Admin teemad 2

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 313 total)
  • Autor
    Postitused
  • #265372 Reply
    Susa
    Member

Ma hakkan Sulle varsti kalendriga pinda käima – pane ennast valmis ;)

#265373 Reply
    Member

@Susa wrote:

Ma hakkan Sulle varsti kalendriga pinda käima – pane ennast valmis ;)

Ootangi juba ammu hirmuga.. uneaega niigi vähe, noh siis on veel vähem :P

#265374 Reply
    Susa
    Member

Ega elu ei saagi magamise peale raisata! ;)

#265375 Reply
    Member

@Susa wrote:

Ega elu ei saagi magamise peale raisata! ;)

Täpselt :D

#265376 Reply
    Susa
    Member

Kirjutasime eile mdm beadalotiga. Ta ütles, et satub üha vähem foorumisse, oma tööd ja tegemised hingavad kuklasse ja enam ei jõua. Leidsime mõlemad, et pärlifoorumile oleks vaja uut modet! Sellist, kes asja entusiasmiga võtaks.
    Ma ei kujuta muidugi ette (ei ole pärlivärkide foorumit eriti jälginud), kes keal võiks aktiivne olla.. 🙄

#265377 Reply
    Member

Hmmmm, tõesti ei tea neid pärlendajaid. Tallinlastest on Tsunaami kõva tegija, oli täna sünnipäeval ka. Järvakatest tulevad Drex ja Minni pähe, kes on aktiivselt tellimusi ajanud ja erinevaid tehnikaid katsetanud. Drex on juba tugi ka, äkki talle pakkuda lisatööd?
    Peab kohe minema uurima, kes meil seal veel tegutsevad aktiivsemalt.

#265378 Reply
    Susa
    Member

Ma mõtlesin ka korra Drexi peale. Kui ta ise ei taha seda tööd võtta, siis oskab ehk kedagi soovitada.

#265379 Reply
    Member

Meenus, et peaks Rahvalemmiku teemasse ka tulemused kirja panema. Mis arvad, paneks kohe 20 esimest kirja, või tekitab jälle paksu verd? Ja kas panna punktid ka juurde?

#265380 Reply
    kikukas
    Member

Tere Sirje

Ma vabandan ette, kui ma valel aadressil pöördusin, aga sel juhul äkki Te teate kedagi, kes oleks see õige inimene ja oskate teda vahest mulle soovitada.

Minu nimi on Olavi ja ma elan Tenerifel. Hiljaaegu alustasin ma mõttekaaslaste organiseerimist, et ESTO`l mitte välja surra lasta (nagu mõne aja tagused uudised meile halvaendeliselt teada andsid) ja sellega seoses on mul siin olnud kibedat mõttetööd kasvõi esialgse sümboolika ja üheselt mõistetavate sümbolite kasutusele võtmisel jne.

Teatavasti kipub eestlastega olema nii, et kahe eestlase puhul võime me rääkida kolmest eriarvamusest ja organiseeritud välis-eesti tegemistest kiputakse kajastama ka just neid kraaklemisi. Mis ei ole kahtlemata edasi viiv.

Edasi viivaks jõuks on ühisosa, milleks eestlaste puhul on teadagi eestlus. Niimoodi edasi ja tagasi targutades jõudsin ma suhteliselt loogiliselt väljendini „ühe mütsi all“. Ehk siis – nii lähimad kui kaugeimad eesmärgid peavad kõik selle tähendusega kokku kõlksuma ehk minu ja tänaste ja tulevaste mõttekaaslaste eesmärk ongi koondada eestlased ühe mütsi alla. Eestluse ja meie kultuuri säilimise nimel. Seda esiteks.

Ülejärgmine ESTO on plaanis tuua koju, eestisse, 2014 aasta laulu- ja tantsupeo aega, sest laulu- ja tantsupidu on see sündmus, mis väliseestlasi kõige rohkem niikunii koju toob. Seda teiseks.

Ja nüüd kirja põhjuse ja mõtte juurde. Mis Te arvate, kas oleks võimalik kodu- ja väliseestlaste ühiste pingutuste tulemusena luua 2014 aastaks, täpsemalt siis laulu- ja tantsupeoks üks müts, mille loomisel saaks kaasa lüüa eestlased üle maailma ja mille alla mahuks üks lauluväljakutäis rahvast? See oleks üks TEGU, mis läheks õhuliigutamisest penikoorma võrra edasi ja annaks tulemuseks sümboli, mille väärilist annaks otsida

Mul pole muidugi õrna aimugi, kuidas, millest jne see müts sündida võiks, aga mul mõte liigub selles suunas, et kui erinevatelt mandritelt, erinevatest riikidest jne saadetud tükkidest saavad kokku mingid siilud vms, siis nende lõplik ühendamine võiks toimuda alles laulu – või tantsuplatsil või peorongkäigus ning pole ju välistatud, et selle ideega haakuvad ka peo korraldajad.

Nüüd ma siis muudkui kirjutangi igasugu käsitööklubidele ja -seltsidele lootuses, kuni mingi eestvedajate pundi kokku saab.

Teile kirju-mirjut sügist soovides ja tervitades,

Olavi

Olavi Antons

olavi@tenerifeinfo.eu

http://www.tenerifeinfo.eu

66 33 84 322

Olavi Antons

#265381 Reply
    Member

:omg: Peab ikka pirakas müts olema :D No fakt on see, et NII suurt mütsi eesti rahvas küll tehtud ei saa! Rääkimata sellest, et igal TEOL peab olema ikka mõte ka. Nt Soome rekorditekk koosns ju tegelikult juppidest, mis kõik hiljem kasutust leiavad. Hulk lõnga hakkama panna mütsi peale, mida reaalset ei ole võimalik Lauluväljakule pähe tõmmata, on pehmelt öeldes jama. Saan aru küll, kust mõte ilmselt tulnud on – kogume eestlased ühe mütsi alla… Näe, olen ikka täitsa puhast tõugu eestlane – kohe vastu irisema 🙄
    Küll aga oleks mõttel jumet, kui midagi normaalsemat välja mõelda. Tekk langeb ilmselt ära, see oleks soomlaste kopeerimine.
    Mõttevälgatusena: äkki kiri-/kõlavöö? Oleks reaalsem, samas ka ju sümboolne tõmmata Lauluväljaku ümber rahvusmustrites vöö. Lisaks kõigele saaks moodustada selle juppidest, mis hiljem nt tantsu-/laulurühmadele laiali jagada. Issand, nii ilus mõte, peaks kohe ära patendeerima! :)

#265382 Reply
    kikukas
    Member

jaa, aga vöid ei osata teha, eriti kirisid 😆 mõte jummala hea ja sul, tegelt kaa.

#265383 Reply
    Susa
    Member

Oh, ma juba kujutasin ette, kuidas helikopterite hordid mere poolt saabuvad, nende all ripub hiiglaslik müts (minu kujutlustes nokaga ja nupuga soni), mis siis lauluväljaku kohale jõudes lahti lastakse.. Ja siis saabub eestlastele uus pimeduse aeg? Kui kogu lauluväljak sinna mütsi alla jääb.
    On vast lennukad mõtted seal väliseestis! Ei kujuta küll ette, kuidas toda mütsi seal rongkäigus kokku pannakse või mismoodi rahvale silmile tõmmatakse..

Esto on vägev üritus. Käisime seal kunagi kui ta Stockholmis oli. Lipud ja pühalikus meeleolus rahvas. Tol ajal tähendas väliseestlaseks olek hoopis midagi muud kui praegusel ajal. Praegu on meil kõigil mõni tuttav, kes on siit ära kolinud ja saanud ka väliseestlaseks. Vaevalt, et nende tunded siinse maa vastu enam nii ülevad on kui neil, kes kunagi sõjahirmus lahkusid. Aga mõte on muidugi ilus – kõik ühise mütsi alla koondada.

Seda mõtet võiks mõelda küll. Kuidas ja millega saaks rahva ühendada. Kindlasti peaks see olema läbi arutatud laulupeo korraldajatega ja küllap nõuaks too üritus ka omaette aega laulupeo ajakavva. Sel poleks ju mõtet kui asi kuidagi ei kajastuks.
    Pool sest “asjast” peaks siis tulema väliseestlaste panusena ja pool kodueestlaste poolt. Peaks olema ka nii teostatav, et igaüks, kes soovib, saab sest osa võtta. Kirivöö kudumisest ilmselt igaüks osa võtta ei saa – see on vaid oskajate tegemine. Kuigi mõte on väga ilus, Muhv!

Põnev igal juhul!

#265384 Reply
    Member

On ju veel igasugused suka- ja seeliku- jms paelad, mida möödaminnes kõiksugu üritustel isegi lastele õpetatakse tegema. Et kes oskavad, punuvad paelu, kangemad õpivad vööteo ka ära suure ürituse nimel. Samas neid palu muidugi nii palju veje pole, ka pole nad originaalis vist kuigi pikad… Ja aega võtab see peenest lõngast punumine ka mehemoodi.

Sall? Seelikutriipudes… A mis sellge hiljem teha 🙄

#265385 Reply
    kikukas
    Member

ei, see kirivöö on äge 9chin

#265386 Reply
    Member

Kuulge, peaks ikka kasutajanimede kohapealt ka eesti keele reegleid arvestama. Mis pagana MmmariLiiis!? Eesti keeles ei alga sõna topelt kaashäälikugagi, rääkimata kolmekordsest. Ja kolmekordne vokaal ka veel lisaks 🙄

Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 313 total)
Reply To: Admin teemad 2
Your information: