Autorikaitsest

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Autorikaitsest

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 371 total)
  • Autor
    Postitused
  • #39560 Reply
    Sutsuke
    Member

@Mareli wrote:

Ja mingist “Soovisime vihjata anonüümselt ja rääkida murest ka teistega” pole siin minu arust juttugi, sest kui oleks soovitud midagi viisakalt vihjata,
    oleks võinud vabalt kasutada “Privaatsõnumit”, mitte mind eluks ajaks siia foorumisse risti lüüa.

Minu meelest oli Muhulase esimene selle teemaline postitus täiesti anonüümne.

@Mareli wrote:

Ilmselt on siin viidatud minu blogi postitusele.

Ma ei usu, et terve Isetegija Sinu blogiga nii kursis on, et kõik kohe jagasid ära, et näe, Marelist käib jutt…. Ise Sa ju hõiskasid oma esimeses vastuses, et jutt käib Sinust…

#39561 Reply
    Member

Proovin korra veel olukorda selgitada. Olen nendest asjadest ka tegelikult juba rääkinud, kuid olen nõus seda veel tegema. Meie eesmärk ongi see, et nendest töödest saaksid inspiratsiooni väga paljud inimesed. Isegi 100% neid jäljendades on meil hea meel. Me EI ole olnud kordagi pahased.
    Kui loete uuesti meie esimest postitust, siis EI ole seal sõnagi juttu, kellel selline apsakas juhtus. Me EI ole ju alustanud mitte ühegi sõnaga kampaaniat kellegi konkreetse isiku vastu. Kära ja „suur probleem“õhutati ja puhuti suureks peale järgnevaid postitusi. Seda me tõesti tagasi võtta ei saa. Meile on jäänud ainult võimalus oma muret selgitada.
    Oleme proovinud seda väga rahulikult teha. Erinevates postitustes olen korduvalt mainunud, et selles ei olnud midagi isiklikku. Teadisme juba alguses, et tegite kõik heas usus. Sel põhjusel me oma postituses sellest nimepidi ei rääkinudki.
    Kuidas ma peaksin seda kirjeldama, et Te ennast solvatuna ei tunneks. See millele soovisime tähelepanu juhtida oli see, et EI ole soovitav Flickrisse pilte laadida. Me ei ole kellegi suunas näpuga vibutanud ja veel vähem midagi nõudnud. Kõik on olnud ju algusest peale SOOVITUSLIK. Kuna me ise Flickri kasutajad ei ole, siis nähes sellist kooslust esimest korda, kus on kõigil võimalus pilte laadida ehmatas päris korralikult. Tänaseks oleme juba erinevatest arvamustest mõistnud, et selle mure püstitus ja sellest rääkimine on mõtetu, sest internett neelab ilmselt kõik.

Kui meie selgitused ja selle mure rääkimine Teile ikkagi solvumist
    tekitavad, siis vabandame siiralt ka kõikide teiste kommentaaride eest, mis on seda teemat siin kütnud.

#39562 Reply
    Lynx
    Member

Millal verd näha saab?

#39563 Reply
    Member

2. HALB VALIK: Kasutada erinevaid piltide kuvamise saite.(Picasa, Flickr, photobucket jne.) Seda juhul, kui salvestades eelnevalt pildi ja see tõsta eelmainitud lehtedele.

Sellest peaks kinni üritama pidada küll, pole ju raske, vaja lihtsalt meelde jätta. Ega siin praegu kedagi risti lööma ei hakatagi :), lihtsalt Mareli pilt juhtus olema parajasti see, mis kellelegi silma jäi. Aga see asi tasub meeldejätmist – ärge tõmmakse kusagilt pilte alla ega laadige järgmisse avalikku kohta, ka mitte korraks. See ei aita, kui pildile on autori nimi kenasti juurde kirjutatud. Nii tõsta ikkagi ei tohi. Pange otselink, kui on vaja, aga lingina, mitte pildina. Tegelikult ei tohi isegi Amazoni raamatukaanereklaame pildina mujale tõsta ega otse pildina linkida, see on nende lehel kirjas.
    Mind pahandab selline asi küll, kui oma pilte (mitte minu käsitöödest, vaid enda joonistatud pilte) olen mujalt leidnud, kohtadest, kuhu mina pole neid andnud. Ega siin muud, kui et varsti ei julge keegi enam mingeid pilte välja panna, lähevad rändama. Minu asju on läinud rändama kohtadest, kuhu teised inimesed on minu loal minu pilte riputanud (näiteks tehtud kellegi teise tellimusel).
    Kuulun ka nende heausklike hulka, kes automaatselt eeldavad, et inimene näitab blogis omaenda tehtud asju ja omaenda tehtud pilte. See, et pildimajandises on selline anarhia nagu on, ei ole vabandus. Katsume seda vältida.

#39564 Reply
    Urri
    Member

Lynx – minu kogemuse põhjal: kui teema nüüd kohe – kohe ei rahune, nii, et veel paar postitust ja siis on mõni nädal vaikust – siis umbes kahe lehekülje pärast 😆 😆

#39565 Reply
    Member

Kosmosemutt on lihtsalt ihu ja hingega autorite poolel 😆

#39566 Reply
    Lynx
    Member

@Urri wrote:

Lynx – minu kogemuse põhjal: kui teema nüüd kohe – kohe ei rahune, nii, et veel paar postitust ja siis on mõni nädal vaikust – siis umbes kahe lehekülje pärast 😆 😆

Norm…kutsuge siis asjaks läheb :P

#39567 Reply
    Lynx
    Member

Tegelt ma surgiks ka pisut:)

Oli juttu vesimärgi lisamisest aga teada on, et hoolimata vesimärgi praktilisusest pildi kaitsmisel on ta ikkagi üks rõve asi…aga miks mitte siis panna pildi allaäärde nurka nimi? Antud juhtumi korral siis nt http://www.muhutikand.ee ? Kas see oleks mõeldav?

#39568 Reply
    Member

Kokkutulek teemal “Autorikaitse” ;)

#39569 Reply
    Hettel
    Member

Ma mõtlesin ka, et miks mitte pilt ise märgistada. No ega pea see ju olema üle pildi diagonaalis laiutav vesimärk. Võib ju lihtsalt olla pilt paari tähega või minupärast kasvõi veebilehekülje aadressiga signeeritud.
    Ilusasti allservas, nii, et pilti ei segaks.
    Ilus oleks ju allservas http://www.muhutikand.ee.

#39570 Reply
    Member

Mina saan Mareli trotsist täiesti aru. Ta toimis siin eespool saadud soovituste/tingimuste põhjal a´la “kui sa saad kusagilt inspiratsiooni, siis tuleb kõik need kohad blogis ära märkida, et ei tekiks kellelgi sellist mõtet, nagu oleksid sa ise midagi välja mõelnud“. Selle kohutava tähenärimise tulemusena ei julge inimene õieti enam ennast oma tööde autorikski tunnistada, kartuses, et äkki keegi on juba midagi sarnast kusagil teinud. :omg:

Palun täpsustage, millest on ajendatud see lõik. Me EI ole ju mitte kuskil sellist asja keelanud. See on ju täpselt vastupidi sellele, mida me soovime pakkuda. Kõik mustrid ja galeriid on ju vabalt kasutada ja me ei aja taga ranget autorlust. Jutt käib ainult tühisest palvest, et võimalusel ärge avaldage kodulehelt saadud pilte uutes kohtades ilma viiteta.

Me olemegi oma lehekülge teinud eesmärgiga, et jagada muretult nii mustreid, kui ka valmis pilte tikanditest. Oleme seda teinud juba peaaegu aasta oma perede ja igapäeva töö kõrvalt. Käinud tikanditega stuudios pildistamas, skaneerinud parimate skaneeridega, taastanud öösiti vanu mustreid, et tulemus oleks tasemel ja seda oleks hea uurida. Meie eesmärk ei ole luua kõrgelt kaitstud ja rangete meetmetega kodulehte. Kõikide materjalide kasutamine käsitöö eesmärgil ongi ju meie soov. Või tundub meie tegemine liiga kummaline? Kirjutasime juba esimese postituses, et me ei sea piiranguid isegi siis, kui käsitöölised teevad nende mustrite järgi toredaid asju müügiks. Need mustrid ongi ju tehtud sellepärast, et nende järgi oleks lihtsam asju teha. Tikkida oskavad ehk paljud, kuid kompositsioonide loomine võib olla keerukas ja seda osa me tahamegi täita.

Palun ärge looge jälle uut segadust.
    :)

#39571 Reply
    Sirtsuk
    Member

Mul tekkis küsimus: näiteks on mul alla laetud need 10 mustrit(tasuta E-raamat) http://www.muhutikand.ee/e-mustrid
    ja otsustan nüüd sealt tikkida, kuidas viitan? Umbes nii, et panen lingi, kust saab seda mustrit alla laadida(seda konkreetset mustrit ma ju näidata ei saa, kui ma ei tohi seda kusagile mujale ülesse laadida)?? Olen joonistanud ka erinevaid mustreid kokku, üks lill siit, teine sealt, mõni vahele üldse peast…Ja seda Mareli viidatud mustrit ei osanud ma mitte muhutikandi lehelt leida…

Ei taha tekitada segadust, lihtsalt oleks hea selgusele jõuda!

#39572 Reply
    Member

Jah, lingidki algalllikale, st kohta, kust sa mustri said. Miks peaks otse mustrit näitama? Kui ma kuskilt ajakirjast või raamatust või ostetud pdf-mustrifailist midagi valmis koon, siis ma viitan ka ajakirjale, raamatule või pdf-i ostuvõimaluse kohale, mitte ei skänni mustrit sisse, lae seda Flickrisse üles ja viita siis sellele!

#39573 Reply
    Hettel
    Member

Minu loogika ütleb, et nii viitangi, et mustri võtsin tasuta e-raamatust, mille saab omale tellida sellelt ja sellelt leheküljelt. Kui paberkanjdal olevast raamatust, siis ei kopi sealt pilti omale blogisse, näitamaks, kushohast sa mustri said. Ikka kirjutad raamatu/ajakirja pealkirja ja ajakirja puhul ka väljaandmise aja.

#39574 Reply
    Member

@Sirtsuk wrote:

Mul tekkis küsimus: näiteks on mul alla laetud need 10 mustrit(tasuta E-raamat) http://www.muhutikand.ee/e-mustrid
    ja otsustan nüüd sealt tikkida, kuidas viitan? Umbes nii, et panen lingi, kust saab seda mustrit alla laadida(seda konkreetset mustrit ma ju näidata ei saa, kui ma ei tohi seda kusagile mujale ülesse laadida)?? Olen joonistanud ka erinevaid mustreid kokku, üks lill siit, teine sealt, mõni vahele üldse peast…Ja seda Mareli viidatud mustrit ei osanud ma mitte muhutikandi lehelt leida…

Ei taha tekitada segadust, lihtsalt oleks hea selgusele jõuda!

Kui olete nende järgi midagi teinud, siis olete ise autor. Need pdf mustrid ongi abistavaks materjaliks. Need on ja jäävad nagu vanasti. Täna on nende jagamine lihtsalt elektrooniline. Kõik, mis olete ise meisterdanud on Teie looming. Seda ei olegi vaja viidata. Aga kui soovid teavitada oma sõpra, siis saab suunata ju kasvõi esilehele. Või saada see sama pdf fail otse sõbrale. Kõik e-mustrid on vabas kasutuses. Isiklikke meisterdusi, mis on tehtud e-mustritega EI pea viitama. Uusi mustreid lisandub meie lehele varsti juurde nii pildis, kui ka pdf failidena. PDF failide salvestamine ja printimine on 100% vaba. :)

Soovitus puudutab ainult sellist olukorda, kui soovite kuskilt galeriist mingit pilti oma arvutisse ja siis edasi juba oma blogidesse.
    Kui küsimusi või jäi midagi veel segaseks vastan meeleldi

Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 371 total)
Reply To: Reply #39570 in Autorikaitsest
Your information: