Reply To: Puhkavale inimesele Eestis

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Puhkavale inimesele Eestis Reply To: Puhkavale inimesele Eestis

LaanteLaps
Member

niih!
Kes küsisid Võrumaal toimuva naistelaagri kohta, siis jagan kogemusi juulikuu Eesti Naises. Aga lühidalt ehk praegu suurtele huvilistele – mina olin üksi noorimaid meie grupis ( 30.a )Muidugi ei olnud seal ka muldvanu. Muuseas, ega see ei häiri üldse, sest huvid liidavad vanusest olenemata. Linnavurledel, kes kardavad pikki jalgsimatku huvitalust huvitallu, vajavad telefoniga suhtlemist ja grilliõhtuid, pole sinna mõtet minna ja samuti ka sõbrannadega pole sinna mõtekas minna. Üksi lähed, on hea ja rahulik, saad mõelda sellele, mida ja kuidas tegelikult loodusest ümbritsetuna olla on. Terve päev on Irjel ( Metsamooril, ka 30-dates noor aktiivne naine ) väga läbi mõeldud, sellist ludritamisaega jääb väga vähe. Meie laagriseltskond ahmis iga uut kogemust.
Kuulasime vanu traditsioone, seenekojas saime teada Eesti parimatest seentest ja teadmisi kividest, käisime õnneleiba küpsetamas, kaanikojas rästikuviina proovimas, mesilas tehti kõigile individuaalsed saunameed, jne, jne. Loitsukeldris käisime sõnumas mureloitse, õhtuti istusime püstkojas ja maitsesime head veini ja mekkisime ürdikaraskit. Samas toitusime nö. umbrohusalatitest, tegime takjavarre hautist, omatehtud jogurtit värskete marjadega.
Seda kõike siin edasi anda on võimatu – see oli seal TOHUTU elamus.
Miks soovitan üksi minna??? Et välja lülitada ennast kõigest sellest, mis teisse aastate jooksul kogunenud – seal on paras aeg mõelda oma elu üle, olla telefoni-, tv-, raadio-, auto-, loba-, laste-, meeste-, tuttavate-, sõbrannadevaba. Igasugusest mürast oled eemal. Mõnus. Aeg endale. Tahad, istud võrkkiiges. Tahad, oled peavalu puu sees. Tahad, oled suure viieharulise puu otsas ja mõtiskled omi mõtteid. Tahad, kiigud. Tahad, jalutad. Tahad, istud kuningatoolis puu otsas. Tahad, lähed mägede vahele jalutama. Tahad, teed liivakastis liivakooke ( muide, elmine aasta ma lihtsalt istusingi liivakastis ja mõtisklesin… ja käed tegid seda, mis tahtsid…. )… Jne, jne.

Võimas, TOHUTU VÕIMAS kogemus!!!

See on vaid killuke, mida sain teile edasi anda!
Minu jaoks oli see väga suur kogemus!
Ootan juba juuli lõppu, mil saan minna nn. kogenenumate ( ´kes eelmisel aastal käisid ) laagrisse.