3. TK Teeme ise endale lapiteki! Lõpp 11.05!!!!

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu 3. TK Teeme ise endale lapiteki! Lõpp 11.05!!!!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 670 total)
  • Autor
    Postitused
    kelly26
    Member

Urri, need on niiiiiii imeilusad!
    Kooks küll, aga usutavasti jäävad säärased meistriteosed minu oskustele kaugeks igatsuseks. Kududa oleks iseenesest lahe küll :) Ja materjali kuluks poole vähem :)

Member

Peale projektis osalejaks registreerumist joonistasin 3-värvilise uhke kavandi. Seejärel sukeldusin oma lõngavarusid revideerima. Pooled lõngad on ühes suures reisikohvris, mille kaas ei taha enam hästi kinni minna. Ülejäänud pool lõngavarudest on voodialuses kastis ja selle ääred ajavad samuti üle. Minu soovitud värvi lõngu leidsin ainult mõned üksikud tokid. Panin kavandi kõrvale ning võtsin vastu otsuse, et minu tekk tuleb samuti sigri-migri-kirju-mirju-värviline. Lõngajääkidele tuleb ju kasutus leida, kui ma aastaks 2009. veel oma pere ja muude loomadega elamisse ära mahtuda tahan. 😆

miokas
    Member

@heily5 wrote:

Nii – heegeldasin lapi 20 x 20 cm Seitsmest Vennast, harutasin üles ja mõõtsin ära (pikim joonlaud 15 cm seega võimalikud väikesed eksimused) – kulu 47 m, ümardan selle 50 m. Ühes tokis 300 m = 6 lappi. Plaan teha 80 lappi, seega ülespoole ümardatult kulub 14 tokki; lisaks kokkuheegeldamine.

Loodan, et arvutused said õiged! :D

3m lapi pealt ümardamist*80=240m

see on juba peaaegu toki jagu ülejääki. 9chin

Heily
    Member

@miokas wrote:

3m lapi pealt ümardamist*80=240m

see on juba peaaegu toki jagu ülejääki. 9chin

Sellepärast kokkuheegeldamise lõnga praegu ei plaanigi, et enne vaatan ülejäägid ära… 😆 Pealegi plaan teha kõik lapid erinevad, seega ei pruugi lõngakulu lappidel sama olla! Aga nüüd tean umbes, millise lõngahulgaga arvestada. :)

karmen
    Member

kiusatus on suur! issake, mis teha? ma kardan end lõhki tõmmata.. lõpp kisub eksamitega samale ajale… mida teha?!?:!? tjm

LaanteLaps
    Member

Ohh, mul kolm lapikest mõõdus 25 X 25 cm valmis. Ühe lapi heegeldamiseks ( 12 rida ) läks 1 tund ja 15 minutit. Hull aeg ju! Ei tea, kas ma ikka suudan selle teki valmis teha.

Dots
    Member

Mul on esimene lapike valmis :) Püüdsin kahte jänest korraga : tegin vesti mustri proovi- tõlget ja selle proovilapikese kasutan teki sisse 😉

Sirsu
    Member

Mina kavatsen ka oma teki kududa , aga praegu alles mõtlen kas osta täitsa uus lõng või kasutada ära jäägid ja teha hästi kirju tekk . Ma arvan , et mul jälle ei jagu nendest jääkidest ja ikka pean pärast juurde ostma . Ja siis ma mõtlen , et kas on hea kui ma koon kokku villased ja muud lõngad ! 👿

Minuliisu
    Member

mis te arvate sellest kui pooled lapid kududa ja pooled heegeldada 🙄 😳

LaanteLaps
    Member

Kas pikki ribasid saab lugeda ka motiivideks? Nagu ülalpool toodud linkides nähtud beebitekikestes olid?

Member

Kootud lappidest ja löngakulust: lugesin just üle, et mul on 27 lappi, mis tehtud villa-polyestri segulöngadest (50%-50% peamiselt, möned 75-25%). Nende möödud peaks viimistlemise järel olema 20x20cm ja kaal on keskmiselt 26 grammi/tükk. Mul on köik eri nägu lapid, kirju-mirju tekki teen, erinevad koed ja erinevad värvid (aluseks “200 kootud ruutu” ja selle pöhjal ise aretatud, silmuste arv ümber arvestatud oma löngale, käekirjale ja varrastele), aga üllatavalt lähedased on kaalud, ikka 25-28 grammi. Ja kaal on täpne, täna just viisin posti paki, mis kaalus nii minu oma kaaluga kui posti kaaluga sama 989gr.

Seega, tehtavale päevatekile 140x220cm (ehk 77 lappi) peaks kuluma üsna täpselt 2000g lönga + kokku heegeldamise löng.

kelly26
    Member

@LaanteLaps wrote:

Kas pikki ribasid saab lugeda ka motiivideks? Nagu ülalpool toodud linkides nähtud beebitekikestes olid?

Just minu mõte!
    Ühe ideena ringleb ka minu peas mõte, et heegeldada erineva laiusega triibulisi “salle” et need hiljem külgepidi kokku heegeldada või õmmelda. Saaks pisut indiaanihõngulise teki. Aga kuidas neid ribasid näidata? Kord nädalas ja tingimusel, et üks täispikkuses riba saaks ette näidatud? Säärane tehnika sobiks kõige paremini just lõngajääkidest heegeldjaile.

Member

Palun mind ka kirja panna, korra juba piuksusin ja küsisin kas ka vilditud lappidest tekk sobib projekti jaoks. Minu arust peaks selle teki tegemisel rõhutama igasuguse materjali jääkide ärakasutamist.

Member

Soovin osaleda.

kodukana
    Member

@kelly26 wrote:

@LaanteLaps wrote:

Just minu mõte!
    Ühe ideena ringleb ka minu peas mõte, et heegeldada erineva laiusega triibulisi “salle” et need hiljem külgepidi kokku heegeldada või õmmelda. Saaks pisut indiaanihõngulise teki. Aga kuidas neid ribasid näidata? Kord nädalas ja tingimusel, et üks täispikkuses riba saaks ette näidatud? Säärane tehnika sobiks kõige paremini just lõngajääkidest heegeldjaile.

Igatahes on need motiivid! Ja kuusnurksed ja ümarad jne on kõik motiivid, ka lappideks võib neid rahumeeli nimetada. Erinevad lähenemised ju teevadki projekti põnevaks 8)

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 670 total)
  • The topic ‘3. TK Teeme ise endale lapiteki! Lõpp 11.05!!!!’ is closed to new replies.