Reply To: Õpime tegema asju pärlitest

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Õpime tegema asju pärlitest Reply To: Õpime tegema asju pärlitest

Guest

Mina sain eelmisel kuul tähitud kirjaga huvitava kogemuse ja ma ei ole enam üldse seisukohal, et tähitud kiri väga turvaline oleks.

Minu viimane pakk viidi täiesti suvalisse majja, kus selle võttis suvaline inimene vastu ja kirjutas alla, et on minu elukaaslane. Postkontori suhtumine oli, et nojah, eks kui kirjakandja esmaspäeval tööle tuleb siis uurime.

Jutus siis nii, et paki saatja pakitus ja aadressiga pakk oli selline pisikene ja postkontoris pakiti see ringi turvaümbrikusse. Postitöötaja kirjutas aga aadressi ringi kirjutamisel maja nr valesti.

Kirjakandja vaatas, et sellise nr-ga maja polegi ja võttis siis lähedal asuva tänava, kus asus sama nr-ga maja (mis siis et tänava nimi hoopis teine) ja viis paki sinna.

Tuttavale teises linnas anti eelmisel nädalal maja ees lihtsalt naabrinaise pakk ja ei tahetud allkirja ega midagi (kuigi paki vastuvõtja pakkus). Hiljem selgus et tegemist oli üsna kalli sisuga pakiga.

Sarnane asi toimus lihtpostiga aastaid ühes väikelinnas, kus millegipärast ühe inimese kirjad olid pidevalt puuduliku maja numbriga ja siis viidi kirjad sama tänava teise majja kus elas juhuslikult sama perekonnanimega inimene. Ja aastatepikkune selgitustöö ei aidanud, et kiri tuleks toimetada ikka aadressi järgi ja sellel aadressil seda inimest ei ela.

Väärtuslikud pakid tellin nüüd ise võimaluse korral ainult SmartPostiga, kuna seal on suhtumine ikka väga teine, kui pakiga mingi segadus on.