Eesti rahvariided

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 363 total)
  • Autor
    Postitused
    Member
    Member

Valik rahvarõivameistritest… (otsingumootoritest leitud)
    Valik 1
    Valik 2
    Valik 3

Rahvarõivaste laenutajaid:
    Kandali
    Sõprus
    Kuljus

Member

Valik kirjanduse loetelusid:
    Juuru kihelkond

Maki
    Member

Jeekim, kus ma nägin sõbranna pool täna raamatuid eesti rahvariietest 😯 Kohe päris mitu oli neid, mõned antud välja kolmekümnendatel aastatel. Sirvisin neid kõiki, paar tükki tassisin ka koju inspiratsiooni ammutamiseks. Olid meie esivanemad ikka ühed nobenäpud küll…

ritsik62
    Member

https://stage.isetegija.net/mkportal/blog/images/2730Picture%20087.jpg

Need rahvariided on tehtud enne 1990 a laulupidu. Siis korraldas Eesti Naisliit suure rahvariiete tegemise üle Eesti. Juhendajateks olid käsitööõpetajad. Huvilisi oli palju, palju, palju smile_jng smile_jng smile_jng
    Olime gruppides vastavalt riietele, mida keegi teha tahtis :D Meil oli päris suur grupp ja ka tulemused olid erinevad 😳 vastavalt oskustele ja olemasolevatele materjalidele. icon_hei

Member

http://www.koolielu.ee/pages.php/03120302?txtid=6481&get=0
    Sellel aadressil on ülevaade tori kihelkonna naise rahvariietest. Nii nagu keegi on selle kohta juba kommenteerinud, et suur ja mahukas töö on õpetaja poolt ära tehtud ning see võiks ka teistele eeskujuks olla.
    Peale jutu, leidub selles töös ka mustreid.

Member
    Member

@zulu wrote:

Korjan juba pikka aega kõikvõimalikke lõikeid, mustrilehti ja juhiseid et teeks siis kodus olles midagi. Nüüd olen kodus ja pilt selge, et siinse Rapla maakonna kohta polegi nagu mitte midagi leidnud:( Tahaks teha midagi siinsele kandile iseloomulikku, kuid väga väheseid nadisid pilte olen leidnud- mustrilehtedest ja muust infost pole nagu vist unistadagi mõtet. Saan aru et see Rapla Maakond on tekkinud kunagise Harju ja Järva juppidest.. kui inimesed on siin ometigi ammu elanud… Nii loodangi et on ikka kuskil veel keegi, kellel mingit infot selle paiga kohta on.

Teine koht on Muhu – selle kohta on mul infot juba lademetes, aga ega küll küllale liiga tee ja kui on Muhumaa kohta veel kellelgi detaile siis olen ikka huvitatud :)

Olemas on Melanie Kaarma ja Aino Voolmaa Eesti Rahvarõivad ning Ago Rullingo Muhumaa – loodus, aeg, inimene.

@petrina wrote:

Oled Sa proovinud konkreetse paikkonna järgi otsida, kus Sa seal Raplamaal oled? Sest teiste maakondade servadest on ta kokku küll pandud ja äkki konkreetse koha riiete otsimine oleks edukam? :m8hh:

@Kristiina wrote:

Kas seal Raplas mingit muuseumi ei ole, kus kohalikke rahvarõivaid? Sealt saab ju ka mustreid maha joonistada. Võib-olla on miskit ka muuseumi fondides, mida annaks uurida. Eesti Rahva Muuseumis on ka võimalik fondides olevaid rahvariideid uurida.

@Vardamoor wrote:

Minu 1938 aasta rahvarõivaste raamatus on lausa Rapla naise riiete peatükk olemas. Triibuseeliku värviproov, käiste muster, selle niplispitsi variandid,vöö muster, pärg ja pottmüts.

@zulu wrote:

Olen uurinud küll kohalike inimeste käest ja ka raamatuid ka, lähim paik, mis tundub “olemas olevat”, on Juuru kihelkond. Paraku ka selle kohta on infot suht tagasihoidlikult. Püüan nüüd siis leida seda 1938.a rahvariiete raamatut ja tuhnin edasi. Muuseumidega on siinkandis küll kehvasti- iseasi kui ehk kellelgi mingi erakogu moodustatud, mida avalikult pole kirjas kuskil…

@ampsak wrote:

mingi raamat jäi täna Apollos korraks silma – Eesti rahvarõivad… lehitseda polnud aega, aga äkki on kellelgi infot või kommentaare.

Seda teemat tasub ju uurida, sest moekaid asju annab rahvamustriga veidi vürtsitada küll /vt näiteks Signe Kivi või ka Anu Välba seelikuid Terevisioonis)

@zulu wrote:

hmm- näen apollo netilehel küll sellist, kuid viide juures, et toode läbi müüdud:( mindki huvitaks kui kellelgi infot on- mis ja kui palju seal asjalikku on.

@ampsak wrote:

@zulu wrote:

hmm- näen apollo netilehel küll sellist, kuid viide juures, et toode läbi müüdud:( mindki huvitaks kui kellelgi infot on- mis ja kui palju seal asjalikku on.

kusjuures eile raudselt nägin Apollo raamatupoes Kristiine keskuses, sest mul oli sealt riiuli juurest just üht raamatut vaja!

@Blacky wrote:

Soovitan ERMi järelpärimine teha, nad abistavad meelsasti.

@Vardamoor wrote:

Zulu. aga kas sa tahad siis teha rahvarõivaid või lihtsalt midagi selles aines? Vaatan raamatust, et kogu Raplamaa naiste rahvarõivaste käistel on valge tikand, litterkaunistusega lilled. Samalaaded, mismuidu värvilistena Harjumaal levinud. Ka Juuru on esindatud – sellel siis lilled, Rapla omadel ka valged pilutatud ruudud käistealase kaunistuseks. See raamat, mida ehk vahest veel mõnes antikvariaadis saada on (Raamatukois enam mitte), on küll täielik ja parim rahvarõivaste tegemise käsiraamat, samamoodi nagu mustade kaantega kogumik.

@zulu wrote:

Zulu. aga kas sa tahad siis teha rahvarõivaid või lihtsalt midagi selles aines? Vaatan raamatust, et kogu Raplamaa naiste rahvarõivaste käistel on valge tikand, litterkaunistusega lilled. Samalaaded, mismuidu värvilistena Harjumaal levinud. Ka Juuru on esindatud – sellel siis lilled, Rapla omadel ka valged pilutatud ruudud käistealase kaunistuseks. See raamat, mida ehk vahest veel mõnes antikvariaadis saada on (Raamatukois enam mitte), on küll täielik ja parim rahvarõivaste tegemise käsiraamat, samamoodi nagu mustade kaantega kogumik.

:) Ma jah, ei väljendanud ehk end piisavalt täpselt – ma tahan tõepoolest teha rahvariiete komplektid- niipalju kui omal jõud ja mõistus peale hakkab. Kui Su kirjeldust lugeda, siis tundub, et midagi võimatut ei ole. alustuseks vaja leida need mustrilehed- seelikutriibustik ja käiste/ vööde mustrid- siis saab juba materjali otsida ja toimetama hakata. vöösid ei oel ise teinud, kõike muud aga küll. Küsin veel üle, kas jutt käib sellestsamast 1938. a rahvariiete raamatust?? See “must” raamat mul on- aga seal jah Raplast pole suurt midagi kasulikku. Teist raamatut pean siis kuskilt jälitama hakkama- Peda raamatukogus (end akadeemiline)- oli ka 1, kuid puudusid mustrilehed:()

@Vardamoor wrote:

Sama raamat jah. Mustakaanelises on ikka sellga võrreldes väike valik, kuigi jälle ilusad pildid ja muidu asjalik ka.

@redfox wrote:

Igor Tõnuristilt tasuks küsida, kas on tal endal või teab ta mis on välja antud rahvariiete kohta: 5175257 ja 6624065

@Põhjatäht wrote:

Igor Tõnuristile v6ib ka kirjutada:
    tonurist@hot.ee

@Kristiina wrote:

Sellises raamatus nagu “Valimik Eesti rahvarõivaid” (väljaandja Eesti Rahva Muuseum, Tartu 1939) on Rapla neiuülikonna (just nii on seal kirjas) pilt.

@keson wrote:

Kui oled Rapla inimene küsi nõu Hageri rahvamaja juhilt Kristel Habakukelt.Tema valmistab tellimisel rahvarõivaid, kuid annab kindlasti ka nõu kui abi vajad. Ja raamatud on tal kindlasti ka olemas.Raplal kindlalt valge või sinine lill tikand käisel- olen neid ise tikkinud seepärast tean.

leili33
    Member

Muhu tüdruku rahvariided ajakirjas Nõukogude Naine

Member

Vanadest ajakirjadest kokku korjatud tekstid ja pildid rahvariiete kohta

Member

sooviks infot kihelkonna(saaremaa) naise rahvariiete kohta. kas kuskil leidub ka tanu tikkimise opetust?mind huvitab just see variant mis koosneb mustast seelikust, vestist, tanust, pollest.

Member

Kõige kindlam on asja ikka oma silmaga vaadata ja katsuda. Seega sammud ERMi ja palu endale Kihelkonna komplekt vaatamiseks, maha joonistamiseks välja tuua. Samuti teavad muuseumi töötajad selle piirkonna käsitöömeistreid ja oskavad Sind nendega kokku juhatada.

Member

Loen raamatust “Eesti aastal 1200”: “Suvel soojade ilmadega ning igapäevatööd tehes kantigi ainult [linast] särki.” Kas keegi oskaks õpetada või juhatada, mis lõikega sellist särki õmmelda (varrukad? kaelaauk?) Ja kuidas oli võimalik naisterahval sellise särgiga last imetada?

Pireparm
    Member

See särk õmmeldi pluusi lõokega,ainult pikem ja oli eest nii pika lõhikuga et sai ilusti last imetada. see suleti siis sõlega või paelaga ülalt. Peale kindlasti vöö

Member

Aga mis lõikega see pluus tehti? Ma mõtlen just muinasaja lõpu perioodi ja siis vaevalt kroogitud varrukaid ja pööratud kraesid kanti? Täitsa loogiline mõte, et särgi kaelalõhiku saab lihtsalt sügavama teha.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 363 total)
  • The topic ‘Eesti rahvariided’ is closed to new replies.