1. TK 12 Erinevat tehnikat: jaanuar – KUDUMINE!

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu 1. TK 12 Erinevat tehnikat: jaanuar – KUDUMINE!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 291 total)
  • Autor
    Postitused
  • #333122 Reply
    Guest

Tekkis veel selline küsimus, et kui plaanin jaanuariks teki kududa, aga motiivid õmblen kokku, kas läheb arvesse?

#333123 Reply
    Guest

Palun mind ka kirja panna :)

#333124 Reply
    Guest

Sooviksin ka osaleda! Esimest korda ja olen siin päris uus, seega kõik uus ja huvitav:)

#333125 Reply
    Guest

Proovin aasta läbi teha, väga põnev on olnud teie aasta-projekte jälgida, ehk õnnestub mulgi.

#333126 Reply
    Guest

Palun Lotte vanaema ka nimekirja panna. :)

#333127 Reply
    undukas
    Member

Kas rootsi põiming läheb juuni või juulikuu alla? :)

Ma soovin ka osaleda. Aprill, september, oktoober, november saavad küll rasked olema, kuid ma nuputan midagi ikka välja.

#333128 Reply
    Member

Hea küsimus :) Nime poolest on sõna otses mõttes põiming, aga sisuliselt Võib seda ka tikandiks pidada. Mina oma mõtteis pigutasin ta ikkagi juunisse, siis on selles kuus rohkem võimalusi :)

#333129 Reply
    undukas
    Member

Ma ise mõtlesin, et tikand on see, mis ikka läbi kanga läheb. Rootsi põiming on aga ainult ühe kanga poole peal. Seega ma ise paigutasin ka pigem juuni alla – mõnes mõttes on see ju nagu kanga kudumine – ainult, et põimin kangast paksemaks :) (no ei oska sõnadesse seda väga hästi panna).

Samas see on see koht, kus võib tulla ette küsimus, et miks siis foorumis on rootsi põimingu teema tikkimise alateemaks. Ja selle järgi peaks samas keskkonnas (ehk isetegija siseselt) lugema selle tikkimise alla ja juulikuusse. 🙄 Ehk annab siis esimeses postituses täpsustada (ma ikka loodan, et järsku saavad kõik rootsi põimingu nakkuse ja siis saab ühte murekohta ennetada selle projekti all) 😆

#333130 Reply
    Silpsolps
    Member

Mina paneksin rootsi põimingu ikka tikkimise alla, selles osas ei teki mul küll mingit kahtlust! :) Inglise keeles kasutatakse ju ka sõnapaari swedish embroidery. Pealegi on ka veel muid tikkimipisteid, mis ei lähe läbi kanga.
    Juunikuus põimingute all on ka piisavalt tehnikaid: telgedel kudumine, makramee, süstikpits, niplispits, kirivööd ja kõlavööd, punutud paelad-nöörid, vitspunumine…

#333131 Reply
    Guest

@Silpsolps wrote:

Mina paneksin rootsi põimingu ikka tikkimise alla, selles osas ei teki mul küll mingit kahtlust! :) Inglise keeles kasutatakse ju ka sõnapaari swedish embroidery.

Kasutatakse ka sõnapaari “Swedish weaving“, mis pigem on ikka põimimine. Pigem võiks mõelda/uurida, kuidas rootslased ise oma tegemisi kutsuvad ja selle järgi vaadata?

#333132 Reply
    Silpsolps
    Member

Seda ma silmas pidasingi, et paralleelselt põimimisega (weaving) kasutatakse ka tikkimist (embroidery)! :)

Huvitav oleks teada jah, mille alla ta algupäraselt liigitus. Ma ise arutlesin nii, et kõik muud põimimised-punimised tehakse niiöelda tühjale kohale või siis veetakse ühtpidi lõim üles ja põimitakse teistpidi vahele. Tikandis on aga üldjuhul alusriie, kuhu peale nõela-niidiga luuakse mustrid.

#333133 Reply
    Guest

Mul selline küsimus, et kui tegu on näiteks kudumise kuuga. Kas siis kui ma näiteks koon mütsi ei või ma sinna sisse voodrit õmmelda? Peab olema ainult puhas kudum. Nii ka näiteks kotiga (vooder siis) jne?

#333134 Reply
    Member

Kui veidi googeldada, siis pigem loetakse seda jah ikka tikkimiseks :)

#333135 Reply
    Guest

Osalen ka see aasta!

#333136 Reply
    Guest

Põnev. Osalen ka.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 291 total)
Reply To: 1. TK 12 Erinevat tehnikat: jaanuar – KUDUMINE!
Your information: