Reply To: Boolero tegemisõpetusega hädas.

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Boolero tegemisõpetusega hädas. Reply To: Boolero tegemisõpetusega hädas.

Member

teeksin selle kandilise osa ka soonikus, jääb natukene elastsem.
kuna mulle kohe üldse ei meeldi õmblused ja kootud asjade kokkuõmblemine, siis teeksin asja hoopis ilma õmblusteta.
alustaks kudumist nii, et looks silmad üles üldse teise, võimalikult kontrastse lõngaga.
kooks valmis nii laia tüki, et selle serv ilusti ümber käe passiks. noh, ikka sealt, kust käed pärast läbi käima hakkavad. siis võtaks appi vanad head ringvardad, nakitseks selle teise lõngaga loodud algusääre oma tüki küljest ära ja korjaks saadud silmad ka ringvardale. edasi kooks ringselt, kuni on aeg serva teha. serva jaoks looks silmi juurde, et ikka avarust jaguks. ja siis jälle kooks, ringiratast, kuni küllalt saab või kuni lõnga jätkub. (serva võib ka näiteks pitsilise kududa…)
ringselt kudumise pluss on see, et jäävad üldse ära need õmblused, mis muidu üle rinna jooksevad ja võibolla piisavalt ilusad ei ole…
selle asja mõõte on raske öelda, peaksid tegema proovilapi ja natukene kehalisi harjutusi mõõdulindiga, siis saad välja arvutada.
algse tüki laius venitamata olekus võiks võrduda mõõduga üle turja ühe käeaugu servast teiseni.
püüa mõõdulint või mõni pael ümber keha seada umbes nendest kohtadest, kust jookseks see piir, millest edasi serv on kootud. saad mingi mõõdu. see algne tükk peab venima pooleni sellest mõõdust, et ta kokkuõmmelduna/kootuna sul ikka ümber keha mahuks. teine pool mõõdust tuleb teisest servast.
kui paar cm ringiratast kootud, aja silmused tugevamale lõngale ja proovi asja selga. siis näed ära, kuidas ta istuma hakkab.
mina ei tea, miks mul jälle nii pikk jutt tuli :-(
kui hätta jääd, anna teada.