin. Millisest poest saab nõutud lõnga soetada? Kui kuduma hakkan, siis arvan, et vähemalt 4 lappi on mult küll tulemas, ehk ka rohkem…

#326269 Reply
    Member

Esialgu luban neli lappi

#326270 Reply
    Member

@martaberta wrote:

Loomulikult nõus kuduma! Ma natuke kardan seda lapi mõõtu saamist, aga ma proovin. Millisest poest saab nõutud lõnga soetada? Kui kuduma hakkan, siis arvan, et vähemalt 4 lappi on mult küll tulemas, ehk ka rohkem…

Jili saab Liannist ja Novita Wooli Karnaluksist, mõlemast saab ka tellida.
    Novita lõngu müüvad ka näiteks Prismad, kuid ma pole kahjuks kursis, kas ja kui suur valik neil Wooli võiks olla. Kui keegi teab “allikaid”, siis pange julgelt kirja!

Hakkamasaamist ei maksa karta, igaüks saab hakkama! Märg lapp ja kuum triikraud on abiks!
    Martaberta, kas panen Su kirja?

#326271 Reply
    tintsik
    Member

Mina koon 2 lappi.

#326272 Reply
    Britiliis
    Member

Britiliis teeb 4 lappi.

#326273 Reply
    Guest

Ma teeks esialgu kolm lappi.

#326274 Reply
    Member

Olen kahel korral kogenud seda südamevalu ja ootust, et läheks kõik ometi hästi. Mõni päev veel närvtsemist ja siis pingelangus.
    Teen 4 lappi. Tellisin lõngad Hobipunktist juba ära.

#326275 Reply
    Guest

prooviks ka lõpuks selle lapi kudumise ära kui lõnga poodi saan, sest kodus mul õiget lõnga pole 2 lapiga saan ikka hakkama ,kui välja tuleb võin ka rohkem teha.

#326276 Reply
    Member

Kirja ikka, no nii nelja lapiga esialgu, eks hiljem paistab.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 262 total)
Reply To: ERIPROJEKT: Õlasallid missioonidel hukkunud sõdurite emadele
Your information: