Eesti rahvariided

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 363 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

kas keegi levitaks Rakvere seeliku triipu. palun palun palun… :)

Member

ma arvan, et pöördu selle murega kohalikku muuseumi, kindlasti saad abi.

Member

Mille jaoks seda vajad?

Mul on kapis üks esimesi Rakvere seelikuid = sel pole kõik värvid 100% õiged (toonid võivad originaaliga võrreldes kõikuda).
    Pead 100% panti ei pane ka kõikide triipude õige laiuse eest …. ;)
    St. ise nimetaksin seda Rakvere rahvuslikus stiilis seelikuks, mitte Rakvere rahvariide-seelikuks. St. minu andmetel ei vasta 100% muuseumi originaalile see, mis mul kodus on.
    Kui tahad triibustiku üldmuljet, siis võin siiski pildistada.

Mida kostad?

Member

oleks palunud küll, kui see väga suurt tüli ei tee.
    mul oleks vaja ühe triibukee jaoks seda. mulle küll saadeti üks foto aga kvaliteet ei ole kõige parem, saaks äkki võrrelda ja parandusi teha.

Guest

Kui keegi suudaks mulle saata meilile evepiibe@uninet.ee värvilise pildi Harju-Madise naise rahvariietest, oleksin kohutavalt tänulik. Hetkel pole endal eriti võimalik raamatukogudes käia, nende tööaeg langeb minu omaga täpselt kokku.
    Ette tänades…

Member

@thela wrote:

Kui keegi suudaks mulle saata meilile evepiibe@uninet.ee värvilise pildi Harju-Madise naise rahvariietest, oleksin kohutavalt tänulik. Hetkel pole endal eriti võimalik raamatukogudes käia, nende tööaeg langeb minu omaga täpselt kokku.
    Ette tänades…

Mis eesmärk Sul sellega on ja kas mingi tähtaeg ka peale pressib?

Guest

Eesmärk on enda jaoks välja töötada natuke talusümboolikat ja võib-olla ka riiete jaoks ideid saada. Mu suguvõsa on sellest kihelkonnast pärit ja ka ma ise elan seal ja taastan esivanemate talu. Kiiret ei ole kuhugi, teen neid asju sedamööda kuidas põhitöö kõrvalt jõuan. Hobi sihuke, aeganõudev ja kallis :)

Member
    Member

@thela wrote:

Kiiret ei ole kuhugi, teen neid asju sedamööda kuidas põhitöö kõrvalt jõuan. Hobi sihuke, aeganõudev ja kallis :)

Tean seda tunnet, sama siin :) Mul pooled juured Risti kihelkonnas, mõningaid mõtteid saame ehk vahetada. Vöökirju näiteks olen kogunud, nendega ehtisin oma blogi ka.
    Kui talu järjepidevalt käes, ehk on sealt miskit alles? Usalda oma vaistu. Ka 19. sajandil muutusid moed nii kiiresti, et samast talust võib leida totaalselt erinevaid värve ja mustreid. Omal ajal kiusasin õndsat vanaema, et mismoodi need õiged rahvariided meil ikka välja nägid. Vaeseke oli päris kimpus minuga, tüüpiline vastus oli “igasuguseid oli”! Nüüdseks olen natukene suguvõsa mööda ringi tuulanud ning usun, et paremini ta nii laiale küsimusele vastata ei saanud. Komplekti kokkuseadmiseks olen ise katsunud uurida mis moevoolud millal umbes olid, mis puhul mis värve kanti (mustrite kohta pole kahjuks kelleltki enam küsida aga usun, et sealgi olid omad tähendused peidus) ja pisut sedagi kui palju on suguseltsis sees rootsi verd või kustkohast naispere pärit on olnud.

Member

Palun aidake tuvastada puuvillaseid triibustikke!
    Galerii tundmatute triibustikega
    Neid, millel pole nime seal all!

Need on kootud villaste triibunäidiste järgi.

verca
    Member

Nr 1 peaks olema Muhu,vähemalt mu õele osteti vene ajal selline seelikukupong ja siis ema ütles,et Muhu.
    Seelikuna siin

Member

Nr 4 tundub värvide ja triiburütmi järgi teistega võrreldes varasemast ajast pärit olevat ja kas vanemale naisele või leinariie. Kui laiemalt vaadata, kas siis hakkab muster korduma? Oleksin nagu kusagil (raamatus?) näinud, mingi natuke sarnase tüki leidsin ise Risti kihelkonnast.

Member

Võtsin ka raamatud ette. nr 7, kui punane oleks sügavam, jääks vist jällegi kuhugi Pärnu kanti, aga minul olemasolevatel piltidel on värvitoone rohkem sees.
    see oranž on küll Muhu, ja pakutud Risti sarnane asi on selles kõige uuemas olemasolevas rahvarõivaraamatus küll jah Risti naise seljas. mitte üksühele, aga üldmulje. ega need triibustikud ju nii täpselt ühesugused polnud.
    see nr 6 on tõeline peavalu, kas ka leinaseelik, nii palju sinist sees, aga kuskohast, kas keegi mõistatab ära?

Member

Kosmosemutt:
    Nr. 4
    Nr.5
    Nr.6

Milline neist on mis?
    Ei saanud hästi numbritest aru sinu seletuses 😳

Member

vabandust, kui oli segane jutt. Mesimamps pakkus Ristit nr 4, ma pakuks ka.
    Kas enne olid numbrid teisiti või ajasin ma numbrid segi, aga vale punasega Pärnu/Tori/Häädemeeste triibuks pakun viimase numeratsiooni järgi nr 6, ja see sinine on siis nr 5, mida mina ei mõistata ära. Ega pole neid seelikud teab mis spetsiifilise huviga kunagi vaadanud ka, aga nüüd on küll huvitav.
    Aga mida kanga autorid ise ütlevad? 😉
    (Kas see villaste seelikukangaste galerii, mis seal triibukanga müügikuulutuses üleval, on samade tootjate oma? Kas talvel vaja hakata villast ostma….)

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 363 total)
  • The topic ‘Eesti rahvariided’ is closed to new replies.