chevron ja so called scarf

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid chevron ja so called scarf

• This topic is empty.
Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • Autor
    Postitused
    Lynx
    Member

Ma parem ei ütle mis ma mulli soovitusest arvan

Member

So-Called-Scarf ehk Nii-Nimetatud-Sall.
    Chevron Scarf ehk Käisemärgi Sall (militaarne kuju) ehk Noolsulg Sall (vähe rahumeelsem).
    Miks pealkiri ei meeldinud?Need on ju nende sallide nimed (“nimetagem õigete nimedega” kuni midagi paremat leiame).
    Siiski mind huvitab ruhkem chevroni tiheda koe tegemine.Äkki keegi oskab eesti keeles ära seletada,kuidas seda tehakse.
    Muide Chevronil on ka meestele mõeldud disain,aga näed ei leia üles ja mehed veel ise kudusid (üks kirju ja teine ühevärviline lõng,kude oli lihtsam,aga kihvtid sellegi poolest).
    Lynx hakka harjutama.

Member

kindel ei ole, aga piltide järgi tundub, et kasvatatud on nii, et ühe silmuse kood ära ja kasvatatava silmuse kood üle-eelmise rea silmusest.

Mercar
    Member

Pealkirjad näevad lihtsalt sama moodi välja kui paljudel inglisekeelsetel spämmpostitustel olevad pealkirjad :P

Minumeelest on see kõikse tavalisem vausaba muster ilma pahempidise reata enne kasvatusi (paljudes kudumisraamatutes olemas). Kasvatused antud juhul tehtud kas eelmise rea silmast või keerdsilmana- et ei jääks õhksilmade aukusid. Kui muidu koetihedusega probleeme (või mida sa mõtled tiheda koe tegemise all) siis võta lihtsalt peenemad vardad…

Ilmroviseeritud muster exceli tabelina. Valgel taustal servasilmad. Kollane osa siis see mida võib mitu järjest teha. LINK
    Ehk sai arusaadav.

Member

ei ole päris tavaline, kuigi saab ka tavaliselt 😉 kui lähemalt vaadata, siis osad silmad on justkui venitatud ja suuremad, need ongi need, mis on altpoolt kasvatatud. pind tuleb niimoodi paksem ka. Siin pildil on see eriti hästi roosal real näha (lillad eelmise rea silmad paistavad vahelt natukene ainult).
    ja siin veel paremini näha

Mercar
    Member

Ongi venitet silmad 😳 Ma enne ei näinud. Kuid ega minu väljapakutu just eriti erinev ei jää. Eriti kui kasvatada eelmise rea silmade vahelt keerdsilmana.

kaksti
    Member

Äkki on miskine vausaba ja patentkoe ristsugutis 8)

Member

Minu variant sai valmis. Mis kõige vahvam selle koe puhul- peenikese lõngaga annab teha sooja/tihedat salli.

Lõng: G-B Jil Color
    Varras: 3,5
    Silmi vardal: 42
    Lõngakulu: 2 tokki
    Pilt koepinnast lähemalt:siin
    Ühe pildi ikka unustasin esimese hooga- natuke rohkem salli

leili33
    Member

vau kui vahva, tubli bubli!

Member

Bubbly, väga kena on välja tulnud.
    Mul 2 sellist salli alustatud, aga kumbagi pole lõpetanud. Esimese alustasin siis, kui Mari Marike oma blogis sellest kirjutas – liiga kirju lõngg sai valitud. Nüüd alustasin uuesti – tuleb triibuline ja ei meeldi eriti.
    Sul on vahva muster koekirjale lisaks tulnud.

Member

veel huvitavat kudumist kahe lõngaga
    http://www.youtube.com/watch?v=sewP_h9bwWA&feature=related

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • The topic ‘chevron ja so called scarf’ is closed to new replies.