3. TK Teeme ise endale lapiteki! Lõpp 11.05!!!!

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu 3. TK Teeme ise endale lapiteki! Lõpp 11.05!!!!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 670 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Ja minu mõte ka! Väga-väga ilus

kodukana
    Member

aga äkki on heegeldatud ruutude suuruse vahe tulnud lõnga jämedusest? olen kuskilt kuulnud/lugenud et ka ühe sama lõnga erinevad tokid võivad erineva jämedusega olla ??!! samas nt. soovitaks neile väiksematele lappidele paar ringi või rida juurde heegeldada, et saaks ühesuurused lapid !

Aitäh, hea foorumirahvas!
    Mul on lõng kõik samast sordist ja isegi sama toki lõngast tulevad eri suurusega tükid. Küllap siin kombineeruvad raamatu autori ja minu “käekirjade” erinevused.
    Aga küllap teengi, nagu soovitatud – heegeldan mõned ringid juurde neile tükkidele.

Juulike
    Member

Lõngakulu on, jah, suur ning lõng ise kallis. Mul kulus ligi 1000 krooni ning tõenäoliselt peab veel juurde ostma. Ma ei ostnud villast, seda poleks lihtsalt jõudnud.
    Ahvatlev oli mõte teha lõngajääkidest, kuid samas märksa aeganõudvam, sest tuleb kõvasti planeerida, sobitada ning jälgida lõnga materjali ning jämedust. Kuna kehtivad karmid tähtajad, ei julenud seda riski võtta. Seega valisin lihtsama, kuid samas kallima variandi. Küll ma ka oma jäägid kunagi hiljem mõnes vahvas värvilises lapitekis ära kasutan.
    Jõudu kõikidele tekitegijatele! Omi lappe näitan nädala lõpus.

kelly26
    Member

Tänan kiidusõnade eest. On tõesti täitsa kobe tekk sündimas :) Olen ise vägaväga rahul.

Juhul, kui ma saan 13. jaanuariks oma puuduva lõnga ning teki päriselt valmis, alustan kindlasti ka uuega.
    Aga….. kui ma valin uue teki jaoks sarnase süsteemi – et teki “sees” olevad lapid on ühesugused (või kahesugused), siis kas hakkan iga päev samasugust lappi uuesti pildistama? Minu puhul tuleks kõne alla töö käigust korra nädalas tehtud foto. Kui selline variant sobiks, siis projekti viimasel liitumiskuupäeval annan teada, kas saan osa võtta.
    Nüüd sõltub kõik juba ühest kollasest lõngast :) Sest kahte poolikut suurt tekki ma korraga teha ei tahaks…

Juulikese mõttega olen ka mina päri. 1000 eegu eest võib lõnga ühes korralikus lapitekis olla kindlasti. Ka mina teen teki odavamast materjalist. Sest korteri kommunaalkulud on vaja maksta ja ma ei usu, et maksude nõudjad on arusaajad inimesed, kui teatan, et: “selle kuu eest ma tasuda ei saa – ostsin ühe teki jagu lõnga” :)
    Kodus on lõngajääke küll. Aga tean nüüd, millised kogused teki sisse kaovad ja varudest ei jätkuks kohe kindlasti.
    Nii et kui veab, siis algab jaanuari keskel minul ka üks järjekordne suur isetegemine ;)

killukalli
    Member

See projekt sobiks mulle just lõngajääkide hävitamiseks ülihästi. Neid jääke ikka hirmsad kogused .hetkel end veel kirja ei pane, mõtlen veel 🙄

Member

Egas midagi – pange mind ka kirja!
    Tegema saan hakata jaanuari teise poole sees – materjal maal ja varem ei õnnestu seda sealt kuidagi kätte saada!
    Kui sobib, siis iga nädal kokkuvõtet ei tee – teiste asjade kõrvalt plaanis tegema hakata – ühel nädalal saan teha rohkem, teisel vähem jne.

mairit007
    Member

mina ise arvasin, et kokkuheegeldamiseks ainult ostan lõnga.
    ja tahtsingi erialt küsida, et kas sa ligikaudse koguse oskad öelda mis vaja võib minna?

Shiraeth
    Member

Olen siin juba mitu päeva siia ja sinnapoole mõelnud, et kas osaleda või mitte.
    Ideed on olemas ja mõned mustridki valmis vaadatud, lõnga veel pole, aga täna lähen vaatama, kas leian midagi sobivat. Ja niikuinii igal õhtul tunnikese istun teleka ees, asi see siis ära ei ole paar lapikest valmis teha… 😆
    Siiski ei julge lubada, et tähtajaks valmis jõuan, sest mul on veel hulk teisi projekte/plaane, mida teha tahaks.
    Seega siis teen niipalju kui jõuan ja üritan sammu pidada, aga mitteametlikult… 8)

Member

Kodukana mainis siin juba meie eelmisel suvel alustatud lapitekiprojekti, mis on vägagi pooleli. Eesmärk on teha suvekodu saunatoas olevale kahele voodile katted, kumbki teeks ühe. Minul oli plaan teha u.140x220cm, seega 20cm lappe 7×11=77 tükki, kootuna. Mul on neist valmis siiski juba umbes kolmandik (viimistlemata) – ammu sügisel tehtud, ja paar kuud pole kättegi võtnud. Kas mind võetaks kah kampa, oleks lootust saada enne suve see tekk valmis?

Kas ma võin tulla teie liivakasti mängima? icon_coquet

Kui aktsepteerite, siis pange mindki kirja!

miokas
    Member

Ei võta antud projektist küll osa aga lugemas käin teemat usinalt ning tekkis tahtmine jagada oma kogemust. Mul seisab praegu riiuli peal pikemat aega väike hunnik lappe (36tk), mis ootab kokkuõmblemist või -heegeldamist. Lapid iseenesest lihtsad, heegeldatud nurgast nurka ja lisaks mõni nupuline. Selline siis minu mõte. Samad lapid sättis Kristella aga hoopis nii. Arvan, et jään lõpptulemuses ikka oma kavandi juurde, lisades muidugi ka äärepitsi.
    Soovitusi tahtsin anda materjali arvutamise kohta. Mina tegin seda nii, et heegeldasin valmis ühe lapi ja siis harutasin üles. Jajah, te lugesite õieti. Harutasin lapi üles ja mõõtsin meetrites ära lõngakulu. Selle järgi sain arvutada, mitu tokki lõnga mul umbes vaja läheb.
    Teise soovituse tahtsin anda viimistluse koha pealt. Kui te just ei heegelda lappe töö käigus kokku, siis viimistlege neid jooksvalt. Piiratud pinna peal võtab see kindlasti omajagu kuivamise aega ja teie saate samal ajal uusi nikerdada. Lapiheegelduse lõppedes on teil võimalus kohe hakata neid kokku pusima ilma et vaim vahepeal maha käiks.
    Need siis minu pooliku töö käigus saadud kogemused, mida tahtsin jagada. Ehk on mõnele abiks…

Kissu
    Member

Njaa…
    Mul on väga täpne ettekujutus, milline heegeldatud voodikate mul olema peaks. Aga sel aastal ei mängi kuidagi välja. Ja lohutan end sellega, et tegelt pole mul ju vooditki, madrats on põrandal 😈

eria
    Member

@mairit007 wrote:

mina ise arvasin, et kokkuheegeldamiseks ainult ostan lõnga.
    ja tahtsingi erialt küsida, et kas sa ligikaudse koguse oskad öelda mis vaja võib minna?

Kui sa mõtled nüüd kokku heegeldamist ainult ei lähe palju lõnga, umbkaudselt üks suur tokk!(150g) see sõltub palju kuidas heegeldata ja kui suur on tekk! Ja kui äärde pits ka teha siis tuleb kindlasti kaks tokki lisaks osta!

Hetty
    Member

Minu tekki-seeme on valmis ja albumis! 😆

Heily
    Member

Nii – heegeldasin lapi 20 x 20 cm Seitsmest Vennast, harutasin üles ja mõõtsin ära (pikim joonlaud 15 cm seega võimalikud väikesed eksimused) – kulu 47 m, ümardan selle 50 m. Ühes tokis 300 m = 6 lappi. Plaan teha 80 lappi, seega ülespoole ümardatult kulub 14 tokki; lisaks kokkuheegeldamine.

Loodan, et arvutused said õiged! :D

Urri
    Member

Kas keegi kududa ka tahab? Kaks tekki koos mustritega, esimesel ja kolmandal lehel.
    http://foto.rambler.ru/users/annabron3/60/?p=1&sort=sort

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 670 total)
  • The topic ‘3. TK Teeme ise endale lapiteki! Lõpp 11.05!!!!’ is closed to new replies.