Aukartus materjali ees

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Aukartus materjali ees

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
  • Autor
    Postitused
  • #1027 Reply
    Member

Lihtsalt uudishimust küsin, tahan teada, kas teisi minusuguseid ohmusid veel on.

Nimelt, ostad mingi materjali ära, mõeldes, et nii kui koju saan, nii tegemiseks läheb — ja siis jääb ta hoopis kappi ja üksiti ka hingele seisma. Ühest küljest justkui tahaks kangesti teha, teisest küljest jälle oleks nagu hirm. Mul just kangastega on sedaviisi – lõngast eseme annab ju üles tõmmata ja otsast alustada, aga kui kangal käärid sisse lüüa, siis see liigutus on mõnes mõttes fataalne.

Praegu põrnitsen kolme kangast. Valmistasin juba teised ette, dekateerisin ää, panin sellisesse kohta, kus ma kümme korda päevas neid vaatama pean, iga kord kui mööda lähen – käsi ei tõuse alustama.

Oh mind küll. Kättevõtmise asi, aga nagu lävepakk oleks ees, üle ei saa…

#53800 Reply
    Kail
    Member

:D Ära muretse- on küll! Sa ei kujuta ette mitu kangast minul kapis lihtsalt seisab, igakord neid vahtides tekivad uued mõtted. Ilmselt on see mõtisklemine viga, kuna lõpuks ei tea millist ideed valida ja nii jääbki riie teadmata ajaks ootele.

#53801 Reply
    Member

on… minul seisab üks tükike riiet juba peaaegu 10 aastat kapis ja ootab kleidiks saamist… riie hullult meeldis ja isegi lõige oli olemas… aga tegema ei julgenud hakata ja nii see seisma jäigi. ja jääbki vist, sest head õmblusmasinat ei ole mul endiselt ja pealegi pole ma enam mingi eriline kleidiinimene ka.

#53802 Reply
    Member

Hmmm, mul nagu eriti seda muret pole, et seisma vääga kauaks jääb. Pigem võibolla ja ei suuda otsustada, et mida teha just. Eriti kripeldab hinges siis, kui on kallis kangas. Just kääride sisselöömise ajal. Ja kui on paha õmmelda, siis tekib juba kahetsus, et üldse selle ostsin. Viimati oli see tunne eelmise suve lõpus, kui tegin lapsele 1 sept. riietust (sellest siin foorumis pilt ka).

#53803 Reply
    mdm beadalot
    Member

Mul on Tšehhi pärlitega nii… Tegelikult hakkab juba nüüdseks tasapisi üle minema. Aga võtab ikka aega… Muudkui imetlen ja imetlen, aga ehtesse panna eriti ei raatsi 8)

#53804 Reply
    kikukas
    Member

@mdm beadalot wrote:

Aga võtab ikka aega… Muudkui imetlen ja imetlen, aga ehtesse panna eriti ei raatsi 8)

Ära minu kuuldes räägi niukstjuttu 😯

#53805 Reply
    Member

Siin pole küll tegemist aukartusega, aga panen oma loo sellegipoolest kirja.
    On üks kangas (nailontrikotaaž võiks materjali kohta öelda), ostetud 1979. aastal Tallinna ühest komisjonikauplusest, teda on 7,5 meetrit, maksis 106 rubla (oi, see oli suur raha ju!): läbipaistval valgel põhjal on suured punased moonid ja rohelised lehed. Heale inimesele, kes kanga ostis, see meeldis, aga teha ei osanud temast midagi. Nii see kotitäis ilu ongi käinud rändkingitusena käest kätte. Eeee… juba 20 (kakskümmend!!!) aastat on nimetatud varandus minu kapis ootel. Ilus riie on. :)

#53806 Reply
    Member

Issake pirr, moonid minu lemmikud. Kuidas saad ilusal riidel lasta nii kaua oodata. Oiimaivõi, tee ometi midagi 😉

#53807 Reply
    Kail
    Member

Ma teeks sest mooni riidest pika seeliku.

#53808 Reply
    Member

mul on hea soovitus – viige õmblejale, kui ise kääre sisse lüüa ei julge!!! :D

#53809 Reply
    Member

Võtsin üle pika aja selle kanga kirstust välja. No ei tea… las ootab veel, kui nii kaua on jaksanud oodata :).
    Kangas (ei olegi väga valgel põhjal ja väga moonid vist) 😳
    Hinnasilt

#53810 Reply
    Rees
    Member

See on siis nagu kirjatööd alustades, et istud valge paberi ees… ja läheb ikka hulk aega enne kui julged/söandad teise “ära rikkuda”. Kangaga tõepoolest vahel samamoodi.

Mul mõni kangatükk ka kümme aastat seisnud, aga see tundub nii hea, et mingi moeröögatuse peale ei raatsi raisata, aga vanust nagu ka niipalju pole, et puhta klassikalist stiili fännaks.

Sel suvel plaanin täpselt 10a linaseseguse helesinise riide lõpuks sirgeteks püksteks teha… Kaua ta ikka ootab!

#53811 Reply
    Member

Mu ema käis kunagi ammu DDR-s. Oli selline riik! Tõi sealt hetkel moesolnud kortsuriiet ja sametit. Nõelu, niite ja vardaid ning heegelnõelu. Kangad avastasin hiljuti riidekapist, kohusetundlikult ajalehtedesse mässitud ja ostutšekid vahele torgatud. Kas ja kes neid kunagi õmblema hakkab, ei oska öelda.

Pirr! Sellisest kangast võid ju endale kardinad teha! (Pildi järgi otsustades vähemalt)

#53812 Reply
    Member

Mina arvan, et kui kangas on niiii kaua oodanud oma õiget aega ja hetke säramiseks, siis ei saa seda lihtsalt kardina peale raisata, sellest peaks tulema midagi ilusat, midagi erilist, kasvõi kanga auks, et on pidanud nii kaua ootama..

#53813 Reply
    carolin55
    Member

minul ootab üks linane beežikas riie…..mõtlesin et teen laualina (pidupäeva siis) ja salvrätikud, aga näädsa siiamaani ainult imetlen ( ja kallis oli ta kah minu arust :? )

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
Reply To: Aukartus materjali ees
Your information: