Reply To: Autorikaitsest

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Autorikaitsest Reply To: Autorikaitsest

Member

@Susa wrote:

Freddy – minu esimene lõik, mida kommenteerid, oli mõeldud vastuseks sellele lausele:

@zoocoll wrote:

Ma pigemini arvaks, et ei julgeta oma asjadega lagedale tulla, sest keegi kusagil võib hakata nõudma oma väidetavast autoriõigusest kinnipidamist.

Ehk siis mu eelnev tekst lahti seletatult – kui ma olen ise midagi välja mõelnud, siis ei saa ma selle pärast väriseda, et keegi mulle kraesse hüppab ja hakkab tõestama, et hoopis tema on autor. Ma tean ISE, et idee sündis minu peas ja keegi ei saa mulle teatada, et tegu on tema loominguga.
Ma ei väitnud, et inimene peaks ennast halvasti tundma, kui ta on mõnest ajakirjast miski asja maha tenud, kus muster antud on. Selleks see ajakiri ju ongi, et mustreid kasutada saaks.
Ju ma seletasin siis segaselt 🙄

Susa, hoopis mina ei pannud oma mõtet selgelt kirja 😳 . Mõtlesin täpselt sedasama, mis Sinagi. Et juhul kui on omalooming, tulebki uhke olla. Aga kui ei ole, siis tuleb algallikale viidata, ja saab ikkagi ausalt uhke olla oma teostuse üle.

@Kosmosemutt wrote:

Mina olen vaadanud kõiki neid Revontulisid ja pääsusabasid ja muude nimedega tuntud pitsrätte, mida näiteks Isetegija oksjonil müüakse – mismoodi nendega on? Knitty omadel on karm märge juures, aga teised? Ma ise ei kujuta ette, et kuigi õmblen Burdast endale riideid, õmbleksin Burda lõike järgi portsu asju ja paneksin need müüki, niimoodi vist asjad ei käi (pole vaadanud, mis seal kirjas on). Selge see, et praktilistel kaalutlustel on sageli lihtsam mõni valmis lõige või juhend võtta, kui endal või kasvõi kingituseks kiiresti midagi korralikku ja lollikindlalt funktsioneerivat vaja on, aga müügiks…

Ulla lehel (kust on pärit Revontuli) on samuti päris karmilt kirjas, et tohib teha endale ja kingiks, aga mitte müügiks.