Blogid – pildi lisamine

Homepage Forums – ISETEGIJA – Meie blogid – tehnilised teemad Blogid – pildi lisamine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 305 total)
  • Autor
    Postitused
  • #89837 Reply
    Member

mul küsimus, et kuidas saab niimoodi pilte lisada teksti sisse, tekstist paremale ja vasakule nagu ampsaku blogis on? Ja siis et kuidas teksti sisse näiteks see ühisprojekti nupuke lisada… 🙄

#89838 Reply
    master
    Member

Eks ampsak seletab ehk teile asja lahti, aga see pole tegelikult lahendus ..

Kõige lihtsam moodus iseõppimiseks on klikata lehel paremat nuppu ning avada View Source
    http://www.isetegija.net/isetegija/amps_source.jpg
    kuidas seda vajalikku kohta nii täpselt üles leida?
    Kui avate Source, siis kasutdes Ctrl+F nuppe kirjutate avaneneud lahtrisse otsingusõna,
    mis on blogija selles tektilõigus, mille paigutus teid huvitab,
    mina näiteks kasutasin lausest Tegin täna katset vähe pisemate pärlitega sõna “pisemate
    Selline View Source võimalus on enamuse veebilehtede puhul olemas
    ning alati saate uurida, mida ja kuidas tuleb kirjutada,
    et asi paistaks veebis välja nii nagu ta paistab –
    veidi algteadmisi HTML-i kohta ei teeks samuti paha:
    http://www.neti.ee/cgi-bin/teema/ARVUTID_JA_INTERNET/WWW/

#89839 Reply
    Member

mina kirjutan need pildid näiteks kujul

– paneb … asemele lingi (sinna võid siis kirjutada, mida tahad, nt pontšo, mina panin sinna pildi hoopis), st sinna klikates avaneb leht uues aknas (seda ütlebki see target=”minu asi”)
    – kuvab pildi, siin width määrab kuvatava pildi laiuse (võib ka kõrguse määrata kirjutades siis vastavalt height) ja align määrab, kus pilt asub teksti suhtes (paremal või vasakul siis).
    Hea on teha ka nii, et tekst, kuhu pilt paigutatakse märgitakse paragraafiks, st postituse kirjutad siis niimoodi

target=”minu asi”> bla-bla-bla mingi jube pikk ja asjalik tekst

NB! kui ma määran align=”right”, siis lisan vajadusel (kui tekst on lühem) ka paar tüha rida, sest muidu Mozillaga vaadates on pilt üle postituse ääre.

uurisin kõike iseseisvalt leheküljelt http://www.w3schools.com , kust on hea läbi uurida CSS ja HTML asjad. Leht inglise keeles, aga ka Examples koht on päris asjalik.

#89840 Reply
    Member

NB! PALUN ärge pange oma blogidesse üles mitmemegaseid BMP faile, tehke nad ikka ilusti JPG-deks!!!

#89841 Reply
    master
    Member

@rat_013 wrote:

NB! PALUN ärge pange oma blogidesse üles mitmemegaseid BMP faile, tehke nad ikka ilusti JPG-deks!!!

Palun vaadake oma isetegija pildialbumisse üleslaetud pildifailid üle!

Vajadusel salvestage pildid jpg failidena ning kirjutage blogides-albumites lingid ümber.
    10 päeva pärast kustutatakse serverist kõik bmp failid!!!

#89842 Reply
    Member

Olen kõik õpetused läbi lugenud ja katsetanud ka, aga hakkama piltide lisamisega ei saanud.
    Panin pildid pildialbumisse, kopeerisin aadressid — jäid aadressid näha ja pilte mitte. Siis avastasin, et ette tuleb panna Url ja ette-taha nurksulud — aga ka ei aidanud. Ilmselt on miskit valesti läinud ka postituses, kus näha My Webpage ja selle all pilt? Aga ma ei saanudki aru, kuidas see tuli.
    Kui minu pildi aadress on selline:
    https://stage.isetegija.net/mkportal/blog/images/4877laste sokid.JPG
    siis mis ma ette ja taha panema pean, et pilti näeks?

#89843 Reply
    Kail
    Member

su pildi aadress on hoopis: https://stage.isetegija.net/mkportal/blog/images/4877laste%20sokid.JPG

nüüd tee nii:
    [img]siia%20vahele%20pane%20aadress,%20vahesid%20ära%20jäta[/img]

#89844 Reply
    Member

Suur tänu, saingi pildid üles. Kõik keeruline taandub ikka lihtsale.
    Ja seetõttu mulle meeldib ka isetegijate foorum eriti, et siin on kõik nii abivalmid. sunny

#89845 Reply
    master
    Member

Mõnedel lehekülgedel võib esineda piltide kuvamisel häireid,
    kui failinimesse on jäetud tühik(ud) ning selle (nende) asemele tekivad ühendid %20
    ning korrektset linki ei saagi teistele edastada:
    https://stage.isetegija.net/mkportal/blog/images/4877laste%20sokid.JPG

Sellest on küll palju räägitud, aga tuletame siinkohal veelkord meelde,
    et üleslaetavates failinimedes ei kasutataks täpitähti ja tühikuid,
    sõnade eraldamiseks kasutage kasvõi alakriipsu, näiteks laste_sokid.JPG

samuti pöörake tähelepanu sellele, kas faili nimi on jpg või JPG 😆

#89846 Reply
    Member

Veelkord aitäh, sain üles õpetuste järgi. Ja tegelikult ei tahtnud tühikuid jätta, aga eks kopeerimisega juhtus.

#89847 Reply
    Member

Mul selline mure.Ma ei oska fotki.com`ist pilte blogisse panna.Ma tahaks, et jääb nii PILT
    Kui ma nii panen on alguses nagu kõik korras kui üle vaatan aga veidi aja pärast on pildid kadunud.Saan panna siis ainult nii PILT
    Teen ma midagi valesti või ei saagi fotkist nii panna, et ainult pilt jääb näha?Alguses mõtlesin, et asi selles et pean olema ise välja logitud kui pilti panen aga ei olnud ka nii kasu ikka kadusid pildid minu blogist.

#89848 Reply
    Silpsolps
    Member

Eleanora! Minul oli ka sama probleem. Panin alguses pildid Fotki-sse, aga juhtus sama mis sinulgi. Tuleb välja, et kui trial-ehk prooviperiood läbi, siis piltide URL-id hakkavad seal pidevalt muutuma ja selle tõttu blogis on piltide asemel ristid. URL-aadressid on pidevas muutumises. Sellepärast soovitan valida mõni teine piltide panemise koht. Paljud siin kasutavad Flickr´i. Minu pildid on Photobucket´is ja olen täitsa rahul.

#89849 Reply
    Member

Mul selline mure, et kõik pildid mu blogist on jalga lasknud. Lihtsalt neid ei ole enam.Kurb kohe olla..Mida ma tegema pean või äkki tegin ise midagi valesti, et nad ära kadusid?

#89850 Reply
    killukalli
    Member

Kas nad sul neis albumites on alles,mille linki siia kopeerid.Kui seal pole,siis kaovad ka blogist ära.

#89851 Reply
    Member

Sellest albumist on nad ka millegi pärast ära kadunud. Ja miks kadusid ongi mulle veel selgusetu.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 305 total)
Reply To: Blogid – pildi lisamine
Your information: