Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Member

Mina ei tea, kuidas polümeersavi rullimine pastamasinale mõjub, aga sihipärane kasutame (st taignarullimine) kulutas mu Novaluxist ostetud odava pastamasina hammasrattad täiesti läbi poole aastaga. Tuligi ära visata. Kasutasin kord kuus, siis tegin palju korraga (st kokku saingi umbes 6 korda kasutada). Nii et mina küll seda odavat ei soovita.
Ikka ja jälle tõden, et muude materjalide inimeerimiseks on polümeersavi küll geniaalne leiutis, kuigi kuulab halvasti sõna ja ehtsa saviga pole tal mingeid ühiseid omadusi. Hiljuti sain valmis muinasaegse aardeleiu mulaaži ühte muuseumiekspositsiooni. Asjad on päris suured (kaela- ja käevõrud ja üks sõlg), hirmsasti tuli nipitada ja materjali üle kavaldada (tegin jupikaupa ja vahepeal kuumutasin), polümeersavi kogemus ka alles üsna väike. Päris hea kogemus, kõige hullem on teha täpseid tahulisi ja nurgelisi esemeid, materjal läks hooti ahjus punni (õhumullid) ja tahud tuli pärast üle lõigata, aga siis läks hõbedane pind koos sellega. Kuumutatud materjalile pigment eriti külge ei jää, siis tuli uuesti peale panna õhuke kiht toorest massi ja veelkord üle pigmenditada. Ahjus käis iga asi ikka teab kui mitu korda. Materjal Premo Sculpey ja Pearl Ex pigmendid. Sees traadist karkass.