Aastaprojekt 2015 – muud tehnikad – arutlus

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Muid käsitöötehnikaid Aastaprojekt 2015 – muud tehnikad – arutlus

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Postitused
  • #12730 Reply
    Sokike
    Member

Uuel aastal “Teeme koos” alafoorumis tavapärast aastaprojekti ei tule. Küll aga igas temaatikas tulevad oma aastaprojektid. Pakkuge välja ideid, mida võiksime MUUDE TEHNIKATE all aasta jooksul koos teha, 6-12 tööd. Välja jäävad traditsioonilised kudumine, heegeldamine ja õmblemine, kõik teised tehnikad ja ideed on oodatud.

VARASEMAD SÕNAVÕTUD (mida ma ei osanud teisiti siia kopeerida):

Heily:
    No minu arust võiks olla kindlasti siidimaal, keraamika kaunistamine… Mis veel? Äkki mõni kuu võiks olla temaatiline, nt detsember võiks olla jõulukaunistuste tegemiseks. Smile

AlleRaa:
    Ma pakuks aastaprojekti teemaks Suur rõõm väikesest asjast. Kas tuleb sul endal idee või leiad netis inspiratsiooni millegi tegemiseks, mis su elu lihtsamaks või ilusamaks teeb. Sokijukud, temari pallid, portselanimaal, kohvipakkidest asjad, punutised jne jne.

Heily:
    Mulle see Alleraa idee täitsa meeldib, saab olla loominguline ja iga kuu natuke nikerdada. Wink Ma mõtlesin ise alguses hoopis teistpidi, no et määraks igaks kuuks tehnika ja siis kõik teeksid selles tehnikas töid…

AlleRaa:
    Kuude kaupa tehnikad või teemad võiks ka olla, siis on mingi orientiir ees, mille järgi joonduda.
    Kogume veel mõtteid ja paneme hääletusele?

Lotte vanaema:
    Selle aasta projekti olemus oli nii hea, et ei tahaks enam tagasi sinna kus tuli hingevärinal oodata kohtuotsust, kas sinu valge või punane on ikka “õiged” või linnukese saamiseks teha juulis läbi häda voolimist ja siis detsembris sattuda suurepärasele portselanikursusele.
    AlleRaa pakkumine, Suur rõõm väikesest asjast, on suurepärane – kus saab ka vähese aja-, materjali-ja töökuluga suurt rõõmu tunda. Käin päris palju erinevatel kursustel kus tehakse just väike proovitöö. Oleks põhjust siis ka teistele näidata rõõmu järjekordsest “jess – sain hakkama” katsetusest.
    Etteantud tehnikad sobiks mulle vaid juhul kui saan neid teha endale sobivas järjekorras. Etteantud teemad sobiks paremini, kui tehnika-ja materjalivalik poleks piiratud.
    Aega on kõigil vähe ning asju palju – seega pole mõtet mõttetuid asju teha ainult tegemise pärast.

Heily:
    Lotte vanaema ütles tegelikult mu viimased mõtted välja. Smile Alguses tundus lahe, et erinevad kuud ja erinevad tehnikad, aga no siis ma ilmselt kõiki kuid täis ei saaks… Sellepärast tundus ka mulle see Alleraa idee mõnus.

AlleRaa:
    Tore oleks, kui valminud töö juures on ka lühike kirjeldus, kust idee on pärit, mis materjale kasutatud, kuidas tehtud. Öeldakse küll, et üks pilt on rohkem väärt, kui sada sõna, aga ju ma olen siis nii uudishimulik, et tahaks rohkem teada.

Muhv:
    Mina näen seda teemat siin sellisena, et võiks mingi vahva üldise teema ju välja mõelda (mulle ka Alleraa teema väga meeldib), aga iga tehnika tegija teeb ikka oma asja, lihtsalt teema on üks, kus oma töid näidata.
    Sellisena, et igas kuus erinev tehnika, ei-ei, ei kujuta ettegi. Sest just need siin on nii spetsiifilised tehnikad, et nende tegijad on enamasti panustanud just peamiselt nende oskuste arendamisele. Need on nende nö põhialad ja sundida nüüd teisi sama spetsiifilisi alasid katsetama – no ei taha nii pealetükkiv olla. Kui kuduja võib aasta otsa kududa, miks viltija peab vahepeal savi mätsima, puitu treima, siidi maalima???
    Muide, paberitööd tuleb vast siiski eraldi aastaprojektina, teema saab üles kohe, kui saame vedaja(tega) kokkuleppele.

Sokike:
    No näiteks “12 vajalikku asja” võiks teha iga kuu igaüks oma valitud tehnikas.

Siit edasi on kõikvõimalike käsitöötehnikate harrastajad oodatud veel ettepanekuid tegema, kuidas ja mis teemal aastaprojekt käivitada!
    Kui detsembrikuu jooksul soovijaid ei kogune, siis siinne teema kustutatakse. Sel juhul on võimalus kaasa lüüa ühele tehnikale truuks jäävates koostegemistes vastavates alafoorumites. :)

#345960 Reply
    Heily
    Member

Hetkel teemadena välja pakutud:
    * Suur rõõm väikesest asjast
    * 12 vajalikku asja

Ja paisatab valdav arvamus olevat, et tehnika on vabalt valitav. Kas võiks olla paigas, et kaks kuud järjest sama tehnikat ei kasuta? Või täitsa vaba, igaüks ise valib, kas iga kuu sama tehnika või hoopis iga kuu midagi uut? :)

#345961 Reply
    Guest

Tehnika võiks olla ikka vaba. Nii on võimalus aasta lõpuks mingi komplekt kokku saada.
    Aga väike saatekiri võiks tõesti kaasas käia, et miks just selle asja ja kas tõesti oli ikka vaja…. :D

#345962 Reply
    AlleRaa
    Member

Ma olen ka poolt, et tehnika oleks vaba. Kes on keraamik, saab terve aasta oma keraamikat näidata. Kes aga soovib erinevaid tehnikaid proovida, on samuti teretulnud.

#345963 Reply
    Guest

Mulle meeldiks :SUUR RÕÕM VÄIKESTEST ASJADEST

12 VAJALIKKU ASJA

tehnika ja materjal võiksid olla vabad.

#345964 Reply
    Sunray
    Member

Kui läheb käima
    SUUR RÕÕM VÄIKESTEST ASJADEST – siis tehnika võiks olla vaba, mul on see periood oma elus üle elatud, kus iga uue tehnika vaimustusega käis kaasas sellele tehnikale vajalike jubinate ostmine, tänu millele on mul küll siiani asju, mida ma ehk oskaks kasutada, aga ei ole huvitatud kasutamast. Enam ma niisugust raha kulutamist ette ei võta. Samas on 5 päeva hõivatud inimesel , kellel on ka pere, loomad, aiamaa… raske (loe:väsitav) käia käsitöökursustel uusi tehnikaid õppimas. Iseasi oleks muidugi oma tehniliste oskuste arendamine, mõne uue võtte või mustri kasutamine.
    Teiseks teema sõnastus – SUURT rõõmu tunneme kõik isetehtud asjadest, aga kui väike see asi siis olema peaks? Lapitekk jääb suureks?
    12 VAJALIKKU ASJA – vabas tehikas on selle teema juures rohkem võimalusi oma erinevaid ettevõtmisi presenteerida.
    Minu arvamus. 🙄

#345965 Reply
    AlleRaa
    Member

Lapitekk kuulub õmblemise alla, seega siit teemast jääb välja. Siin on mõeldud muid tehnikaid nagu keraamika, siidimaal, vitspunumine, puutöö, viltimine jne.

Õmblemine, kudumine, heegeldamine, pärlitööd ja paberitööd peaksid saama eraldi omad aastaprojektid.

#345966 Reply
    Sunray
    Member

ok., siis mina taandun, sest uusi tehnikaid oma ellu mahutada ei jõua.
    korra veel reostan teemat – IT-s leian ainult meisterdamise, paberitööde ja kudumise aastaprojekti. Kas õmblejad, heegeldajad ja viltijad ei mahugi siis kuhugi? Ja kas on vajalik see aastaprojekt nii eraldi ära jaotada?

#345967 Reply
    Heily
    Member

Viltimises ei tule eraldi projekti, seega ka nemad mahuvad siia alla. Õmblemine, pärlitööd ja heegeldamine pole jõudnud veel teemat teha. :)

Miks nii palju erinevaid projekte üle foorumi laiali? Et proovida taas tuua elu ka muudesse alafoorumitesse, mitte vaid Teeme koos osasse. Foorum on paraku väga vaikseks jäänud ja kui kuidagi ei proovi inimesi tagasi/juurde meelitada, siis võib ilmselt varsti täitsa välja surra. Isetegija entusiastina tahaks siiski proovida ja püüda, enne kui alla anda.
    Teeme koos foorumiossa jäävad ülejäänud projektid ikka alles, kui ainult ettepanekuid tuleb, mida võiksime koos teha. :)

#345968 Reply
    AlleRaa
    Member

@Sunray wrote:

ok., siis mina taandun, sest uusi tehnikaid oma ellu mahutada ei jõua.
    korra veel reostan teemat – IT-s leian ainult meisterdamise, paberitööde ja kudumise aastaprojekti. Kas õmblejad, heegeldajad ja viltijad ei mahugi siis kuhugi? Ja kas on vajalik see aastaprojekt nii eraldi ära jaotada?

Sunray, loodan, et ühined kudujate aastaprojektiga smile_c0ti , kui registreerumine välja kuulutatakse.
    Samuti saad osa võtta õmblejate aastaprojektist ja omapoolseid ettepanekuid teha, mida, kuidas ja kui palju õmmelda icon_g020

Selle teema pealkiri tuleks asjakohasemaks muuta. Preagu tekitab pisut segadust.

#345969 Reply
    Heily
    Member

Ma loodan, et kui teema paigas, tuleb ka pealkiri sobivam. :) Esimeses postituses on tegelikult kõige alguses kohe kirjas, et välja jäävad traditsioonilised tehnikad nagu kudumine, heegeldamine ja õmblemine. :)

Ma ise näeks väga hea meelega, et see konkreetne projekt oleks võimalikult mõnus ja vaba, et naudiksimegi neid veidi teistsuguseid käsitöötehnikaid. :)

#345970 Reply
    Sunray
    Member

No nii, olen pisut hoos, nii et vabandage. 😆
    Kas lõnga värvime läheb meisterdamise alla?
    Muud nokitsemised – voltimine, punumine, värvimine sobivad?

#345971 Reply
    Heily
    Member

Mina paneks küll kõik need siia. :)

#345972 Reply
    Guest

Mulle meeldib mõte “rõõm väikestest asjadest”
    Aga õmblemise juurde pakuks teemad/kujundid kuude kaupa:
    nt jaanuar- sirge õmblus, veebruar- kaared, märts- romb, aprill-
    käsitsi jne Kuidas see sobiks?

#345973 Reply
    Member

:D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
Reply To: Aastaprojekt 2015 – muud tehnikad – arutlus
Your information: