Reply To: Firmade reklaamimisest

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Administratiivhoone Firmade reklaamimisest Reply To: Firmade reklaamimisest

Susa
Member

Tere jah.
Vastaks siis juppide kaupa.

Oleks väga kena kui Priit kirjutaks milline on Isetegija serveri rent. Usun, et ta käib nüüd foorumis üsna tihti, nii et kui märkad seda küsimust, Priit, siis ole palun hea ja kirjuta.
Saan aru, et rahad laekusid masterile jne. Aga hetkel ju enam ei laeku. Kellel kui pikaks ajaks on reklaam ostetud saab reklaamijate käst üle küsida, selgitades olukorda nii palju kui neil teada vaja on. Mismoodi me teame kui pikalt kellegi banner siin olla tohib kui me ei tea kui pikaks ajaks tal reklaam ostetud on? Silverpointi osas ju teadsid :)
Hetkel on sama seis kui kunagi oli häda, et kõik asjad on rati käes ja teie ei tea midagi, mis toimub…

Lynx ja mina oleme seda tööd siin teinud mitte selleks, et keegi peaks meile tänulik olema, vaid selleks, et käsitöö on mulle endale pisikesest peale väga tähtis olnud ja siin on võimalik seda populariseerida. See, et inimesed käsitööd teeks ja oskaks seda hinnata on üks minu siin olemise eesmärkidest.
Käsitöö on minu eesmärk siin olemiseks.
Ja selles on sul õigus et aegajalt on tunne, et jooksed pidevalt peaga vastu seina, püüad ja kirjutad ja katsud asja tõugata, aga näe – entusiaste ei jagu! Neid, kes oleks huvitatud ka muust osast kui iseenda kudumine. Kes võtaks otsast kinni ja tekitaks ideid, mida edasi. Neid, kes tuleks ideedega kaasa.
Kui otse teema püstitad ja oma arutlused kirja paned, siis mõni vastab ka, aga ettevõtlikkus puudub ja sellepärast oli mul paar nädalat tagasi selline kopp ees kõigest sellest, et mõtlesin peale puhkust, et teen asjale lõpu peale.
Aga ei saa miskipärast. Sest mõtteid tekib ja tahaks ju midagi ära teha.

Praegu on veel eriti raske, sest tööd tuli masteri lahkumisega nii palju juurde, et ei saa kuidagi sest surnud punktist üle. Kokkusaamiste ülevaade räägib maikuus tulevatest kokkusaamistest, uusi õpetusi ei saa üles pandud jne. Foorumi seisukohalt oli master väga vajalik, kes siin tegutses.
Saan aru, et te ei saa siin enam koos olla ja saame küllap ka sellest surnud punktist üle.

Mis puutub minu lõngapoodi, siis see on üks läbikukkunud ettevõtmine. Tänu sellele, et mul on Pärnus oma poes need lõngad väljas, ma müün neid. Aga sinne tellimine on küll väga nadi. Lähiajal korjan selle poe maha.

Miks see asi siin praegu juhtus – need minu vihased kirjad jne. See oli minu aus reaktsioon sellele konkreetsele reklaamiideele. See oli nii ulmeline mõte, et tekkis tõesti tunne, et nüüd läheb raha nimel kõik loosi! Valimised on lähenemas – kui Lausing tahaks üles meie banneri kõrvale oma reklaami ja maksaks hästi, siis ta saaks tõenäoliselt ka selle.

Saan aru, et sul on praegu raske ja et minu sõnavõtt siin oli karm, aga see oli vähemalt aus. Nii ma mõtlesin ja mõtlen ka praegu – reklaam on hea asi, aga milline reklaam kuhu sobib, selles on küsimus.

Meil on käsitööfoorum. Meil on käsitööd sisaldavad blogid, käsitööteemad (oli juba vahepeal probleem, et miks vabasid teemasid nii palju on tekkinud, et käsitöö osa jääb tahaplaanile), foorum on suunatud käsitööle.
Võibolla olen ma imelik, aga saabudes käsitööfoorumisse eeldan ma, et saan siit bannerite kaudu infot käsitööpoodide jms kohta.
Aga hetkel tuleb aukohale meie oma banneri kõrvale beebikool. Mis saab sellest käsitööfoorumisse käsitööasju lugema tulev inimene?
Bannerite eest makstakse, ok, aga mis kasu selle asja ülevalolemisest saab foorumlane? usun, et kui kedagi need kohad huvitavad, siis lähevad nad otse perekooli vms.

Asi pole konkreetses kohas (nublu.ee-s). Ükskõik, kas sinna tuleks Husqvarna muruniidukite, Lausingi valmisreklaam, Adidase dresside või kasside varjupaiga reklaam – minu mõte jääks samaks.

Kirjutad solvumisest. See oli ka solvav, et nii suure otsuse tegid sina üksi, seda siin adminpaneelis üldse mitte arutades. Sa oled küll foorumi omanik ja sinu sõna ongi siin kõige enam maksev, aga minu meelest on asju, mida peaks enne kasvõi admintasandil arutama.
Aga on täiesti võimalik, et ma olen ainus tola, keda see asi üldse häiriks ja kellele see mõistusevastane oleks.

Meil ei ole reklaamihuvi. Me ei müü kellelgile midagi (kõik, kes mulle selles osas on kirjutanud, on saanud vastuseks soovituse pöörduda sinu poole), me ei osta kellegilt midagi, meil ei ole selle foorumi rahalise poolega üldse mingit pistmist.
Kuigi ma olen seda korduvalt öelnud ja ütlen veel, et meil ei ole midagi selle vastu, et foorumi serverirenti maksta. Aga saan sinust aru, miks sa seda ei soovi..
“Äkilise reklaamihuvi” põhjus on selles, et kas foorumi serveri rent on tõesti nii suur, et reklaamid ja toetusoksjonid seda ära ei kata ja peame reklaami müüma ka absull käsitöövälistele kohtadele, mis haistavad siit suurt voolu enda kodulehele, aga millest meil endil on kasu ümmargune 0. Samuti see, et reklaamist tulevad summad ja foorumi igakuised kulud samuti toetusoksjonite asjad võiks kas adminnis või modedes üleval olla. See pole ju mingi saladus.
Oleks nö. juhtkonnal mingi pilt silme ees, kuidas need asjad siin toimuvad ja et see pole ainult lõbus kokkusaamiskoht, vaid maksab ka midagi.
Ja siis saaks seda osa, mis neist sissetulevatest summadest katmata jääb, näiteks omavahel jagada ja koos maksta.

Tänu sinule ja masterile see foorum siin üldse olemas on. Selles ei ole kahtlust ja seda olen ma ka mitu korda enne öelnud. Ühe foorumi käsimalükkamine on suur töö ja alguses olid veel igasugu ketrusjamad ka. Nii sina kui master kui ampsak olete sellepärast kindlasti palju närve kulutanud ja nendega jauranud.
Müts maha selle eest!

Palju on saavutatud, aga palju on veel ka teha. Paigale seisma jääda ei saa. Edasi on vaja liikuda!
Loodame, et leiame siinse rahva hulgast aktiivseid inimesi, kellega edasi liikuda ja kes viitsiksid oma vaba aega foorumi heaks kulutada.