Aiaretked 2011

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
  • Autor
    Postitused
  • #304301 Reply
    Urask
    Member

Ma just tegelikult jäin järele mõtlema, et võib-olla peaks minusugused, kellel aed alles areneb just asjatundlikumaid inimesi külla kutsuma, oskavad ehk hääd nõu anda 😉

#304302 Reply
    LaanteLaps
    Member

Ürask, no just! Ma mõtlen enda aia kohta sama. Igasugused mõtted on väärt kuulda.

#304303 Reply
    Tintsu
    Member

Oi metsaaeda tahaks küll näha. Ma pole veel ühtegi sellist reaalis näinud.

#304304 Reply
    Guest

oi mind küll! Ajan siin inimesi segadusse… 😳 Palun vabandust!
    Metsaaed kõlab tõesti põnevalt. Ühes viimases aiaajakirjas on mu meelest üks selline piltide peal. Samblased kivid ja majake metsa vahel. Minu aed kahjuks midagi sellesarnast ei ole. Lihtsalt väike üksildane talukoht niiskete heinaste segametsade vahel. Niipalju, kui RMK ja naabermaade omanikud meile seda metsa alles on jätnud… Oma kitsuke metsariba on meie “kaitseala”, mis ümbritseb nelinurkset heinamaad, mille keskel on väike vana maja ja peotäis vanemaid-uuemaid ehitisi. Vana õunapuu- ja marjaaed maja taga. Mõnekümne aasta eest ei olnud kellelgi paremat ideed, kui istutada uued viljapuud maja ette korrapäraselt ridadesse. Peenralapid jäid siia-sinna pillutuna, kuhu nad misiganes põhjusel kunagi kange labidavaeva tulemusena sorgitud said. Kõik justkui toimib, aga tervikpilt on arusaamatu. Seda tüütut korrapära ja mõtestamata korrapäratust olen tasapisi ümber korraldamas. Kuna see on minu erahobi (teiste hobide kõrval, eksole) ja ega ma ju hirmus jõuline maaharija ei ole, siis liigubki kõik hästi tasapisi ja väikeste projektide kaupa.
    Seega tõesti-tõesti, midagi eriti põnevat vaadata ei ole. Aga kui mõni külaline suvesüdames mu õuele peaks sattuma, siis tuleks tal ilmselt viisaka näoga välja kannatada väike roosiimetlemise ringkäik, tutvuda rohkem või vähem tavaliste köögiviljataimede seisukorraga, teha nägu, et tootsipeenardel üksteise vahelt väljapiiluvate maitsetaimede nimed jäävad enesestmõistetavalt meelde ja et naadilehed peavadki püsilillede vahel olema. Ja kui külalisel veel kannatust peaks olema, siis saaks ta natuke kõndida ka metsaserva heinamaade vahele niidetud jalutusradadel. Jajaa, õigel hetkel saabudes võib juhtuda, et külaline viiakse ka ekskursioonile mõne metsaharulduse õitsemist kaema. Aga see on mõistagi raskesti ennustatav.

Lohutuspilt ka. Varsti-varsti tahaks juba midagi sellist näha:

#304305 Reply
    Guest

Vabandust, aga teema nimi on ju “maitsetaimla”. Kui hästi otsin, siis leian ka mõne teemaga haakuva pildi ka. 😉

Mitu toiduks-joogiks-vürtsiks sobivat taime leiad pildilt?

#304306 Reply
    Tintsu
    Member

Pilt on küll paljulubav :)

Äkki saaks selle aiakülastuste teema eraldi teemaks tõsta? Ja esimesse postitusse siis lisama hakata, millal kusagile külla minnakse ?

#304307 Reply
    LaanteLaps
    Member

On küll armas päikesepaisteline kohake ju!

Ma tõstan selle teema lahku.

#10021 Reply
    Guest

@LaanteLaps wrote:

Aitäh Susa ja Laanelill!
    Minul midagi müstilist pole. Enamik on püsilillede peenardes ja kasvuhoones.
    Aed-piparrohtu soovitan soojalt kasvuhoones kasvatada, saab suve jooksul mitu saaki. Avamaal on ta suhteliselt nõrk ( või on meil mere ääres liiga tuuline ). Piltide tuustimiseks pean blogisse minema luurele. Midagi on plaatidel ka. Kaua sa ikka oma õiekesi blogis näitad :P Inimesed väsivad õite ja marjakeste vaatamisest ära :D :P

Kas teeme sel aastal kohtumisi aedades ka? Sellisel ajal, kus taimed oma täisõites ilu nautlemiseks pakuvad. Mh?

see on väga põnev mõte!!!
    endal suurt õiteilu vaatamiseks pakkuda pole aga teiste põnevaid aedasid vaataks küll ja korjaks ideid teostamiseks ning võsude-istikute vahetus võiks ka ju huvitav olla….:)

endal ürdiaed ka nö.loomisjärgus (st miskid taimed-iisop, pune, salvei said maanaabrinaiselt toodud ning peenrasse pistetud ning kenasti kasvavad ka…ainult kasutada pole neist ühtegi jõudnud-osanud…no vähemasti mesilastel on seal tegemist) ning vajaks pisut juhendamist-arutamist see teema

#304308 Reply
    Guest

Väga tore! Pidasin veel vaikselt plaani, et kuna minu paljud taimed on pärit mu kodulähedastest müügikohtadest, mis tõesti vaid 5-10 minuti autosõidu kaugusel, siis võiksid tulijad ette arvestada, et võimalik ka neid külastada (nt Calmia Istikuäri ja Kloostrimetsa Puukool ning kui alles, siis ka üks hea roosikasvukoone 😉 ).

Pean tõdema, et mul on täesti tavaline aed, kus olen olnud samuti sunnitud esivanemate tarbeaiast midagi tarbe- ja iluaia sarnast kombineerima. Kujundusega pole väga palju vaeva näinud, pigem olen hoolega igasugu eri taimi kokku tassinud. Olen seda sorti aiainime, kes teeb kogu aeg ümber ja ümber ja ümber ning taimed leiavad endale õige koha alles pärast kolmndat ümberistutust. Kui nüüd saaks uuesti otsast alati, teeks kindlasti palju asju teistmoodi, aga hetkel pean leppima olemasolevaga.

#304309 Reply
    Guest

Teeksin lahtiste uste päeva oma aias 25. juunil, kui antakse vähegi kuiva ilma. Pojengid on sel aastal suht jonnakad ja tahavad kõik ikka järgemööda, mitte korraga õitseda, aga on ka muud vaatamist. Kas oleks huvilisi?

#304310 Reply
    eidzu
    Member

Mina olen 27 Tallinnas, ilmselt 25 siis ei tule ;)

#304311 Reply
    Member

Kui midagi ette ei tule ja meelest välja ei lähe, siis vast tuleksin küll vaatama ja uudistama ja nõuküsima.

#304312 Reply
    Guest

Siiralt kahju, et ei leidunud ühtki kohaletulijat, sest ilmataatki oli täna väga soosiv. Lugesin huvi pärast õitsvad pojengid kokku – neid sai 15 – ning esimesed roosidki tegid nupud lahti. Aga mu aed alati huvilistele avatud, kui küsitakse :) Kaunist suve algust smile_lil

#304313 Reply
    Tintsu
    Member

Eks jaaniplaanid segasid asja ära. Muidu oleksin kindlasti aeda vaatama tulnud.

#304314 Reply
    Guest

Eks see aeg tõesti kõige sobivam polnud, kuid loodus sättis ennast tänuvu nii. Aga nagu ütlesin, huvilisi lasen ikka aeda ja räägin natuke juttu kõrvale, kui avaldatakse soovi 😉

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 31 total)
Reply To: Aiaretked 2011
Your information: