Blogid – pildi lisamine

Homepage Forums – ISETEGIJA – Meie blogid – tehnilised teemad Blogid – pildi lisamine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 305 total)
  • Autor
    Postitused
  • #90092 Reply
    Member

Aitäh Drex!

Nii ma arvasin, et nüüd tulebki teha. Ingliskeelses variandis siis vana hea properties, link kopi-paste ja siis img nupu abil blogisse. Ma siin terve õhtu juba pusserdanud. Nende numbrite katse-eksitus meetodil sättimine kisub minu jaoks juba kangesti päraku kaudu hammaste parandamiseks. See parempoolne valmismenüü oli ikka nii mugav. 😳
    Või on see märk, et nüüd on ka minul aeg käes bloggerisse kolida…

(tegelikult võiks nii lollid nagu mina vist üldse ennast arvutist eemale hoida :D)

#90093 Reply
    Guest

@Drex wrote:

756 asemel näiteks 600 ja
    595 asemel näiteks 400

Tuleb lihtsalt jälgida, et nende numbrite suhtarv jääks samaks, muidu venitab kumbagi pidi ära pildi.

#90094 Reply
    undukas
    Member

Aga miks sa pildi pealt ei vali parempoolse hiireklikiga Copy Image Location ja siis ta annab sulle selle lingi – https://lh4.googleusercontent.com/-H4RcKi3l0sU/RwK16_QHinI/AAAAAAAABaU/A2zvICv4b5Y/s627/T%C3%BCrkiisikunzt2.jpg ?

Ja selle saad ju Paste abil enda blogisse viia. Ning suuruse muutmiseks muudad ära selle numbri, mis ma punaseks tegin:

https://lh4.googleusercontent.com/-H4RcKi3l0sU/RwK16_QHinI/AAAAAAAABaU/A2zvICv4b5Y/s627/T%C3%BCrkiisikunzt2.jpg – ma arvan, et su blogisse sobib hästi nt 600 või 500. Sedasi pead muutma ainult 1 numbri ja ei saa pilti venitada kuidagipidi.

Samuti võtaks mina https alguses ära s-i. Osades kohtades ei näita selle s tõttu pilte. Lihtsalt http töötab samamoodi.

#90095 Reply
    undukas
    Member

@Silpsolps wrote:

Selleks, et pilt jääks postituse keskele, tuleb lisada enne pildikoodi algust

ja pärast . Kui sul on postituses mitu pilti järjestikku, siis piisab, kui lisada
    enne esimest pilti ja
    peale viimast pilti. Kui sa aga kirjutad iga pildi järel ka teksti, tuleb iga pilt eraldi tsenterdada, muidu jääb tekst ka keskele.

Ruta!

See keskele asetamise värk on ikka sama, enne pildikoodi ja kõige lõppu ja ongi korras. Pildilinkidele paned ju [img]ja[/img] ka ju ümber :)

Ja veel – vajadusel saad oma Google+ maha ka kustutada :) Ja siis on vana Picasa tagasi. Sellelt lingilt peaksid leidma koha (kuid ära kogu oma Google kontot maha kustuta vaid ainult Google+ osa).

#90096 Reply
    Guest

Tere isetegijad!
    Mina tahaks ka vana picasat tagasi ja loobuda google+ st. Palun täpsemaid juhiseid, kuidas ja kuhu vajutama pean. Ei oska selle uue “asjaga” midagi peale hakata. :(

#90097 Reply
    Silpsolps
    Member

Mul avab ka alati Google+, aga siis ilmub üles piltide peale kollases kastis kiri:
    Klõpsake siin, et minna tagasi teenusesse Picasa Web Albums. Ja nii ma teengi iga kord.

#90098 Reply
    Guest

Aitäh vastamast!
    Proovisin ka nii teha ja tõesti on selline kollases kastis kiri. Aga ma tahaks oma pildile nime juurde ehk siis pildi peale panna ja pildi ka väiksemaks teha, et isetegija blogisse mahuks paremini, siis seda võimalust ta ikkagi mulle ei paku. On valik edit in google+ ja valik edit in picasa ei ole aktiivne.
    Ja seal edit in google+ ei oska ma neid asju enam teha.

#90099 Reply
    Guest

Aitäh vastamast!
    Proovisin ka nii teha ja tõesti on selline kollases kastis kiri. Aga ma tahaks oma pildile nime juurde ehk siis pildi peale panna ja pildi ka väiksemaks teha, et isetegija blogisse mahuks paremini, siis seda võimalust ta ikkagi mulle ei paku. On valik edit in google+ ja valik edit in picasa ei ole aktiivne.
    Ja seal edit in google+ ei oska ma neid asju enam teha.

#90100 Reply
    Silpsolps
    Member

Pildid töötlen ma alati arvutis, enne kui kuhugi üles laen. Ja teen väiksemaks ka, sest originaale ma ei lae kunagi üles. Peale fototöötlusprogrammi kasutan veel online-programmi PicMonkey. Näiteks raamide lisamiseks. Seal saab ka teksti lisada.

Aga Picasas saab ikka endiselt suurust valida, seal on olemas paremas servas Link to this Photo. Valid sealt suuruse 400 või 640. Ja siis vastavalt soovile teed linnukese esimesse (Hide album link) või teise (Image only (no link)) kasti. Esimesel juhul on pilt klikitav, teisel juhul mitte. Koodi võtan alumisest (Embed image) kastist.

#90101 Reply
    Guest

Suured tänud!
    Hakkan proovima.

#90102 Reply
    Member

Alustasin eile blogi tegemist tahtsin panna pilti lisasi pildid nagi-sse aga ei oska kuidagi panna neid tegin nii nagu paljudel siin kirjutatud oli et

aga ei tulnud mul pilti kuskilt :(

#90103 Reply
    Sokike
    Member

Pead leidma koodi, mis lõpeb laiendiga .jpg
    Sinu pildil on see http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/429/178/0107339209e9f43.jpg
    Kui nüüd selle “joru” img-tag’ide vahele paned … Vaata, mis juhtub. :)
    Minu mäletamist mööda Nagi peaks pakkuma koode ka kusagil pildi kõrval. Ise Nagi ei kasuta, seega ei oska täpsemalt juhatada. Aga igal juhul kui teed pildil hiirega paremkliki ja avanenud valikust võtad view image, siis aadressiribalt saad vajaliku .jpg-ga aadressi kätte.

#90104 Reply
    Silpsolps
    Member

Sasipusake, sina võtsid aadressi ülevalt aadressiribalt, jah? Aga vaata pildi kohal on valik “suurused”, klõpsad selle lahti, valid sobiva suuruse (blogis tavaliselt “keskmine”). Nüüd avaneb valitud suuruses pilt ja seal all on kood, mille võid otse blogi postitusse kopeerida ilma IMG-deta. Sel juhul töötab pilt lingina, klõpsates pildil viib see Nagi albumisse, kus saab siis pilti suuremalt vaadata. Kui tahad lihtsalt pilti, siis kopeerid sealt koodist keskmisest reast ainult pildi aadressi (http://static3.nagi.ee……_m.jpg) ja paned IMG-de vahele. Muidugi saab otse pildilt ka aadressi võtta. Erinevates brauserites on see erinev.

#90105 Reply
    Guest

Palun abi, võib-olla on see probleem juba esinenud, vabandan siis kordumise pärast aga probleem järgmine: hakkasin postitusele nagu tavaliselt pilti lisama ja arvuti läks vist lolliks aga tegi aktiivseks kõik pildialbumis olevad pildid (osad siniseks ja osad häguselt valgeks) ja ma ei saanud seda “aktiivsust” enam ära. Tuli eraldi aken mis teatas, et laeb mulle kõik pildid või midagi ja all oli kastike kuhu tegin linnukese, et keela dialoogid sellel lehel. Sellega sain piltide aktiivsest sinisest olekust lahti aga enam ei tööta IMG nupp vasakus servas. St. et tavapärasel moel ma enam seda akent, kuhu pildi link kopeerida lahti ei saa. Otsin ja nean end, et kuhu krdi kohta ma selle linnukese panin, et see ära võtta, no enam ei leia. Pikk jutt aga kui keegi sai midagi aru, ehk oskab nõu anda, kuidas IMG nupp jälle aktiivseks teha???

#90106 Reply
    Silpsolps
    Member

Kuidas see nupp jälle tööle saada, seda ma ei tea. Aga paljud ei kasutagi üldse seda nuppu. Kirjutad lihtsalt koodi algusse [img]ja%20lõppu[/img]. Seda siis otse postitusse.

Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 305 total)
Reply To: Blogid – pildi lisamine
Your information: