Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi Reply To: Fimo, Premo, Sculpey ja Cernit savi

Member

Cerniti kohta ei oska küll midagi öelda, on küll olemas üks pakk, aga mul lihtsalt puudub vist tahtejõud sellest midagi teha, juba väikese tüki pehmeks mudimine ei õnnestunud.

mariile vastuseks – vardaid kasutades saab jah sirge servaga ja mis peamine – ühtlase paksusega fimolehte.

Mina proovisin Osinka foorumist loetud õpetuse järgi auke teha kahe nõelaga. On jah parem kui ühega.
Ma ei kasuta eriti jämedaid nõelu, neid kergem läbi ajada, esimese nõela torkan terava otsaga umbes poole helmeni ja teise nõelasilma poolse otsaga ja nõela keerutades ka poole helmeni, keerutades võtan selle helmest välja ja surun siis esimese nõela helme vastaspoole august välja, ning nõelast hoides rullin veel helmest peopesal, et auk saaks natuke suurem ja ka helmes ühtlasema pinna. Sain apteegist osta õhukesi latekskindaidd, ühe numbrijagu väiksema, et oleksid kätte tõmmates täitsa kortsuvabad – nii ei jää helmeid töödeldes sõrmejälgi ning hiljem hulga lihtsam lihvida – ainult pealmise pinna värvi värskendamine veekindla liivapaberiga nr. 1200.

Teksariidest lõpliku lihvi andmiseks olen loobunud. Kiiresti ja väga ilusa läike saame takjakinnise selle pehmema (mida vahel kutsutakse ka “emaseks”, seda konksukestega poolt aga “isaseks”) poolega.

Nii töödeldes saame helmele juba nii ilusa välimuse, et ega iga kord polegi vajadust enam lakkida – mõned helmed (eriti suured mummud) näevadki mati läikega kenamad välja.

Nüüd ka natuke lakist.
Parim, mis ma eestist kauplustest olen leidnud, on Synteko, poolläikiv, polüuretaan+akrülaat veepõhine parketilakk. Ainuke puudus – ei ole UV kindel.
Kõik teised lakid, mida olen katsetanud jäid kuidagi rasked ja… noh kui neid oma katsetusi kõrvutada, siis eksimatult valin Syntoga lakitu, ka vastu nahka teistest lakkidest meeldivam tunne. Kuivab küllaltki kiiresti ja annab hästi lihvida, kui tekib vajadus helmepinda üle lihvida.

Loodan, et vast mu nõuanded aitavad teid natuke.