Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Member

@vusserdis wrote:

Tere.
Palun abi natuke materjalide kohta. Mis on parem voolimiseks?
Ostsin poest Lyra voolimismassi aga see mass pudiseb mul kätte ära. Ma ei oska täpsemalt kirjutada – voolid käte vahel ja siis korraga on sellest kuulikesest peen pudru käte vahel. Ja kui ma üritan seda rullida õhukeseks siis on paras tegemine, seda laua küljest lahti saada. Saime tüdrukuga kahepeale ühe roosi valmis ja ahjust tulles lagunes see ära :? . Lasime küll jahtuda.
Kui Eria käis meid õpetamas ei pudisenud küll meil miskit ära ja ei jäänud laua külge kinni jne. Kahjuks ma ei mäleta mis materjaliga oli tegemist.

Voolimismass Lyra on õhu käes kuivav mass ja küpsetada seda ei ole vaja. Sellel massil on tõesti vaja vaadata kuupäeva, ta tükib kinniseski pakendis kuivama. Isegi värske Lyraga ei või eriti kaua mingit asja teha juba osaliseltki kuivanuna hakkab pudenema. Tema puuduseks ongi valmistööde suurem haprus ja ei ole ka eriti niiskuskindel. Lakituna natuke vastupidavam.