Blogid – alustamine ja seadistamine

Homepage Forums – ISETEGIJA – Meie blogid – tehnilised teemad Blogid – alustamine ja seadistamine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 537 total)
  • Autor
    Postitused
  • #390 Reply
    Member

BLOGIDE LOOMISEST!

ampsak kirjutab:

Kuna paljud tahaks oma blog-i kallal pusida, aga veel päris ei julge, siis üks väga lihtne ja piltlik õpetus siia teemasse.
    1. Blogi loomine – vali blogide menüüst link Loo oma blog
    2. Pealkirjasta oma blog – kirjuta oma blogile lühike pealkiri ja lisa väike tutvustus. Seejärel vajuta lingile nõustun!
    3. Oota aktsepteeringut – kui oled nõustunud, siis kuvatakse tekst, mis teatab, et info sinu sooviga on saadetud administraatoritele. Nüüd lihtsalt ootad, millal administraatorid sinu blogi aktiivseks teevad. See võib juhtuda kohe või ka mõne tunni jooksul. Ole kannatlik!
    4. Sul on oma blogi – valides blogide menüüst Minu blog, avanebki uues aknas sinu blog.
    5. Saad postitada teateid – postituse lisamiseks vali blogide menüüst Lisa/muuda posti. Avaneb aken tühja tekstiväljaga, kuhu kirjutagi oma teade või lisa pilt. Postituse sisestamiseks vajuta peale teksti lisamist Saada ära.
    6. Kustuta või muuda postitust – kui selgub, et midagi läks ikkagi valesti, siis postituse muutmiseks või kustutamiseks vali blogide menüüst Lisa/muuda posti.
    7. Blogi seadistamine – kõige lihtsam tee blogi isikupärasemaks muutmiseks on lisades sinna andmeid. Enda kohta saabki infot kõige kiiremini lisada just siit.
    8. Blogi stiili ehk välimuse muutmine – avaneb aken keerulise koodiga. Kui oskad, siis võid asuda seda siit ise muutma. Kui tahad lihtsamat teed kasutada, siis vali siit Choose template from Gallery. Sealt vali meelepärane stiil. NB! Stiili võid muuta ka siis, kui oled juba postitusi lisanud – see info ei kao stiili muutmisel.
    9. Isiklik pildialbum – siia saad lisada veidi pilte, mida oma blogis näidata.

Blogi stiili muutmine ehk välimuse muutmine:
    Niipalju, kui täiesti mitteoskaja oskas teha (Wordi dok) seal on kohad ära märgitud, et kuhu ja mida kirjutada võiks/saaks
    Template’i alumine kastike

http://www.w3schools.com/css/css_reference.asp – ingl k leht “arvutitõdedest”, mis on abiks oma lehe kujundamisel

NB! PALUN ärge pange oma blogidesse üles suuri BMP faile, tehke nad ikka ilusti JPG-deks!!!

#23258 Reply
    Member

TAUST BLOGILE!

@sibulaplix wrote:

kas valitud blogi tausta värvi on võimalik muuta ka?

riinukas kirjutas:
    mina muutsin katse eksitus meetodil

otsisin värvikoodide tabeli ja siis otsinguga sealt muutmise lehetl background ja siis panin mingi mulle meeldiva värvi ja siis vaatasin mis juhtub:P http://www.pedja.edu.ee/~neeme/failid/arvuti/colors.html nt see

Kuutydruk kirjutas:

Mu armas kallis Kalli võttis vaevaks ja pani kokku kirjelduse, kuidas blogile tausta panna.
    Võtke heaks või pange pahaks. Panen selle siia nüid üles…

Tausta lisamine blogile.

Ärgu siis targemad pahandagu kui liiga puust ja punaseks läks :)

Alustuseks natukene üldse taustapildist:
    Igasugune veebis olev pilt võib olla kolmes formaadis (JPEG (windows arvutites enamasti laiend .jpg), PNG või GIF). JPEG formaati tuleks eelistada kui taustapilt on foto (sulavamad värvid, piirjooned pole selgelt eristatavad), GIF või PNG kui taustapilt on kontrastsemate piirjoonte ja ühtlaste värvidega. PNG on tegelikult parem kui GIF, kuid GIF on jälle rohkem levinud. Taustapilt peaks olema selline, et sealt pealt ka kiri välja paistaks. Hea nipp on võtta pilt mõnes pilditöötlusprogrammis (hea ja tasuta on näiteks http://www.irfanview.com/) lahti ja selle heledust (brightness) muuta. Pildi ümbersalvestamisel tuleks kindlasti jälgida ka failimahtu ja pildi mõõtmeid. JPEG salvestamisel saab mängida näiteks quality slideriga. Keda asi huvitama hakkas see leiab abi google-ist:

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=jpeg+gif+png&btnG=Search

Pildi üles panemine:
    Võta vasakult link “Your Gallery”. Sealt avanevast aknast saad valida browse-iga meelepärase pildi oma arvuti kõvakettalt. Lõpetuseks klikka “Add file”. Kui kõik läks hästi ilmubki valitud pilt brauseriaknasse. Liigu hiirekursoriga pildi kohale ning vajuta paremat hiirenuppu, avanevast menüüst vali properties. Avanenud dialoogiaknas on näha ka pildi aadress kus ta serveris asub. Aadress on midagi sellist:

https://stage.isetegija.net/mkportal/blog/images/80cool_background.jpg

Aadressist vajaminev osa on /mkportal/blog/images/80cool_background.jpg.

80cool_background.jpg asemel peaks olema näidatud siis sinu pildi nimi.

Kopeeri aadress endale kuhugi ära või jäta meelde. Nüüd võta vasakult link “Edit template”. Otsi välja koht kus on kirjas midagi sellist

#23259 Reply
    Member

PILT BLOGiSSE!

crazy kirjutas:

Pane väike pilt thumbnailina, mis viitab suurele pildile! Siis ei pea ainult väikseid pilte panema!

Näide:
    [*URL=http://www.suur_pilt.jpg][IMG]http://www.väike_pilt.jpg[/IMG*][/URL]

Ja ilma punaste tärnideta tuleb selline:

ampsak kirjutas:

sa teed kaks pilti -üks netis vaatamiseks – nt 800×600 pix ja salvestad selle suure pildina, siis teed väikese, pix-ides ei tea, aga ise olen u 2 cm laiuse/pikkuse teinud ja salvestad

@niidirull wrote:

Kui suur pilt blogi mahub?
    Pusin juba tükk aega, aga ikka tuleb ainult ristiga kastike. 😡

ampsak vastas:

kas sa mõtled seda kohta, kus muidu on mingi pehkind pingi pilt? sinna mahub vist 100x50pix suurune pilt… aga saab ilmselt suuremaks ka ajada seda pildi kohta…

@kriuks2 wrote:

Kuidas bloggile oma pilti lisada saab?

mode vastas:
    mMida sa täpsemalt mõtled? Täpsusta kuhu sa seda pilti panna tahad. Abi on ka ülalolevatest failidest, mida uurides peaks aru saama, kuhu tuleks sobiv pildilink kopeerida. Postituse sisse saab panna pildilingi[/img][img]ja[/img] märkide vahele asetamisega

@kriuks2 wrote:

tahaks pildi lisada “Veidike minust” alla aga ei oska :( proovisin küll ühtemoodi kui ka teistmoodi.. aga ei miskit ei tulnud välja

ampsak vastas:

kas sedasi proovisid kirjutada?

master selgitab pikemalt:

või siis: kõigepealt vasakmenüüst Edit Template

siis otsid üles koha, kuhu on paigutatud blogi default-pilt
    https://stage.isetegija.net/mkportal/modules/blog/templates/images/img07.gif

ning asendad selle oma pildilingiga:

crazy vastab:

Kõige parem on ikka ise pilt teha väiksemaks enne ülesse laadimist. Ja veel eriti hea oleks kui oleks selline pisike Thumbnail, mis viib suure pildini! Ja eriti super hea oleks, kui kui oleks oma server kuhu pilte ülesse laetakse! :D

@kriuks2 wrote:

mul üks niisama uudishimu küsimus IT inimestele siin kes teavad… et kui ma oma isiklikust pildialbumist pildi ära kustutan, mis on mul nt. blogis üleval siis kas sinna blogi see jääb ikka üles või kaob ka sealt?

crazy vastab:

Muidugi kaob pilt ära, sest teksti sees on ju ka viide lingile ja kui sa pildi tollelt lingilt ära kustutad, ongi ta läinud.

#23260 Reply
    Member

TULPADE NIHUTAMINE BLOGIS

@kriuks2 wrote:

kuidas saaks blogil seda parempoolset tulpa nihutada rohkem paremale?

ampsak vastab:
    No ma täpselt ei mäleta (ei viitsi otsida ka), milline neist on see menüü-blokk, aga põhimõtteliselt kui sa jõuad sellise kohani:

position:absolute;

top:87px;

left:50px;

width:410px;

siis sealt neid numbreid muutes saad asukohta muuta.

#23261 Reply
    Member

BLOGI BÄNNERID

@käsi wrote:

Ja mul jälle küsimus, et kusagil Blog-ide osakonnas minu blogi juures on kiri, et muuda oma blog-i bännerit. Mis see peaks tähendama ja mis bännerit?Mul nagu polegi teist, kui ma saan õigesti aru sõnast bänner.

ampsak vastab:
    Kui sa vaatad Blogide tabelit (see, mis menüüs on kohe esimene ja punane), siis seal on blogide hindamisedetabel ja seal ka need bännerid.

#23262 Reply
    Member

ÜLDISED KÜSIMUSED BLOGIDE KOHTA

drex küsib:küsimus siis ka blog-i kohta, juhm, nagu ma selles olen.. 😳
    niisiis, kui ma teen blog-i siinses keskkonnas, kas see on siis ainult siin kasutatav ja niiöelda käsitööpõhine?, et muid teemasid nagu ei kirjuta?, ja muudest eluvaldkondadest pilte ei pane?
    ja siis, kas ma saan blog-i sisse vaid siit “isetegijast” sisse logides või ka mujalt?, kas blogi näevad vaid selle lehe külastajad, või ka mujalt saab ligi ?phh.. niipalju totraid küsimusi…. 😯 (ma juhmik ka sellel alal 😆
    ampsak vastab:
    vastan siis niipalju kui oskan

1) blog peaks olema küll ainult käsitööpõhine, sest meil ju käsitööfoorum. Niisama blog-i tegemise kohti peaks netis mujalgi olema.
    2) blogi saad näha ka ainult siis, kui oma blog-i aadressi sisse trükid (või kui annad kellelegi oma blogi aadressi – seda näed nii, et avad oma blog-i ja aadressiribal ongi selle aadress: nt http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=6 ). Muuta ja ise kirjutada saad küll ainult meie süsteemist.

#23263 Reply
    Member

BLOGI ARHIIV

@kriuks2 wrote:

Kuidas blogis arhiivi näitamist aktiivseks teha? et kui klikkad september 2005 siis näed septembri tegemisi jne..? 🙄

ampsak vastas:

seda ma veel ei tea… ise tegin omale uue Template’i põhjal mingi asja sinna blog-i, sest mul ka seda arhiivi algul polnud.

Igaljuhul on mul stiili lehel selle koha peal

Arhiiv

!UtenteArchivio!

#23264 Reply
    Kuutydruk
    Member

Tegin omale hiljuti blogi arhiivi Ampsaku õpetuse järgi.
    Kuidas saaks nii, et kui minna blogile, siis on lahti/nähtavad ainult käesoleva kuu postid? (Kriuks2 ja Ampsakul on näiteks nii…) Või siis, et oleks nähtavad ainult teatud arv poste…?
    Kas seda saab kuidagi mingitest settingutest sättida?

#23265 Reply
    shalla
    Member

Võta lahti Seadista Blog-i ja sealt saad muuta, kui mitut viimast postitust sinu blogis näidatakse:
    Minimaalne postituste arv, mis kuvatakse “viimaste päevade postitused” all

#23266 Reply
    Member

Kuidas ma saan oma teist tulpa ülespoole blogis, no ei leia üles õiget kohta. Olen muutnud numbreid igal pool aga ei mõika 😥
    Seda tulpa kus üleval on PIIKSUPIRXU LEHEKE http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=539

#23267 Reply
    Member

Peale immaginet ja enne datablogi on see. 60 oleks sulle vast sobiv?

#blog {

position:absolute;

top:60px;

EDIT: aa vaatasin sul hoopis teistsugune blogi kood. Praegu küll seda õiget kohta ei leidnud aga otsin veel..

#23268 Reply
    Roheline
    Member

Mul on probleem blogiga. Kuidas saab teha nii, et ta näitaks esilehel ainult 5 viimast sissekannet? Blogi seadistuse all on üks selline koht, aga seal muutsin küll 25-ks, 10-ks ja 5-ks, aga ikka näitab kõiki sissekandeid 😥

Mis veel teha saab?

#23269 Reply
    Member

kas sa nuppu Salvesta eelistused ka vajutasid pärast muutmist? Mul küll toimis sealt muutes kõik tiptop.

#23270 Reply
    Roheline
    Member

Ikka vajutasin, mitte miskit.

#23271 Reply
    Member

vahel peab ka refresh nuppu vajutama, kui oma blogi vaatad.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 537 total)
Reply To: Reply #23263 in Blogid – alustamine ja seadistamine
Your information: