Boolero tegemisõpetusega hädas.

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Boolero tegemisõpetusega hädas.

• This topic is empty.
Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=45597.100 aitaks äkki keegi sellise asja tegemisega hakkama saada? Kas on kootud lihtsalt ristküliku sugune tk mõlemas otsas soonik?. Ja huvitav kui suur see asi teha, et sobiks mõõtudele 40/42.

Tänud
    Tults

Member

Ma ei leidnud sealt täpset tegemiseõpetust, aga minu arusaamise järgi on selle neljakandilise tüki (esimesel pildil) sooniku servad kokku õmmeldud. Et jääks ringilujuliselt (teine pilt). Ja kui sa ainult soonikuosa oled kokku õmmelnud, siis labase koe ossa jäävad augud, mis on käeaugud. Nüüd käed nendest aukudest sisse, krae maha keerata ja ongi valmis.

Ma ei tea, kas sa aru ka said :?:

Member

Kui kogu teema läbi lapata, siis seal oli mitu õpetust ka. Ükskord lappasin kõik lehed läbi.. 😆

Member

teeksin selle kandilise osa ka soonikus, jääb natukene elastsem.
    kuna mulle kohe üldse ei meeldi õmblused ja kootud asjade kokkuõmblemine, siis teeksin asja hoopis ilma õmblusteta.
    alustaks kudumist nii, et looks silmad üles üldse teise, võimalikult kontrastse lõngaga.
    kooks valmis nii laia tüki, et selle serv ilusti ümber käe passiks. noh, ikka sealt, kust käed pärast läbi käima hakkavad. siis võtaks appi vanad head ringvardad, nakitseks selle teise lõngaga loodud algusääre oma tüki küljest ära ja korjaks saadud silmad ka ringvardale. edasi kooks ringselt, kuni on aeg serva teha. serva jaoks looks silmi juurde, et ikka avarust jaguks. ja siis jälle kooks, ringiratast, kuni küllalt saab või kuni lõnga jätkub. (serva võib ka näiteks pitsilise kududa…)
    ringselt kudumise pluss on see, et jäävad üldse ära need õmblused, mis muidu üle rinna jooksevad ja võibolla piisavalt ilusad ei ole…
    selle asja mõõte on raske öelda, peaksid tegema proovilapi ja natukene kehalisi harjutusi mõõdulindiga, siis saad välja arvutada.
    algse tüki laius venitamata olekus võiks võrduda mõõduga üle turja ühe käeaugu servast teiseni.
    püüa mõõdulint või mõni pael ümber keha seada umbes nendest kohtadest, kust jookseks see piir, millest edasi serv on kootud. saad mingi mõõdu. see algne tükk peab venima pooleni sellest mõõdust, et ta kokkuõmmelduna/kootuna sul ikka ümber keha mahuks. teine pool mõõdust tuleb teisest servast.
    kui paar cm ringiratast kootud, aja silmused tugevamale lõngale ja proovi asja selga. siis näed ära, kuidas ta istuma hakkab.
    mina ei tea, miks mul jälle nii pikk jutt tuli :-(
    kui hätta jääd, anna teada.

Kui sa vaatad ponšo all olevat imepeenikest kirja, siis leiad sealt käsitöö blogi.
    Kliki sellele ja leiad sama ponšo ja selle tasuta õpetuse.

http://www.geocities.com/julsey723/circular_shrug.pdf

allikas: http://www.peonyknits.blogspot.com/

Member

suurimad tänud teile, kes te võtsite vaevaks vastata. Järgmiseks tööks võtan selle ette, eks tegemise käigus hakkavad asjad ka selgemaks saama :)

Member

@ematehnik wrote:

teeksin selle kandilise osa ka soonikus, jääb natukene elastsem.
    kuna mulle kohe üldse ei meeldi õmblused ja kootud asjade kokkuõmblemine, siis teeksin asja hoopis ilma õmblusteta.
    alustaks kudumist nii, et looks silmad üles üldse teise, võimalikult kontrastse lõngaga.
    kooks valmis nii laia tüki, et selle serv ilusti ümber käe passiks. noh, ikka sealt, kust käed pärast läbi käima hakkavad. siis võtaks appi vanad head ringvardad, nakitseks selle teise lõngaga loodud algusääre oma tüki küljest ära ja korjaks saadud silmad ka ringvardale. edasi kooks ringselt, kuni on aeg serva teha. serva jaoks looks silmi juurde, et ikka avarust jaguks. ja siis jälle kooks, ringiratast, kuni küllalt saab või kuni lõnga jätkub. (serva võib ka näiteks pitsilise kududa…)
    ringselt kudumise pluss on see, et jäävad üldse ära need õmblused, mis muidu üle rinna jooksevad ja võibolla piisavalt ilusad ei ole…
    selle asja mõõte on raske öelda, peaksid tegema proovilapi ja natukene kehalisi harjutusi mõõdulindiga, siis saad välja arvutada.
    algse tüki laius venitamata olekus võiks võrduda mõõduga üle turja ühe käeaugu servast teiseni.
    püüa mõõdulint või mõni pael ümber keha seada umbes nendest kohtadest, kust jookseks see piir, millest edasi serv on kootud. saad mingi mõõdu. see algne tükk peab venima pooleni sellest mõõdust, et ta kokkuõmmelduna/kootuna sul ikka ümber keha mahuks. teine pool mõõdust tuleb teisest servast.
    kui paar cm ringiratast kootud, aja silmused tugevamale lõngale ja proovi asja selga. siis näed ära, kuidas ta istuma hakkab.
    mina ei tea, miks mul jälle nii pikk jutt tuli :-(
    kui hätta jääd, anna teada.

ma olen vist juhe aga mina ei saanud aru kust sa ringvarrastega kuduma hakkad ja milleks seee teistvärvi lõng.. ja kust sa üldse alustad kudumist.. äkki seletad lollile uuesti.. ma ka vihkan kootud asjad kokku õmblemist nii tüütu.. ja ringselt oleks palju mõnnusam seda kududa küll 😳

Member

ausõna, mul olid täitsa head kavatsused, no ma lihtsalt ei oska hästi seletada :( tegin skeemi ja riputasin selle oma blogisse üles, selgitusi kirjutasin ka natuke juurde. vaata sealt, ehk saad paremini aru.

skeemid ja seletus

Member

mnjah.. mina ikka olin juhe.. aga nüüd sai puust ja punaseks ja väga hästi sain asjale pihta.. aitähh et viicisid vaeva näha :)

Member

Tegin sellise asja valmis, ilma ringvarrasteta. Kui asi viimistletud, siis ehk pildid ka. Tõesti lihtne teha, ja ruttu saab valmis ka.

Member

Äärtesse tuleb soonik, aga kuidas kootakse keskmist osa?

Member

Mu meelest tee keskele mida tahes :) Olen näinud ka üleni soonikus ringveste, need hoiavad hästi keha järgi. Tavaliselt on keskosa labases ehk parempidi koes, aga kes keelab sinna pitsi või palmikuidki teha. Kui esimeses postituses olevalt Crafsteri lingilt kõik 55 lehekülge läbi lappad, näed nii mõndagi vesti.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • The topic ‘Boolero tegemisõpetusega hädas.’ is closed to new replies.