Reply To: üks lihtne, aga geniaalne kudum

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid üks lihtne, aga geniaalne kudum Reply To: üks lihtne, aga geniaalne kudum

#53366
Avatarematehnik
Member

kindlasti sobivad heegeldamine ja kudumine kokku.

mõned mõtted asjast ka:
kui seljatükile jätta vahe/lõhik sisse, tekib oht, et kampsik üle õlgade alla vajuma hakkab. varrukad kaaluvad ka natuke ja kui õlad on ümarad või pole väga laiad, siis võib probleeme tekkida.
ise kooksin seljatüki koos. alustaksin seljal sellest servast, kuhu pärast pihasoonik külge käib. kooksin seljalt üle õlgade esitüki hõlmad ka valmis.
seljatükile teeks kaelakaare ja hõlmadel kasvataks tasapisi need kaelakaarel kahandatud silmad jälle tagasi. kui pilti uurida, siis seal on ka hõlma servas allpool silmi lisatud.
hõlma serva õigele pikkusele (see V-kaelus siis) peaks rõhku panema. kui see liiga pikk saab või pikaks venib, hakkab lotendama. tõenäoliselt saab seda hiljem mõne heegelreaga korrigeerida.

edasi korjaksin kummaltki servalt varrukasilmused üles ja kooksin varrukad. ilmselt kooksin kohe ringselt, jäävad ära need õmblused käe all.
(kui kude pärast liialt venima peaks hakkama ja varrukad liiga pikaks kujunevad, saab varrukaservast kerge vaevaga liigse ära harutada.)
kui varrukad valmis, korjaksin ringvardale kõik silmad ümber piha, nii seljalt kui hõlmadelt, ja kooksin ringiratast selle soonikus pihaosa.

pildi alla on küll kirjutet, et varrukad kootud soonikus, aga pilti uurides pakun, et varrukad on kehaosa serva küljest üles võetud ja kootud x rida ripskudet ning siis 1 rida seda pika-silma-kudet vahele. kehaosas on pikad silmad tõstetud risti, sellest need suured X-id mustris.