Arhiiv: Käsitööjutud

Homepage Forums ARHIIV ISETEGIJA SUUR ARHIIV Arhiiv: Käsitööjutud

• This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Postitused
  • #111 Reply
    kikukas
    Member

ampsak kirjutab:

@ampsak wrote:

@crazy wrote:

Ampsak võiks välja mõelda kuidas ma ühte lõiget pean kokku kleepima

mis värk on siis? et printisid midagi välja ja nüüd jama ve?

crazy kirjutab:

Kuule tead jah selle jaki lõike lasin välja (kokku vist 58lk) ja eile öösel lõikasin veidikene ja nüüd juhe niii koos. Iga lehe nurgas on noolekesed, mis peaksid siis nagu lõiget kokku aitama panna. Aga ma ei tea kui palju peab kattuma ja ah ja oh ja muidu ka böö 😡 Lõige iseenesest väga lihtne ja tulemus väga huvitav. Aga kui aju on pisike ja ruumilist mõtlemist ei ole.. Eks ma suvaliselt kokku ikka panen täna öösel. Aga kui viitsid siis vaata :D Kuigi niimoodi niisama .pdf faile sirvides ei saa vist aru. Pilt ka sellest kui kaugele eile öösel jõudsin, tegelikult jõudsin natukene kaugemale aga ei viitsi alla pildistama minna.

ampsak kirjutab:

ma pole jah proovinud neid asju printida kunagi, aga nagu aru saan, siis tuleks kriipsukeste maalt paber ära sirgelt lõigata põhimõtteliselt. Kle aga muidu änks ju!

#15551 Reply
    kikukas
    Member

Maki kirjutab:

@Maki wrote:

@ampsak wrote:

Kle aga muidu änks ju!

Mina vaatasin ja vaatasin seda pilti ja – andke andeks minu vanainimesearvamus – üsna koti moodi paistab…
    Edit: aga iseenesest üsna põnev, et sedamoodi lõiget edastatakse: prindi-kleebi-rebi-lõika ja valmis :)

#15552 Reply
    kikukas
    Member

crazy kirjutab:

Sellepärast ongi huvitav, et koti moodi on :D Ja lihtne lõige ka! (egas ma mingi ampsak ei ole, et päris mantlit-jakki õmmelda oskan) Ja päris igal ühel vast ei ole sellist seljas ja siis peab ju mul see ometigi olemas olema! 😉 Nii et Maki sul on täitsa õigus oma arvamusele ja kõik ei peagi meeldima :) Ma olen muidugi disaineri nimest ka pimestatud 😆

#15553 Reply
    kikukas
    Member

Tults kirjutab:

Jube äge värk Crazyl tegemisel, riie mängib ka suurt rolli selle jaki juures mu meelest. Ühevärviline vast pilegi nõnna põnev. Mis riidest sa Crazy teed?
    Aga ma leidsin endale ka projekti, ei saanud käed rüpes ikka istuda valisin siin sellise asja välja : http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=77110&PhotoID=738185 mees ennustas et ehk jõuludeks saan valmis ;) näis

#15554 Reply
    kikukas
    Member

Maki kirjutab:

@crazy wrote:

egas ma mingi ampsak ei ole, et päris mantlit-jakki õmmelda oskan

Tead, jakk ja mantel on kättevõtmise asi :) Kunagi ammu tuli mõte, et õmbleks tütrele mantli. Mõeldud-tehtud. Ühel päeval võtsin lõike, ostsin poest riide, vatiini ja voodri ning lõikasin välja, järgmise päeva ja öö õmblesin ja valmis ta oligi :) Peale minu tütart nüüd juba 2 tütarlast seda kandnud ja mantel elab juba oma neljandat või lausa viiendat elu kellegi tütarlapse seljas :)
    Paar jakki olen ka õmmelnud. Üks on eriti lahe 80-ndate stiilis, lillast ruudulisest riidest, puhvis varrukatega. Jakk ripub kapis ja ootab moelaine naasmist (või äkki juba ongi moekas :möhh: ). Pääle puhkust, sept alguses, saan pildi ka üles panna.

#15555 Reply
    kikukas
    Member

Marfa kirjutab:

Kas keegi oskab mulle anda nõu, kust ma leiaksin lõikeid meestele? 😥 Täitsa nutune lugu, juba mitu kuud otsin, aga on vaid ajakirju lastele, naistele, titeootel naistele, pruutis naistele lõputult, meestele ei miskit! Kas keegi on teadlikum minust?

#15556 Reply
    kikukas
    Member

Minka kirjutab:

Põhilõikeid, midaiganes asjadele saad vanadest burdadestki, kui uutes tõesti ei ole (ei ole kaasaegsete meeste õmblusajakirjadega kursis).
    Vanad burdad on aga enamasti olemas pea kõikides raamatukogudes ja neid antakse isegi nädalaks koju.
    Mis sind täpsemalt huvitab? Näiteks jope lõike leiab venekeelsest burdast 10/97- kõike variatsioone annab teha. Olen sellest põhilõikest 2 jopet mehale teinud. Umbes samast ajastust olen sanud ka põlvepükste põhilõike, mida ise olen kaasajastanud, fliisi jne., isegi velvetist soni, mis küll ise untsu läks….

#15557 Reply
    kikukas
    Member

Marfa kirjutab:

@Minka wrote:

Mis sind täpsemalt huvitab?

Põhiliselt huvitab mind pükste ja mingit tõugu jaki/jope/tagi lõige. Aga suured tänud väärtusliku info eest! :D

#15558 Reply
    kikukas
    Member

Ussice kirjutab:

Ma mässan klaasivärvidega, nendega, mida praeahjus kuumutades kinnitatakse. Deka Cristal värve ostan G-galerii kunstipoest ja siis plätserdan vaase-küünlajalgu enamasti jõulukingitusteks.

#15559 Reply
    kikukas
    Member

pirr kirjutab:
    Kaubamaja Leiunurgas (Humana kõrval) on müügil linasest (koti)riidest suvekotid, hind 69 raha. Kott iseenesest ei ole midagi erilist, aga SANGAD!!! on vahvad ja kogu hinda väärt.

#15560 Reply
    Krentu
    Member

PostitusPostitatud: 23 September 2005 13:46:42 Teema:
    marfa kirjutab:Kas keegi oskab mulle anda nõu, kust ma leiaksin lõikeid meestele?

Et Su otsimist pisut lihtsustada, siis Burda 3/2005 on meeste asju ja täitsa lahe jakk, ja siis 8/2003 on ka meesteasju. Aga tegelikult piisab jah ühest heast põhilõikest. Oleneb kui palju Sa plaanid neid meeste asju õmmelda, aga muidu Eurokangas müüakse selliseid “eraldi” kõikeid, mille ainus miinus on kallis hind (umbes 100.- ringis). Aga mida neil pakkuda on, seda võid vaadata siit
    Mina tegin oma mehele need ja tulid väga moodikad (ainult pikkust panin juurde ja tegelt tegin kahed sellised).

Kuule tead jah selle jaki lõike lasin välja (kokku vist 58lk) ja eile öösel lõikasin veidikene ja nüüd juhe niii koos. Iga lehe nurgas on noolekesed, mis peaksid siis nagu lõiget kokku aitama panna. Aga ma ei tea kui palju peab kattuma ja ah ja oh ja muidu ka böö Mad

Minu meelest ka peab need mummuga kriipsud kokkuajama, ehk osadelt lehtedelt pead ääre , mille printer jätab, ära lõikama. Aga tõenäoliselt Sul juba jakk valmis ja tõesti väga lahe on ja uskumatu et sellise disaineeri asju on niimoodi netis saadaval! Aga mulle just meeldiks selline ühevärviline villane selleks jakiks:)

#15561 Reply
    Member

Marfa kirjutab:

Kas keegi oskab mulle anda nõu, kust ma leiaksin lõikeid meestele?

viimases burdas on meestele päris palju lõikeid.

#15562 Reply
    Member

Ma kirjutasin kunagi üles, mis Burdades meetselõikeid leidub (et iga kord ei peaks otsast otsima hakkama, kui midagi vaja läheb), siiski ei ole see nimekiri lõplik ja uuemaid ei ole ka siia lisanud.
    4/96- jakk, püksid, vest
    10/96- fliis
    1/98- jakk, raglaanlõikega fliis
    9/98- jakk, pluus
    11/99- poolmantel
    2/01- jakk, pintsak, püksid, mantel, pluus, triiksärk
    3/03- pluus, pusa, püksid, jakk
    8/03- pluus, mantel, püksid, jakk
    10/04- püksid, raglaanlõikega t-särk

Kui mu mälu mind ei peta, siis selle aasta märtsikuuses Burdas oli ka meestele lõikeid (Burda kaanel on rohelises jakis modell), ise õmblesin sealt püksid elukaaslasele. Hea lõige oli.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
Reply To: Reply #15559 in Arhiiv: Käsitööjutud
Your information: